• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MR_DAN: Standardni matnice s mikrocockami pro jasnejsi obraz. Ma to tu nevyhodu, ze hloubka ostrosti v hledacku se zda byt na urovni f/3.5, i kdyz mas objektiv f/1.4. Pro 40D a vyssi xxD a pro xD se daji koupit jine matnice, ktere jsou tmavsi, ale hloubku ostrosti vidis spravne. Nejsem si jist, jaka je situace u elektronickeho hledacku 7D.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    dotaz - u 50D nebo treba i lepsich, proste desitkova a jednickova rada, je matnice jaka? ja tim nikdy nekoukal tak nevim, je to o hodne lepsi?
    prave treba o manualni fokus mi jde, ikdyz mam dobre nastaveny dioptrie v hledacku, mam dobry oci apod, tak rucne v zivote nezaostrim uplne echt presne, s autofokusem se nesrovnam
    ADAM
    ADAM --- ---
    TURBO: to je nějaká čingliš, nerozumim, co se snaží říct.
    TURBO
    TURBO --- ---
    NJAL: to je jasný, jen asi díky "konstrukci" těhle matnic, který propouštěj míň světla holt nebudou vidět v hledáčku ... nebo budou, ale už asi hodně málo.
    NJAL
    NJAL --- ---
    TURBO: Fakt nevim, proc by nesly zmenit. Jenom to nebude videt.
    TURBO
    TURBO --- ---
    TURBO: ještě oprava "focus pointy se na ní jenom promítaj z autofokus systému." - měl jsem samozřejmě na mysli "zvýraznění focus pointu při jeho manuálním výběru"
    TURBO
    TURBO --- ---
    TURBO: hm, tak jinak, pravda je někde uprostřed:

    " Canon 10/300/350/400/450/500/550/1000D camrea change split-image or micro-prism focusing screen the focus point will disappear,can only use center focus point, can't use to change focus point function. For resolving this problem...... We will mark focus point in the focusing screen Comparison BE 1:1,The focusingscreen will be able to use and change focus point.Focus point will show but can not bright.

    But had point mark,You can select any of the AF points manually.You can from viewfinder information see the focus confirmation light or basis focus voice to confirmation in focus"

    http://www.focusingscreen.com/work/canon_aps_docen.htm
    TURBO
    TURBO --- ---
    VECTOR: imho nemáš pravdu. Ta matnice funguje prostě jenom jako projekční plocha. Matnice samotná nemá s autofokusem nic společnýho, focus pointy se na ní jenom promítaj z autofokus systému.

    Maj tam zajímavý modely, ale sám bych si asi na výměnu netrouf ;)
    ADAM
    ADAM --- ---
    já jsem si něco podobného koupil -
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110559218483&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

    nevýhody: 
    - mám brejle tudíž ne uplně perfektně tam vidím okraje.
    - mírně to překrývá senzor displaye, který kvuli tomu nefunguje

    zvětšení 1.22x je navíc hodně malé.

    chtěl bych něco, co celou plochu hledáčku (ne jen centrální část), zvětší třeba 2x :_)
    (netuším, zda něco takového existuje)



    mimochodem, ten tenpa 1.22x zvětšovač prodávám, kvuli tomu dipslayi to prodávám pod cenou, kdyby to chtěl někdo vyzkoušet: [ OFFERINGNABÍZÍM: 1.22X zvětšující hledáček TENPA na DSLR (téměř jakoukoliv) / poštou celá ČR. ]
    NJAL
    NJAL --- ---
    Na zvetseni hledacku pro nebrejlisty byla take dobra ocnice Nikon DK-21M. Nevim, jak pujde nasadit na nejnovejsi Canony, ale na 350D,400D, 30D a 1D2 sla.
    ADAM
    ADAM --- ---
    ano, koukám, že se to tady řešilo. [ POMPO @ Canon EOS 450D (500D & 1000D a tak dál) ]
    (to jsem ještě neměl canon)


    takže bych moc poprosil POMPO o vyjádření, jak to fungje.

    ztráta červených AF bodů by mi samozřejmě taky dosti vadila...

    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam pocit, ze se to tu resilo a doslo se k zaveru, ze po vymene matnice clovek ale prijde o ty cervene puntiky - vyber ostriciho bodu a zobrazeni jeho v AF rezimu, coz by mi dost vadilo.
    ADAM
    ADAM --- ---
    vypadá to velmi jednoduše.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Ta matnice vypada dobre. Nevite, jestli to nekdo u nas montuje? Sam bych se toho bal
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, ale k těm zvětšovačům - tyhle jsem našel taky, ale fungují tak, že zvětší jen centrální část obrazu. marně se snažím najít něco, co ho zvětší, ale zároveň vidím celý.

    koupil jsem tenpa 1.22x zvěčovač, ale ten efekt zvětšení je strašně malej.
    ADAM
    ADAM --- ---
    supr. díky moc za odpovědi, které mě potěšily :-)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    ADAM:
    1] ano (jestli myslis zvetsit jako fyzicky aby sis nemlatil nos o LCD tak Canon EP-EX 15II, jestli myslis jako ze chces zvetsit obraz tak http://www.bobatkins.com/photography/reviews/canon_eyepiece_magnifiers.html )

    2] ano (http://www.google.com/search?q=focus+screen+canon+450d) uz se to tu resilo, najdi si to v tomto nebo v canon klube.
    ADAM
    ADAM --- ---
    je nějak možné udělat něco s hledáčkem u řady rebel ? (450-550d)
    1. zvětšit ho - klidně nějakým pravoúhlým hledáčkem
    2. dostat tam matnici či jak se to jmenuje, která usnadní manuální focus.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MARTIK: Díky za postřehy. Zatím mám taky 1000D (a asi ještě dlouho mít budu), ale zajímá mě, jak vidíš přechod na lepší model. Až zjistíš další věci, klidně dej zase vědět
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem tedy přešel z 1000D na 50D a chci se podělit o pár zbytečných neobjevných prvotních postřehů.
    Je to bomba. 1000D je vedle toho úplné tintítko. Hledáček mi připadá obrovský, ostrý a jasný. Je to strašně moc poznat. Problémy s mými levnějšími objektivy jsem zatím nepozoroval.. ale holt ani nevím, kam se dívat.
    Naopak jsem byl překvapen, kolik jsem nakonec z těch objektivů (18-55, 50) dostal. Nečekal jsem, že tělo může takhle zvýšit kvalitu fotek.
    Takže 1000D velmi v pohodě do začátku, ale jsem rád, že jsem upgradoval.

    Sorry za lame comment.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam