• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Většinou se v těchto poměrech mluví o starším a mladším bratříčkovi...
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: - lehce starší a hooodně podobné "geny" :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Maminkou????
    KROMANON: No já bych hodně ocenil třeba -5 to +5 EV in 1/3 or 1/2 EV steps, metering z 35 areas na 63), displej s poměrem 3:2
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    DEINA0DEINA: jo k tomu jsem taky došel. Mimo to zrůdně velké ovládací kolečko.
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    KROMANON: Já se taky rozhodovala mezi 500D a 550D.. ale každý na potkání mi řekl, že 500D je jen maminkou 550D a takřka ničím vyjímečným se neliší:) Vykašlala bych se na 550D..
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    ja mam ted 500D fotim koncerty a podobne a na to mi to staci, vyseledek je dostacujici navic jedinej duvod proc bych uvazoval o koupi 550D je vyssi frekvence snimani videa ale to stejne nenatacim
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Prdim na to 500D. Jen fotim, fotim jako lama (proto Canon, protože to s ním celkem jde), fotim celkem malo a rad:-) Date li mi nekdo cca do 17:00 padny argument proc dat trojku za 550D tak klidne zmenim nazor. Ale kdyby mi neukradli 450D tak bych jim fotil rad a doted.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Me zajima vystup fotek, ja v nem rozdil nevidi, kupuju si kit s objektivem na bezne foceni... co ziskam 550D?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    taky je jeste dobre si ujasnit jestli je rec o cene za telo, nebo za set s objektivem.. ja kupoval v dubnu 500d s zakladakem cca za 17, ale v ty dobe jeste 550 nebyla..
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    tak to alza měla divný ceny, ja v srpnu měl 550D za 17k s dph, a 500D stála okolo 14, možná trochu míň..
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    DAVVID: nie skutocne to bol vtedy taky rozdiel, oni to uvideli asi tyzden pred a 500 zlacnela vdaka tomu o 2,5tisica tak bol celkom velky rozdiel, a ceny len bez dph som pozeral lebo tak to kupujem na alza.cz
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BOSOMT: tos před 4 měsícema porovnával cenu 500D bez dph s 550D s dph?
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    KROMANON: tak ja som kupoval 500d pred 4 mesiacmi a priepastny rozdiel medzi 500 a 550 teda bol , 11tisCK za 500 a skoro 17tisCK za 550, tak sa to snad zmenilo (pozrel som na web alzy a skutocne sa to zmenilo, rozdiel uz len zo 2tisicky)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Když už tak ne 500D ale rovnou 550D. Na dpreview se celkem rozplývali, označují ho za malého 7D :-)
    MACABRE
    MACABRE --- ---
    KROMANON: jasne. digic 4 a moznost tocit video.. coz je fakt prima vec, jelikoz kde splasis videokameru s tak peknym objektivem? :-)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Hoj, je nějaký propastný rozdíl mezi EOS 450D, 500D, 550D? Fotil jsem 450D byl jsem spokojen, v kvalitě fotek jsem neviděl oprodi 350D rozdíl, proto mne zajímá zda má smysl připlácet za 550D?
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: Jo, a limited L edition v cervene barve s cernym prouzkem... ;-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    GHOSTSTALKER:
    Prave sem to chtel rict. Jedinej pokrok. Cervena barva.
    Moje segra by to cerny asi nechtela.
    Ale je potreba v cervene barve vydat i setak a zakladni objektivy, takhle by to neslo tohle...:P
    YORKI
    YORKI --- ---
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Ve foru na CR byla k tomu dobra hlaska:

    canon better calls this EOS 555D.
    if that´s really all.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    "CP+ Rebels for February
    Received and email and also reported on 1K1 that says Canon will be announcing the following 2 Rebel’s at CP+. We posted about this previously and it looks pretty similar.

    T3i/600D
    18mp sensor
    3.7fps
    Vari-Angle 3″ LCD
    DiGiC IV.
    Redesign of the model nameplate as well.

    T3/1100D
    12mp sensor
    DiGiC IV
    Will be available in Red and Black.

    Rebel stock is extremely low at the moment, even for being after Christmas."

    Nejzejimavejsi informace imho, ze 1100D bude v cervene barve :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam