• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: vyhovuje nevyhovuje fungovat by to melo tak abys to nemusel mit trvale zmacknuty...
    Ale dobry by bylo kdyby to nekdo vyzkousel :)

    Podivej treba jak to dela tady http://vimeo.com/16833554
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Z principu jo ale tak to funguje.. já jsem to nikdy nezkoumal... bulb přímo na spoušti mi nevyhovuje a vždycky jsem to řešil drátem.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: ale dyt je to uz z principu blbost. To jako nemuzu fotit na "B" kdyz nemam dratovou spoust nebo co ? Prece nedam fotak do stativu a nebudu 2 hodiny drzet spoust, to je blbost ne ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já ti nevím, ale pro mě je tohle klasická funkce foťáku a pro to má i dálkovka mechanické "hold" shutter tlačítka...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    hele mam mozna trosku problem s svoji 400D chtel jsem si ted za krasny, mrazivy jasny noci vyfotit par hvezd na dlouhy casy a zjistil jsem, ze mi Bulb funguje nejak divne. Driv se na prvni zmacknuti zaverka otevre a na druhy zavre, ted to musim spoust drzet zamacklou aby to zustalo otevreny...
    Deje se to jen v "B" vsechny ostatni rezimy fungujou jak maj, vyresetoval jsem to do defaultu a porad nic ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Pro pobavení :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    TURBO: No ja se tedka do manualu nedival, ale mel jsem pocit, ze to tak je :) Kazdopadne, takhle to dava vetsi smysl.
    TURBO
    TURBO --- ---
    TOMMYKNOCKER: aha, tak to máš asi nějakou betaverzi manuálu nebo jinou laškovnost plnou podobnejch legrací :) V mym manuálu pro 1000D (a předpokládám, že je to u všech Canonů stejně) je toto (přiznám se ale, žes mě teď natolik znejistěl, že sem si to musel najít na netu ;)):

    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    TURBO: No jo, ale tak se to vetsinou v manualu oznacuje :)
    LAURA
    LAURA --- ---
    TURBO: To mas samozrejme pravdu.. Spis mi vadi, ze si nebudu moct bejt jista ze mi ten fotak uklada spravne. Mno tak treba se to uz nebude opakovat.
    TURBO
    TURBO --- ---
    LAURA: no tak ale lepší JPEG na kartě nežli RAW ... na střeše ... nebo jak ;)

    Škoda, že se asi nepřijde na to, co to bylo za haluz, protože na jednu stranu nevim, co by to muselo bejt za nastavení "i když budu fotit v RAW, tak ukládej jenom JPEG" ;), ovšem na druhou stranu kdyby byla chyba v těle, tak resetem do továrního nastavení si taky nedovedu představit jak by se to spravilo ... i když kdoví :)

    Nic si z toho nedělej, já třeba na svojí 1000D při formátování můžu použít jenom ten rychlej formát. S tim plnym formátem jsem zničil už 2 karty a od dob, co jsem znova po reklamaci dostal novou už prostě to plný formátování nepoužívám ;) Nějak se mi nechtělo tenkrát bejt kdovíjak dlouho bez foťáku (reklamace).
    LAURA
    LAURA --- ---
    Tak to bohuzel dopadlo spatne. I presto, ze jsem si zvolila ukladani v rawu fotak ukladal jen jpgy. Pomohlo restore to factory settings, ted uz uklada jak ma, pocitac soubory zobrazuje. Jen mi to tedy uz nezachrani ty fotky :/
    TURBO
    TURBO --- ---
    TOMMYKNOCKER: V tzv. kreativnich rezimech (Plna automatika, Makro, Sport, Portret...) - zní to úsměvně, když označíš tyhle plně automatický režimy za kreativní ;)

    LAURA: když teda vezmeš kartu, strčíš ji do čtečky a otevřeš jako disk v Exploreru/Průzkumníkovi nebo v jinym libovolnym file manageru, tak vidíš co? Všechno jen *.JPG? A když všechny ty fotky označíš, odpovídá celkový místo jima zabíraný na kartě tomu, co ti třeba píše foťák (když v menu dáš formátovat kartu, uvidíš údaj, kolik je z karty obsazeno) nebo co píšou Windows ve vlastnostech tý karty (jestli ti třeba Windows z nějakýho podivnýho důvodu nefiltrujou ty .CR2 a nejsou jenom vidět, ale fyzicky tam jsou)?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jak to dopadlo? :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    LAURA: kdyz to ma jpg neni to proste raw alias cr2 ... nekde je neco spatne ;D vyresetuj si ten fotak do tovarniho nastaveni a zkus to znova ;))
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: kartu jsem zkousela pres normalniho pruzkumnika. Fotky stahuju pres EOS Utility a ukladaji se jen v jpeg. Presne jak pises, zadne nastaveni ohledne raw jsem taktez nenalezla. Stahla jsem si veksere updaty i codecy, potrebne pro muj OS.. zkousela jsem to i pres jiné aplikace podporující WIC (windows live gallery a fast picture viewer) a prostě nic.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TWARR: jo
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    LAURA: Ted jsem si to pustil a v EOS Utility jsem nenasel zadne zvlastni nastaveni ohlrdne RAWu. Fotky stahujes pomoci tech EOS Utilit? A kartu si zkousela prohlizet pomoci Pruzkumnika, ci nejakeho file manageru?
    TWARR
    TWARR --- ---
    LAURA: jakoze das vystup do rawu, vyfotis a soubor ma priponu jpg jo?
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: jinak tedy stazene fotky z fotaku, tj. na PC, byly rovnou ve formatu jpeg. Proto jsem hledala ty soubory s vyuzitim EOS Utility a pak primo na pametove karte.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam