• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    DEINA0DEINA: mám to samé u 500D a foťák zažil za ten rok a něco to samé co popisuje TURBO: takže buď reklamovat nebo externí blesk ( třeba dostačující 430EX II který si nemohu vynachválit)

    PETUL_KA: sám mám 17-50 se stabilizací a i když dělá jak se tu píše trochu zvuku při ostření, tak fakt za ty prachy kreslí krásně. časem ho asi vymněním za 1.8 pevnou padesátku ale to potrvá.

    Na nástěnku mi můžete teda připsat 430 EX II a včera jsem si udělal radost gripem od Meike a mohu říct že se to tělo drží fakt jinak (lépe) hlavně co se týče focení na výšku
    TURBO
    TURBO --- ---
    DEINA0DEINA: zkušenost mám, ale u mě je to tím, že se ke svojí 1000D leckdy nechovám úplně přátelsky, pár kotoulů se mnou na kole v batohu na zádech už taky zažil ;)

    Mechanická chyba západky otvírající blesk - určitě bych reklamoval (já na to kašlu, protože fotit s interním bleskem je pro mě slušně řečeno podivínství, svět nasvícenej z pohledu fotografa a tím potlačení plastičnosti focených subjektů mi moc nevoní).
    ADAM
    ADAM --- ---
    reklamace u pixmanie jsou velmi veselé :-)
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    Ahoj Všem!

    Mám prosbu. Koupila jsem si EOS 550D a po cca pů roce mi začal blbnout blesk, že sám někdy nevyskočí (jen to uvnitř cvaká a pak se na displeji objeví ERROR) a musím foťák vypnout a zapnout . Někdy je třeba i 2-3x opakovat stejný postup nebo lehce dopomoct rukou při otvírání blesku. Máte někdo s tímto podobný zkušenosti popříkladně zkušenosti s reklamací u Pixmanie, kde jsem ho koupila?

    Díky moc za rady!
    VASAX
    VASAX --- ---
    A milionkrát v samotným Canon...
    ale jako tahle věc je evergreen, řešit se to bude pořád :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    JIRAS111: včera v auditku objektivy (a nesčetněkrát předtím)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    mate tu nekdo zkusenosti s sirokejma sklama ? chci si koupit k svy 500d nejaky novy sklo a resim jestli sigmu 10-20, nebo tokinu 11-16 nebo 12-24, tamron 10-24 ?? .. fotit chci zejmena krajiny - hory apod.. a uvitam jakekoliv reference
    TURBO
    TURBO --- ---
    MJUGEN: neni a ani to technicky neni možný (v těle chybí alespoň procesor na zpracování takovýho objemu dat nebo prostě obecně HW "pipeline" pro kódování a ukládání videa, nelze to jen tak "vymyslet" firmwarem).

    Variantou je tzv. "eos movrec" (hledej na Google), což je prográmek kterej dělá to, že zapne foťák do režimu LiveView a přes USB nahrává to, co v tu chvíli "vidí". Ale je to spíš jen na hraní, rozlišení +- PAL (záleží na konkrétním modelu) + omezení délky USB kabelu (i když si dovedu představit mít ssebou někde noťas a k tomu aktivní USB kabel/y). Navíc fps je daný čistě výkonem počítače a hlavně disku (video se ukládá nekomprimovaně, řádově desítky MByte na vteřinu záznamu).

    p.s.: kdysi jsem si s tím taky hrál, odzkoušeno - tvůrci jsou Rusáci, ale neboj se ničeho, žádný viry nebo jiný syfly jsem nenašel, funguje to bez problémů.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    je na 450D nějaký upgrade firmwaru, aby mohla nahrávat video?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jeste teda existoval i 28-80L, ale o nem rec urcite neni ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: 28-80 byl kinofilmovej setak.
    VASAX
    VASAX --- ---
    EMAET: Tak to pak netřeba nic dodávat :)
    EMAET
    EMAET --- ---
    VASAX: našla jsem si na googlo co je to chromatická aberace a je to přesně ono...
    VASAX
    VASAX --- ---
    EMAET: Duhu = chromatickou aberaci?
    jako třeba je vadnej, třeba je tak děsně špatnej...
    EMAET
    EMAET --- ---
    VASAX: no, možná to bude jen nějaký vadný kus, ale fotky z toho mají hrozné barvy, i ostrost je všelijaká. A kolem světlých objektů to dělá takovou duhu. Za celé dva roky jsem s ním nevyfotila pořádnou fotku. A rozhodně to nebude jen ve mě, Půjčovala jsem ho známému a taky říkal, že je to nějaký divný...
    VASAX
    VASAX --- ---
    EMAET: co je na něm zlo?
    EMAET
    EMAET --- ---
    NJAL: tak to si mě trochu potěšil... no pořád lepší než ten canon 28-80mm co jsem k foťáku dostala původně... to je zlo.
    NJAL
    NJAL --- ---
    EMAET: No, 800 za ne-IS setak je jeste taktak na hrane unosna cena. Stejne by ho levneji nez za 500 nikdo nedal. A 1500 za IS setak je cena pekna, lidi ho prodavaj i za 2000...
    EMAET
    EMAET --- ---
    VASAX: takže když jsem za ten svůj ne-IS dala 800 tak jsem asi idiot co? když jsem mohla mít za 1500 s IS. Inu za blbost se platí, a já z něj měla takovou radost. :-(
    VASAX
    VASAX --- ---
    rozdíl je tudíž v stabilizaci ale i v optice, protože ne-IS seťák je starý model a jeho nástupci jsou opticky mnohem lepší. To jen tak pro pořádek
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    (a je tam tedy rozdil i v obrazove kvalite)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam