• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    GHOSTSTALKER: U tech vysich rad mas garantovanej pocet, takze kdyz ti odejde driv, meli by ti ji zdarma vymenit a teoreticky i po zaruce. Tak jsem to z toho co mi rikal ten strejda v AWH pochopil, ale ruku do ohne bych za to nedal! Zadny zdroje od CANONu ktery bylo potvrdili/vyvratili nemam, ale krome AWH jsem o bezplatny vymene cetl i na nejakych forech tak treba na tom neco pravdy je...


    VASAX: Taky jsem nad tim nikdy moc nepremyslel, o problemu zaverky jsem tusil, ale ze se tim az tak prodrazi foceni se zrcadlovkou to teda ne :)
    S tou novou uz budu asi trosku vic vazit kazdyho zbytecnyho cvaku..
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    TURBO: na tom objektivu máš manuální clonu a při Tv se ti správně nastaví clona? :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TURBO: My je teda používáme akorát na natáčení, ale to, že nemůžeš měnit na těle clonu, je snad normální... u takových objektivů s nějakou velkou automatikou počítat nemůžeš :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    EDA: to máš dojem úplně správnej :) a úplně si nerozumíme - mě šlo o to, že jakou clonu si nakroutim na skle, takovou si pak v režimu Av nakroutim na foťáku a vidim vypočítaný časy.

    Jen mě prostě překvapuje, že na foťáku nejde nakroutit nic jinýho.
    EDA
    EDA --- ---
    mám takový dojem, že přes redukci se neovládá clona - musíš jí nastavit na objektivu ručně. (A vice versa, foťák netuší, co je tam za clonu a musíš dochytat čas)... Něco ta sranda prostě stojí :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    WAMI: mě totiž dnes dorazila redukce s čipem, tvářící se vůči tělu jako 1:1.4 sklo. Potvrzení ostření pomocí AF bodů funguje, co mě ale zaráží je fakt, že v režimech Av/M si prostě nemůžu měnit hodnotu Av, mám tam furt 1.4.

    Tzn. nemůžu si nechávat dopočítávat automaticky časy a můžu používat jen manuál, resp. Tv. Přijde mi to divný.
    WAMI
    WAMI --- ---
    TURBO: jj, používám pevnou 200...
    TURBO
    TURBO --- ---
    Je tu někdo, kdo používá přes redukci skla s M42 závitem?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Teď vlastně vidím, že totálně nejslabší článek celé té zrcadlovky je závěrka :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    SOTEKCZ: furt nevim, co znamena ta "zaruka". Vysvetli.
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    VASAX: Pry jen XD rady maji zaruku na 100K.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: xxD o moc vetsi vydrz mit nebude, 5D kolem 100k v poho. 7D nevim, ale tipuju taky k te stovce.
    VASAX
    VASAX --- ---
    SOTEKCZ: By mě zajímalo kolik má XX a X řada... jestli si člověk třeba s 60D polepší..
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    VASAX: Dneska jsem ho tam hodil. Zarucak ani nechtel, kdyz videl, ze uz je propadlej. Predpokladana cena 4000Kc. Melo by to byt do 3tydnu hotovy, ale rikal, ze to bude urcite driv.

    Jinak jsem se ptal kolik by mel tak vydrzet a rikal, ze kolom 30-50K, ale zaruceny to nikde neni..
    VASAX
    VASAX --- ---
    VASAX: Tak teď jsem si našel že je tam "24370"... to mě netěší! :-/
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    po koupi blesku (430EX II) jsem zjistil že se mi při focení nepříjemně lepí blesk na obličej a nemohu se okem pořádně přilepit k hledáčku. možná jde o zvyk ale raději bych nějakou očnici... nějaké zkušenosti? potřebuji něco co by oko oddálilo od hledáčku odhadem alespoň ten centimetr až dva nejlépe. samozřejmě co nejlevněji a i nějaký DIY nápad bych ocenil...
    předem díky za rady..
    TWARR
    TWARR --- ---
    nojo, pisu kdyz telefonuju:))
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    tak se priste zkus vyjadrovat jasneji
    TWARR
    TWARR --- ---
    nechapu te, 1000D je stara dva roky, tedy ano, vice nez 30k
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    I kdyz teda beztak nevim, k cemu ta "garance" je. Predpokladam, ze kdyz prijdes pod 3 letech do AWH s tim, ze ti odesla zaverka po 29.999 cvacich a ze ji teda chces zdarma vymenit, tak se ti akorat vysmejou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam