• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    Hned jak budu mit info dam vedet. Jinak ted jsem nasel nejaky stary porovnani a CANON "sliboval", ze by mela vydrzet kolem 100K. To mi teda tech 27K prijde fakt hodne smutnych a malo :(
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    ok, a predem dekuju za poreferovani ;)
    ja ted musim platit tolik veci ... a k tomu tohle ... stejne jakmile mi prijde vyplata tak s tim nekam poletim ... a pak nebudem mit co jist :D
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    JULESKAH: Bohuzel asi jo. Zkousel jsem dneska hledat nejaky alternativy, ale AWH je asi jedina. Nejspis ho tam zitra nebo v patek ponesu, tak muzu potom poreferovat kolik to doopravdy stalo. Koukal jsem na ceny a to novy telo se asi nevyplati, investice je to blba, ale co clovek nadela kdyz chce fotit..
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    SOTEKCZ: me se ted stalo presne to samy :( jestlli to opravit stoji ctyrku, tak jsem s focenim skoncila :((
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    VASAX: Nejak jsem dily na CANON nikde nenasel. A prijde mi i docela zbesilost si to potom delat sam. To tam zustane tolik bordelu, ze uz to nikdo nikdy nevycisti. Ale je pravda, ze mi prijde ty 4K hrozne moc. To urcite povoli par sroubku a precvaknou novou zaverku :/


    Dneska jsem koukal, ze jsem mel 26569 snimku. Podle statistiky co jsem nasel na netu je to pro 450D nadprumernej vysledek, ale prijde mi to teda dost malo. Myslel jsem, ze to vydrzi vic fotek, s novou zaverkou budu asi vic setrit snimkama. Nevite nahodou jestli i na tyhle nizsi rady je nejakej garantovanej pocet cvaku?

    Tady kdyztak odkaz na grafiky: (docela zajimava vec)
    canon eos 450d | Camera Shutter Life Database
    http://www.olegkikin.com/shutterlife/canon_eos450d.htm
    VASAX
    VASAX --- ---
    SOTEKCZ: Tak to je pruda... otázkka je jestli se to dá koupit jako samostatná součástka někde...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    tak mi můžete připsat na nástěnku Speedlite 430EX II :)
    EMIS
    EMIS --- ---
    VASAX: jo to je mi jasny, ja jen jak jsi psal o tom plastovym provedeni, tak me to trochu znervoznilo jestli to neni nakej extra sunt ;) Ale kazdopadne do nej du. Diks za doplneni ;)
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    Zdravim. Tak mi u moji 450D zemrela zaverka :( Vytrhnul se mi ten pantik. Nemate nekdo zkusenosti s nejakym dobry servisem za rozumnou cenu? Koukal jsem ze u AWH pisou, ze to stoji 4K. To mi prijde jako docela bomba.. Nevyplati se malem koupit rovnou novy telo? .(
    VASAX
    VASAX --- ---
    EMIS: Tak k technice by se člověk neměl chovat jako hovado. Já už ho několikrát v obyčejném batohu měl, jen tak na volno, v sáčku (kvůli prachu), mezi spodním prádlem (abych s nim moc nekřápl když někde rychle odhodím batoh). A pohoda. Al člověk se k tomu prostě nemůže chovat jako k weather-sealed Lkovýmu teleobjektivu :-).
    EMIS
    EMIS --- ---
    JULESKAH: nemam, ale uvazuju o nem ;) Za ty prachy asi nic moc lepsiho stejne koupit nejde a vic se mi davat aktualne nechce.

    VASAX: hele plastovy provedeni plastovy. Myslis ze to neco vydrzi? Chci ho tahat v baglu na cestach, tak aby hned po chvili neposel
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    NJAL: ze to jako zvladne vsechno, dobre a je to levny :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    JULESKAH: Máme a nerozumíme :-) Je to moje nejoblíbenější lens :-).
    Sice nejaka ta vinetace a aberace (hlavne na bile na ostrem svetle) obcas trochu neprijemna, ale IS je cool.
    Plastovy provedeni je tkaovy .. plastovy.. ale az ty prachy je "pozlacnej" :-D.
    Jenom jako tech 55 na kratkym a na cropu je moc prisnych, na takovy to obycejny foceni nic moc..., clovek se k tomu musi postavit umelecky nebo vubec :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    JULESKAH: Levnejsi/mensi/lehci EF-S varianta od 70-300 IS, mel by byt na svou tridu (~5x zoom) docela dobry, co se Ti na tom zda ve stylu "sampon 2v1"? :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    JULESKAH: mám ho cca týden, takže nemůžu moc soudit, mimoto jsem dslr cucák a holátko, takže nemám srovnání s ničím jiným, ale za ty peníze mi přijde fajn a díky stabilizaci se dá na nejdelším ohnisku udržet v ruce i 1/10
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    Canon EF-S 55-250mm F4.0 - 5.6 IS Zoom | Alza.cz
    http://www.alza.cz/objektiv-canon-ef-s-55-250mm-f4-0-5-6-is-zoom-cerny-black-d89664.htm
    mate nekdo tohle? me to prijde jak sampon 2v1, jestli mi rozumite ..
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Podle me by stopa nebyla - protoze ten lezec by byl cerny zdroj svetla (kdyz nepocitame zablesk) je na opacne strane proti fotaku, takze ac by tam byla jeho silueta, tak na dlouhem case se neprojevi... Je to jako kdyz se foti architektura na predlouhe casy - chodci tam proste nejsou, ac kolem prochazeli ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    REN_REN: Zaklad techto fotek je uvedomit si, ze kdekoliv je minimum svetla, tam fotak "nekresli" nic, nebo velmi slabe. A cokoliv tam lze jednim silnym zableskem nakreslit kdykoliv v expozici. Je to jako otevrit zaverku ve tme a baterkou "cmarat" na stenu.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    no tak z "various" je poměrně jasné, že jde o sendvič :)

    Imho by tam zrovna v tomhle případě jinak byla stopa po tom horolezci... je na relativně světlém místě (takže i bez blesku to nebude tak utopené), navíc noha "v nebi" atd. To by tam fakt takhle musel viset na začátku expozice a pak rychle seskočit :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam