• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Irfan má (na poměry freeware) "tristiní" algoritmy jen pro toho, kdo ho neumí používat. Na druhou stranu chápu že ne každému se chce v něm hlouběji vyznat...
    JIRAS111: V podstatě většina editorů a prohlížečů fotek tohle umí ;)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TURBO: irfan ma z meho pohledu naprosto tristni algoritmy. je fakt ze jsem nad nim zlomil hul a dal to nezkoumal, ale ted pouzivam XNview a jeho batch procesor je nekde jinde. clovek si vybere jaky filtry od delete exif po ruzny doostreni a watermarky, muze si ulozit skripty...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    JIRAS111: mogrify -resize
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: např. IrfanView - rychle, jednoduše a hlavně zcela zdarma navždy :)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    JIRAS111: Zoner Photo Studio, například. Můžeš si i zdarma měsíc vyzkoušet http://www.zoner.cz/photo-studio/
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    mam uplne jeden lama OT dotaz, ale treba mi poradite: V jakym editoru je nejpohodlnejsi zmensovat hromadně fotky, abych se s tim nemusel delat po jedny ?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    GHOSTSTALKER: to je slusny :)) jo tak presne k necemu takovymu bych jednou rad dospel :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: :-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: litaly zrovna vzdycky jinudy svine
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: :-))))
    GHOSTSTALKER: O to mi šlo, o tu polohu... no nic.. uvidíme co z něj nakonec vypadne za fotky :-)
    BURAN: Za šest minut jedna slabá persehnída?
    BURAN
    BURAN --- ---
    BURAN: ta cara vlevo je Perseida ;)
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: jde to i u nas, stred je Polarka.

    kdyz padaly ty Perseidy, exp. 6 minut, iso400

    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: tak kruh ti vznikne vždy, protože hvězdy za 24 hodin na neby "obkrouží" 365 stupňů. Akorát budeš mít jinde ten střed soustřednosti (resp. Polárku) v závislosti na místě, kde jsi. Někde u rovníku bude takhle nízko nad obzorem, v severních polohách zase "nad hlavou"...
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: vyfotit za bílýho dne a 5 minut práce v Fotopšouku ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Ne, země se uprostřed netočí ale prochází různými dimenzemi :).
    Ne já to myslel jako vhodné podnebí... třeba aby vznikl takový kruh, viditělnost hvězd atp...
    jinou stopu dostaneš imo na rovníku a jinou na pólu. Tohle mi nepřipadne že bys fotil za humny...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: proč by ne? myslíš jako, že třeba u nás se Země netočí, nebo co? :-D Akorát bude trochu jiná poloha těch hvězd
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak takovou stopu ale nevyfotíš všude, ne?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: Ony se ty dlouhé expozice hvězd často fotí právě kvůli pohybu Země a kvůli té "stopě", co hvězdy tvoří :)


    (not mine)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    BURAN: ne :) oprel jsem spoust na battery packu oproti drzadlu sroubovaku (taky ten klasicky mini hodinarsky sroubovak s vodorovnym vrchem), tim se zmackla spoust a drzela zamacknuta vahou fotaku
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: a) kabelovku si za 50Kč pro řadu xxxD uděláš doma.
    BTW k čemu je to fotit hvězdy s časem 2 hodiny? Ty máš zařízení které kompenzuje pohyb země? :-)
    TURBO: :-D
    MURHAAYA: J8 fotil na 450D na bulb i několik minut...
    GHOSTSTALKER: Asi tak :-)
    JIRAS111: To bys měl vědět především ty, který chce fotit dvě hodiny hvězdy...
    MURHAAYA: Asi s kompaktem...
    BURAN
    BURAN --- ---
    WWWNICK: tos tu spoust drzel teda nebo jak? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam