• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: Samozřejmě že si ho tam musíš hodit sám, ale pak je hezky po ruce. Jinak se mi líbí, že si firmware pamatuje, kde (na jaké hlavní položce) zůstal volič v každém menu :-).
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: jj, ale tam to jaksi defaultně nenajdeš, do "my menu" si to musíš "vytáhnout" sám :)

    BOSOMT: asi si ten manuál budeš muset přečíst znova :)

    Nevím jak vyšší modely, u 1000D je to prostě normálně v menu nastavení foťáku.
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    inak akym tlacikom vyvolam tu Custom Fuction ? nejako som to nepochopil ako ju nastavim a ako vyvolam, manula som cital davno a este som nemal fotak ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: J8 to mám v My menu, to je asi tak nejlepší
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: úplně konkrétně v uživ. funkcích CFn. "blokování zrcadla", ale jinak v manuálu to jistě taky najdeš :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Blokování zrcátka nebo tak nějak.
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: tipuju funkce "předsklopení zrcátka" ;)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    nevite nekdo jak se prosim vas predsklopi zrcatko u 500d ?
    SURB0NT
    SURB0NT --- ---
    GHOSTSTALKER: Tohl ebude hodne blizko u rovniku, kdyz je polarka nizko co ? U nas by mela bejt cca na 50` stupnich tady je hodne nad obzorem.. Super ale fotka.
    SURB0NT
    SURB0NT --- ---
    BURAN: Ta uprostred bude vlastne polarka - jako jedina se nehejba :) No jo haha vidim malej vuz :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    Díky všem, kdybych chtěl bejt na sebe hodně přísnej, tak se označim za dementa, co moc přemejšlí :)

    Dnes jsem se dostal k tomu to pořádně vyzkoušet a vlastně je to tak, že si ušetřim jedno "kroucení" (kolečkem hodnotu clony na těle) :) Zaclonim na skle, měřim, fotim :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Ručně nastavená clona vlastně zůstane zacloněná, že. Už jsem nad tím taky přemýšlel:-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TURBO: Jak myslis, ze funguje exposure metering? Cip na mereni zmeri, kolik svetla na nej dopada. Kdyz zaclonis objektiv rucne, tak jim bude prochazet uz pri mereni mene svetla, mene svetla dopadat na cip a fotak k tomu nastavi prislusny cas. Nevim, proc to nevyzkousis... (kdyz fotis ve dne, tak ti to pri stejne clone logicky taky nameri jiny cas, nez kdyz fotis v noci)

    Kdyby ti telo na zaklade exposure meteringu davalo cas jen na zaklada "nakroucene" clony, tak by to byl exposure metering pomerne na hovno.
    WAMI
    WAMI --- ---
    Aha, tak srry, jsem mimo diskuzi, mám redukci bez chipu a jedu s tím jenom ručně...

    taky si nemám na co stěžovat, co si nastavím, to mám... :oD
    NJAL
    NJAL --- ---
    TURBO: Což mi přijde zvláštní, protože to tělo počítá čas IMHO podle toho, co si na něm nakroutíš za clonu. - to je sice pravda, ze Ti to takhle napocita, ale zaklad je stejne porad v tom, ze telo meri intenzitu svetla venku - preci bys nechtel, aby to v poledne i v noci pocitalo stejny cas jen podle clony, ze :-)

    Takze ten cip nemusi podporovat zmenu clony - staci, kdyz necha telo dopocitavat cas k clone 1.4, protoze ono ho stejne dopocita spravne vzhledem k tomu, kolik svetla mu propusti clona rucne nastavena na M42 skle.
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    TURBO: a ses si jistej ze to tvoje redukce podporuje? ne kazda to umi. Jestli ano tak by sis to mel precist v dokumentaci k redukci jak na to, ta moje to ma treba dost omezene takze je to nepouzitelny :( nehlede na to ze ta redukce je zprasena a nepasuje presne na fotak, velmi sem z tech M42 redukci zklamany
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já jsem tě pochopil, že ti prostě nefunguje volič clony v M/Av režimu. Jen nevím jetli je to OK, nebo ne, tak jsem se nevkládal :-D
    TURBO
    TURBO --- ---
    WWWNICK: jupí, konečně někdo, kdo mě pochopil :)

    Já prostě v jakymkoliv režimu s tou nasazenou redukcí nemůžu na těle měnit clonu, můžu kroutit kolečkem jak chci ;), ale ta 1.4 (info co tam tlačí čip z redukce) tam je prostě furt.

    Jen mi šlo o to, jestli je to normální jev nebo jestli mám tu redukci reklamovat/vrátit.

    (teď sem zvědavej, kdo sem zas vlítne, chytí se pár slov vytrženejch z kontextu a bude mi vysvětlovat "lol, ty si jako chceš nastavovat clonu manálního skla na těle?" apod. ;) Přijde mi, že tu polovina lidí neumí číst nebo prostě čte každý 10. slovo :))
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    GHOSTSTALKER: no jde o to ze ty M42redukce s chipem by mely podporovat "virtualni sklo" kde chip bude predstirat ze jde nastavit jina clona (samozrejme, objektiv si musis realne zaclonit rucne, jde o to aby si fotak uvedomil jakou clonu tam mas a podle toho dopocital treba cas) aspon moje redukce tak funguje
    TURBO
    TURBO --- ---
    DAVVID: no jasně, tobě ne? ;)

    GHOSTSTALKER: to je mi jasný, nejsem úplnej hlupák, abych si nedal 2 a 2 dohromady a uvědomil si, že tělo nebude moct komunikovat se sklem, co v sobě nemá žádnou elektroniku a i kdyby mělo ;), tak propojení tělo-sklo je na čistě fyz. úrovni :)

    Jen jsem si myslel (=takže hovno věděl ;)), že si prostě na těle "nastavim" virtuálně nějakou clonu a k tomu mi dopočte čas. Že si musim pak clonu na skle nastavit ručně, to už je jasný :)

    V jednom z vedlejších klubů nějakej "příznivce" Canonu psal cosi o tom, že si to sklo zaclonim a podle množství dopadajícího světla mi pak tělo dopočte čas. Což mi přijde zvláštní, protože to tělo počítá čas IMHO podle toho, co si na něm nakroutíš za clonu. Sklo (s elektronikou) se IMHO přeci cloní až při samotnym stisknutí spouště (nebo při namáčknutí "DOF preview" tlačítka), ale možná melu nesmysly. Z toho jsem vycházel a nechal se tim zmást :)
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    GHOSTSTALKER: Opravdu nevim, hadat se s tebou nebudu ;) Jen jsem napsal co mi rekl, kdyz jsem se na to vyptaval. Fotim pro radost ne na kseft, takze tyhle veci ohledne vyssich rad jsou mimo me..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam