• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    GHOSTSTALKER: díky vyzkouším... hold amatéřina.. furt se učim
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LSDMASACRE: Musis zaclonit :)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    dobrá dobrá, poslední dotaz byl blbej... hodně blbej.
    ještě by mě zajímalo jedna věc, jestli exstuje možnost u 500D zaměřit autofokus na více než jeden bod. jde mi o to že když koukám na různé fotky tak jsou ostré v celém rozsahu. tak mě zajímá jestli to jde u 500D taky provést nebo jde o nějaký trik v překrytí dvou odlišně zaostřených fotek v PS?
    EDA
    EDA --- ---
    TURBO: kromě lejna v tunelu ;-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    LSDMASACRE: to je ale fakt hodně blbej dotaz ;) Přeci cokoliv máš před objektivem uvidíš u zrcadlovky i v hledáčku, omg ;)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ANASTAZIA: to mi ted taky došlo :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: To nevim kde si to cetl...pac kdyby si ten efekt nevidel v hledacku tak ho neuvidis ani prez LiveView...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    já sem někde četl že neuvidím.. no mám ho jen pár hodin tak se ptám a budu vše zkoušet :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: to je zvlastni...ja v hledacku ten efekt vidim velmi dobre...idelane to vyzkousej na nejakym aute na celnim skle...

    http://files.canon-europe.com/files/soft33598/manual/EOS500D_CZ_Flat.pdf
    TWARR
    TWARR --- ---
    polarizacni efekt pres hledacek uvidis
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    mám takový hodně blbý dotaz :)
    někam jsem zašantročil návod a nejde nebo spíše nevím kde aktivovat funkci živého náhledu u 500D.. za celou dobu jsem tuhle funkci nepoužil, ale ted když se učím s polarizákem by mi náhled bodl poněvadž polarizační efekt přes hledáček neuvidím
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    EDA: Sou na prd...u tech objektivu jsou sroubecky dost napevno a v tech malejch nemas oporu...halvne v ty sade je nejmensi #0 a to je porad dost velky oproti #00
    EDA
    EDA --- ---
    BOSOMT: Tyhle objektivy (teda tyhle nevím, ty minulé bez stabilizace) se z druhé ruky moc neprodávají, jsou dobrý a lidi si je spíš nechávají...
    Hodnotu bude mít nejspíš dost vysokou...

    Zejtra si jdu ten nestabilizovanej koupit (novej), už se těším :-)
    Pár let jsem si počkal a mezitím mi ho zlevnili z 14000 na 9000 :-)
    EDA
    EDA --- ---
    BOSOMT: anebo si kup někde u vietnamců za 29,- celou sadu hodinářských šroubováčků, to se doma hodí (okuliare atd...)
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    mozem kupit toto:

    TAMRON AF SP 17-50mm F/2.8 Di II pro Canon XR VC LD Asp. (IF) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/tamron-af-sp-17-50mm-f-2-8-di-ii-pro-canon-xr-vc-ld-asp-if-d165740.htm

    TAMRON AF SP 17-50mm F/2.8 Di II pro Canon XR VC LD Asp. (IF)

    nieco cez rok stary
    novy 9000, kolko je realna hodnota ?
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    ANASTAZIA: thnx
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    BOSOMT: Narex sroubovak Philips #00 cena 59 Kč
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    ANASTAZIA: a cim si ho otvoril ? treba na to nejaky specialny skrutkovac ? tak nejako tam ziadny co mam doma nedostanem lebo su velke
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Canon Rebel T3i / EOS 600D announced and previewed: Digital Photography Review
    http://dpreview.com/news/1102/11020720canoneos600d.asp

    Canon Rebel T3 / EOS 1100D announced and previewed: Digital Photography Review
    http://dpreview.com/news/1102/11020719canoneos1100d.asp
    ADAM
    ADAM --- ---
    GHOSTSTALKER: jj, ale on to chtěl uplně naživo - bez focení šedé nebo bílé karty. to jde jen přes počítač.


    DAVVID: tak jsem zase chytřejší
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ADAM: Proc by to na fotaku neslo? Normalne vycvaknes neco neutralniho (obvykle sedou, pres bilou se moc nevyvazuje) a reknes fotaku, aby WB vzal z te fotky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam