• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    VASAX: Tak teď jsem si našel že je tam "24370"... to mě netěší! :-/
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    po koupi blesku (430EX II) jsem zjistil že se mi při focení nepříjemně lepí blesk na obličej a nemohu se okem pořádně přilepit k hledáčku. možná jde o zvyk ale raději bych nějakou očnici... nějaké zkušenosti? potřebuji něco co by oko oddálilo od hledáčku odhadem alespoň ten centimetr až dva nejlépe. samozřejmě co nejlevněji a i nějaký DIY nápad bych ocenil...
    předem díky za rady..
    TWARR
    TWARR --- ---
    nojo, pisu kdyz telefonuju:))
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    tak se priste zkus vyjadrovat jasneji
    TWARR
    TWARR --- ---
    nechapu te, 1000D je stara dva roky, tedy ano, vice nez 30k
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    I kdyz teda beztak nevim, k cemu ta "garance" je. Predpokladam, ze kdyz prijdes pod 3 letech do AWH s tim, ze ti odesla zaverka po 29.999 cvacich a ze ji teda chces zdarma vymenit, tak se ti akorat vysmejou.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TWARR: Lol, tak to je asi jako uvest zdroj "internet" :-D Kdyz tam pise, ze jsou to ofiko cisla od Canonu, tak bych cekal odkaz na nejaky jejich press release, a ne na stranky, kde mozna (spis asi ne), ten PR sice bude, ale musis si ho slozite dohledavat sam.

    TWARR: Jako ze se garantovalo vice, nebo mene? Ja jsem si totiz naprosto jisty, ze uz cca pet let byva garantovana 30k+ :). 400D vysla kousek pred 1000D a taky ma mit 30k.
    TWARR
    TWARR --- ---
    GHOSTALKER: 1000d jsem mel, kupoval jsem ho vlastne pred rokem a v ty dobe nevim o dsrl ktera by mela "garantovanejch" 30k cvaku, tim jsi sem naprosto jistej, ze jsem to zjistoval:)
    TWARR
    TWARR --- ---
    a zdroj tam je uvedenej The-Digital-Picture .com
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TWARR: proc by ne?
    TWARR
    TWARR --- ---
    1000d urcite nema 30k ...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    NJAL: No, narazil jsem na http://photocamel.com/forum/canon-forum/79862-canon-discloses-camera-shutter-life-expectancy.html ale tam mi ty udaje prijdou jako strasna picovina... pry 1000D 100k cvaku, lol :). Ani tam neni uvedeny zdroj tech informaci.

    Tohle http://www.olegkikin.com/shutterlife/ mi prijde smerodatnejsi.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ADAM: je pořád otevřená a používá se elektronická závěrka... to by se ta mechanická asi posrala, lítat třeba 500x za vteřinu.
    ADAM
    ADAM --- ---
    takovej hodně lama dotaz, ale raději se zeptám - když se točí video, namáhá se taky závěrka na každý frame, nebo je prostě pořád otevřená? 
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: No, sveho casu se mluvilo o tom, ze 20D mela 50K, 30D mela mit 100K a 1D ze jsou na 200K.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    SOTEKCZ: to teda dost pochybuju, to zarucuje maximalne tak u 1D(s), lowend rady tradicne maji 30k
    VASAX
    VASAX --- ---
    Nestrašte mě, já už mám cca 24k nalítáno.
    SOTEKCZ: Nedočkavě čekám na report
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    Hned jak budu mit info dam vedet. Jinak ted jsem nasel nejaky stary porovnani a CANON "sliboval", ze by mela vydrzet kolem 100K. To mi teda tech 27K prijde fakt hodne smutnych a malo :(
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    ok, a predem dekuju za poreferovani ;)
    ja ted musim platit tolik veci ... a k tomu tohle ... stejne jakmile mi prijde vyplata tak s tim nekam poletim ... a pak nebudem mit co jist :D
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    JULESKAH: Bohuzel asi jo. Zkousel jsem dneska hledat nejaky alternativy, ale AWH je asi jedina. Nejspis ho tam zitra nebo v patek ponesu, tak muzu potom poreferovat kolik to doopravdy stalo. Koukal jsem na ceny a to novy telo se asi nevyplati, investice je to blba, ale co clovek nadela kdyz chce fotit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam