• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    TURBO
    TURBO --- ---
    K_1: asi bych zkusil postupně nižší verze firmwaru, pak asi AWH servis (vzhledem k původní verzi 1.0.3 v tvojí 1000D nepředpokládám, že by byl ještě v záruce).

    Err #99 je bohužel blíže nedefinovaná hláška, že "něco není vpořádku" :/ Může to bejt problém s baterkou, kartou, komunikace se sklem/čipem v redukci (v tvym případě by to musely bejt zanesený kontakty jen na těle když to hlásí se seťákem i s redukcí na M42) atd.

    Nějaký počteníčko tady http://www.lensrentals.com/blog/2008/12/canons-error-99-the-man-the-myth - snad pomůže. Obecně se toho o EOS err 99 dá vygooglit nepřeberný množství.

    Držim palce, ať se to v lepší obrátí a napiš pak, čím to bylo, ať si i ostatní rozšíří obzory :)
    K_1
    K_1 --- ---
    Čau lidi mám dotaz: ERR #99 na Canon Eos 1000D firmware tam byl 1.0.3. tahle verze měla nějakou chybu, firmware se nahrazoval novým verzi 1.0.7 myslím. i po druhém přehrani firmwaru se chyba ukazovala. za celou dobu opečovavaný, bez padu, objektiv setak a stare M42+redukce s cipem.

    neměl jste nekdo podobný problém, popř jak se ho podařilo vyřešit..když tak do pošty diky, hezkej den :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: Rado se stalo :-) No, "kanonizovan" jsem od 5/2006, a docela rad si delam prehled. Take jsem krom 1xxxD, 7D a 5D mel z kazde hlavni rady alespon 1 ks :-) A jsem pes na PD AF....

    ADAM: No bat. Hrozne medium. ;-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    NJAL: trsátka :-)
    KOJA
    KOJA --- ---
    TURBO, NJAL: Moc dekuju! Skoro si zacinam rikat, ze tady mezi canonistama vladne nepoznany duch pospolitosti :-)

    TURBO: Potom asi nezbyva nez priclonit a chybejici desetinky dohnat... Ale otevrelo mi to oci, doted jsem neorigo jednoduchy veci k foceni kupoval na ebay od cinanu celke bez starosti.

    NJAL: Parada, takovyhle prehled bych asi nedogoogloval. Dokazal bych si to predstavit (samozrejme jako Tvuj NAZOR) na home.
    NJAL
    NJAL --- ---
    BTW, 400D sam mam coby fotak na kazdodenni noseni, a 350D jsem mel na zacatku me "kanonizace" ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: No, redukce na jine systemy opravdu cocku nepotrebuji, ale bohumzel redukce na vlastni Canon FD cocku potrebuji, pokud chces ostrit na nekonecno. Takze na to pozor.

    Ad lowend tela:
    * 300D ma stejnou baterii jako vyssi tela 10D-50D, tak to by mohla byt mozna nekde vyhoda. Zaroven je to nejvic sumici telo a ma non-high precision AF
    * 350D je o neco zmensena 300D, s baterii NB-2LH, 8MP, sumi mene nez predchudce, nicmene s nim sdili AF
    * 400D je muj favorit - ma AF vyssi rady (20D-30D), pouziva baterii jako predchudce a pro me ma to plus, ze jeste nabizi CF slot. 10MP
    * 450D uz zere trsatka, AF/baterie jako u predchudce, ale uz umi live view a i v nem ostrit. 12MP
    TURBO
    TURBO --- ---
    KOJA: je to tak, bohužel. Někde jsem i celkem nedávno narazil na výkres tý redukce a pojednání o tom, že když je čelní stěna redukce silnější o pár desetin mm tak už je to špatný :)
    KOJA
    KOJA --- ---
    TURBO: To snad ne, to jako ze to cinani spatne spocitali? To je zlej sen. Dekuju za info.
    Potrebuju fotit skrz skla na Pentacon Six co jsem koukal, tak redukce s tim cipem vyjde skoro na $40... Ale mam jeste redukci P6->M42 a M42->canon jsou o hodne levnejsi, tak asi pujdu touto cestou a ohlidam to ostreni na nekonecno.
    TURBO
    TURBO --- ---
    KOJA: bacha na redukce na M42. Existuje varianta, která ten plech silnější než by měla a s tou se bohužel nedá zaostřit na nekonečno (celá opt. soustava objektivu je kousek dál od senzoru než by bylo záhodno).

    Kdybys ji kupoval, nech si od prodejce 100% potvrdit, že lze ostřit i na nekonečno.
    KOJA
    KOJA --- ---
    NJAL: Ufff, no nepotesils me ale to jsem cekal :-) Je to vsechno stejna verbez. Dekuju moc za informace.

    Na canonu mi bylo sympaticke, ze redukce na jine systemy nepotrebuji korekcni cocku. Potrebuju si otestovat nekolik starych pevnych skel a na film by to bylo trosku drahe. Ostreni je zklamani, budu muset pozjistovat co stoji lepsi redukce. Nemuzu se ale ubranit dojmu, ze to je schvalnost...

    Lisi se tyhle low end tela (300D, 350D, 400D, 450D a pod.) jeste necim podstatnym?
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: Canon to suli jinak ;-) Coby Canonista nemam moc velke mineni o Canon AF na nizsich modelech, nez je 1D rada (u Nikonu ekvivalent "D3" rady). Nicmene nejak to funguje.

    Ovsem je tam jisty rozdil i na papire, a to je (ne)pritomnost tzv. "high precision" ostriciho bodu uprostred u tel z nizsich rad. Je to ostrici bod, ktery umozni presnejsi zaostreni (pevnych) skel s velkou svetelnosti (f/2.8 a svetelnejsi). Tento bod se nevyskytuje u: 10D, 300D, 350D, 1000D, 1100D.

    Plus je, ze jakykoliv Canon zaostri jakykoliv bezne dostupny (vcetne second handu) Canon AF objektiv (byt ruzne presne, viz vyse) bez ohledu na vek (ma 400D ostri 22let stary Canon EF 50/1.8 Mk1), starsi AF objektivy od Sigmy mohou vyzadovat precipovani, nebo vyhazov, pac precipovani neni jiz mozne.

    Jediny problem je u manualnich skel pres redukci: zatimco Canon bez odmlouvani cokoliv zmeri, neni ochoten indikovat zaostreni, pokud nema na svem bajonetu jemu znamou elektroniku - takze u tzv. "hloupych" redukci bez elektroniky Canon zaostreni neindikuje, u chytrych s elektronikou (ktera se zpravidla tvari jako nejaky 50/2.8 objektiv) zaostreni indikovat bude.
    KOJA
    KOJA --- ---
    Zdravim, mam takovy naivni dotaz. Utekl jsem od Nikonu a premyslim, ze bych si koupil nejake levne telo Canon. Jediny co by se mi libilo je, aby umelo merit expozici s manualnima sklama nasazenyma pres redukci a aby fungovala kontrolka spravneho zaostreni. Ohledne megapixli je mi to jedno, staci nejakych 8, iso me zajima max 400 (pak to sumi vsechno), sekvence nefotim, systemovy blesk nevlastnim. Mohl byste me nekdo nasmerovat na stranky s relevantnima informacema ohledne low end modelu (vsech tech 400D, 450D...)?

    Pripadne muzete mi poradit kde maji tyhle levny tela limity? U Nikonu uz jsem se uz jakz-takz vyznal a vedel, ze nektery modely jsou treba osizeny o ostrici moturek a tudiz moc nepouzitelne s levnym AF objektivy. Kde to suli canon?

    Prosim: no flame, zadny katalogovy onanie, zajimaji me zkusenosti z praxe nebo nejaky hodnoverny zdroj na webu. Diky moc.
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: Jsem dost inteligentní na to, abych věděl, jak to funguje, ale do hlavy ti nevidím, a to co tím myslíš nemusí být jasné. Já se raději zeptám, než abych dělal rychlé závěry a napsal ti třeba (neodůvodněně) "že jsi debil", jak to na nyxu poslední časy začíná být ve zvyku ;)

    Osobně preferuji silnou gumu nebo vícero zaráz a dvakrát obtočených. Ale málokdy se potřebuji uchýlit k improvizaci...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    VASAX: sorry, dal jsem dve veci dohromady.. max nastaveni casu do 30s, nebo bulb jak chces dlouho, pri drzeni spousti.. nicmene pocitam, ze jsi natolik inteligentni, zes to pochopil i bez tohohto vysvetleni... kazdopadne chtel jsem tim rict, ze na foceni za funkce bulb kdyz chybi dratova samospoust, se da pouzit kdyz an to prijde i kus naplasti a neco tvrdyho cimz prilepis zmacklou spout... v mem pripade vrsek od pixly piva....
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: WTF? "proste bulb funkce je pouze do 30s pri stisklé spoušti".. tahle věta mi nějak uniká...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    heh pánové hodinová diskuze o houne, proste bulb funkce je pouze do 30s pri stisklé spoušti, je to naprd, ale je to tak... nicméně na dovolený mi stacila jedna pixla piva, respektive ten vrchní uzáver a kus náplasti, za minutu bylo hotovo a dalo se s tim fotit az do haleluja.. i hodinovou expozici jsem delal uplne v poho
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: a to já sem si zase ledkou zablikal ;) Než jsem zjistil, že to neni error, ale že to víc neumí :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: oficiální port, ani ve schopné betě na 450D/1000D není, taky díky používanému "firmware". Blikat ledkou nepotřebuji :OD
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: jj, ale různý lidi se chytaj portace CHDK (event. cracknutí struktury FW/OS) na tom kterym modelu (bez CHDK by nebyl/a/ Magic Lantern), např. už je testovací CHDK pro 450D/1000D, ale ten člověk na to zatim dál kašle, takže to zůstalo u testovacího blikání modrou ledkou ;) (osobně vyzkoušeno, no fear).

    Nejvíc mě baví jejich follow-focus přes tlačítka na těle s nastavitelnym krokem focusu nebo teď nově time-lapse režim spolu s "bulb-ramping" (srovnávání expozice na stejnou úroveň u všech fotek podle jedný konkrétní) atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam