• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Na zvetseni hledacku pro nebrejlisty byla take dobra ocnice Nikon DK-21M. Nevim, jak pujde nasadit na nejnovejsi Canony, ale na 350D,400D, 30D a 1D2 sla.
    ADAM
    ADAM --- ---
    ano, koukám, že se to tady řešilo. [ POMPO @ Canon EOS 450D (500D & 1000D a tak dál) ]
    (to jsem ještě neměl canon)


    takže bych moc poprosil POMPO o vyjádření, jak to fungje.

    ztráta červených AF bodů by mi samozřejmě taky dosti vadila...

    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam pocit, ze se to tu resilo a doslo se k zaveru, ze po vymene matnice clovek ale prijde o ty cervene puntiky - vyber ostriciho bodu a zobrazeni jeho v AF rezimu, coz by mi dost vadilo.
    ADAM
    ADAM --- ---
    vypadá to velmi jednoduše.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Ta matnice vypada dobre. Nevite, jestli to nekdo u nas montuje? Sam bych se toho bal
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, ale k těm zvětšovačům - tyhle jsem našel taky, ale fungují tak, že zvětší jen centrální část obrazu. marně se snažím najít něco, co ho zvětší, ale zároveň vidím celý.

    koupil jsem tenpa 1.22x zvěčovač, ale ten efekt zvětšení je strašně malej.
    ADAM
    ADAM --- ---
    supr. díky moc za odpovědi, které mě potěšily :-)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    ADAM:
    1] ano (jestli myslis zvetsit jako fyzicky aby sis nemlatil nos o LCD tak Canon EP-EX 15II, jestli myslis jako ze chces zvetsit obraz tak http://www.bobatkins.com/photography/reviews/canon_eyepiece_magnifiers.html )

    2] ano (http://www.google.com/search?q=focus+screen+canon+450d) uz se to tu resilo, najdi si to v tomto nebo v canon klube.
    ADAM
    ADAM --- ---
    je nějak možné udělat něco s hledáčkem u řady rebel ? (450-550d)
    1. zvětšit ho - klidně nějakým pravoúhlým hledáčkem
    2. dostat tam matnici či jak se to jmenuje, která usnadní manuální focus.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MARTIK: Díky za postřehy. Zatím mám taky 1000D (a asi ještě dlouho mít budu), ale zajímá mě, jak vidíš přechod na lepší model. Až zjistíš další věci, klidně dej zase vědět
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem tedy přešel z 1000D na 50D a chci se podělit o pár zbytečných neobjevných prvotních postřehů.
    Je to bomba. 1000D je vedle toho úplné tintítko. Hledáček mi připadá obrovský, ostrý a jasný. Je to strašně moc poznat. Problémy s mými levnějšími objektivy jsem zatím nepozoroval.. ale holt ani nevím, kam se dívat.
    Naopak jsem byl překvapen, kolik jsem nakonec z těch objektivů (18-55, 50) dostal. Nečekal jsem, že tělo může takhle zvýšit kvalitu fotek.
    Takže 1000D velmi v pohodě do začátku, ale jsem rád, že jsem upgradoval.

    Sorry za lame comment.
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: Já mám 8GB Transced Class 10 na své 450D a no problem. Klidně jsem si ji teď před pár sekundami přeforátoval.
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    ADAM: neni to imbecilita ale pokud chces pokracovat v teto debate, tak posta, nebudu tu offtopicovat
    TWARR
    TWARR --- ---
    ok, necetl jsem to cele a to s tou 2gb kartou mi uniklo:))
    ADAM
    ADAM --- ---
    WWWNICK:
    TWARR:
    ale ono mu to s jinyma kartama funguje, jen s touto jedinou konkrétní ne. a tohle chtít reklamovat, to je opravdu imbecilita.

    nějaká nekompatibilita mezi kartami je přeci naprosto běžná.
    TURBO
    TURBO --- ---
    asi bych ten lehčí flame utnul - odpověď od Canonu:

    Vážený pane,

    odpovídáme Vám na Váš dotaz ohledně Vaší EOS 1000D.

    Paměťová média SDHC třídy 10 nemusí být plně kompatibilní s Vaší EOS 1000D (byla vyvynuta až po uvedení EOS 1000D na trh).

    Doporučujeme používat paměťová média SDHC class 4 nebo class 6.
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    ADAM: z pravniho hlediska je to jasne, jedna se o beznou funkcionalitu uvedenou a pouzitou v souladu s navodem k pouziti.

    Navod k pouziti ti definuje co s vyrobkem muzes a nemuzes delat, pokud je tam napsane ze tato funkce se muze/ma pouzivat k tomu a tomu tak potom vyrobce garantuje ze ta funkce to bude delat, zavady nesouvisejici s funkcionalitou produktu jsou v pripade fotaku zavady estetickeho razu (sedrela se barva z napisu canon)
    takze zadny prudic servisu, ale normalni zakaznik hajici si sve prava

    to je stejne jako kdybys prisel do autoservisu reklamovat auto ze klimatizace nefunguje a oni by te poslali pryc s tim ze "ale auto jezdi" a at tam neprudis
    TURBO
    TURBO --- ---
    ADAM: lol a ještě mi u toho tvýho internetovýho moudra, na který sem tu vlastně čekal chybí "a já bejt prodejce bych ti ty karty nevyreklamoval - kde je psáno, že ta karta má podporovat low-level formát" a bylo by to krásný.

    Pusu pa.
    TWARR
    TWARR --- ---
    tyvole a to je co za logiku prodavat vec s funkci, ktera dle tvyho nema fungovat?:D
    ADAM
    ADAM --- ---
    každopádně je imho totální blbost řešit u věci za 13, která je určena k focení nějakou pičovinu, která nemá naprosto na nic vliv.


    a když už jsme tady nakousli právní aspekty - imho absolutně nemáš na reklamaci nárok - nikde není řečeno, či garantováno, že foťák právě tuhle funkci musí umět a není to nikterak důležitá funkce pro použití věci.

    v servisu uděláš ze sebe jen prudiče...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam