• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Tak jsem očnici zatím nepotřeboval, je fakt, že se fotí bez ní stejně...


    Jedu teď na dovču a mám jan 8GB a 2GB kartu, takže si chci koupit 32GB na 450D, ale nevím, zda se vůbec vyplatí vzít nějakou rychlou nebo stačí levná za 700,- ( třeba A-Data Secure Digital (SDHC) (class 10) 32GB ) a zda jí foťák vůbec najde?
    SENDAI
    SENDAI --- ---
    MJUGEN: aukro za 150. Ja ji ztratil prakticky hned jak jsem koupil fotak a i bez ni to foti stejne:)..
    NJAL
    NJAL --- ---
    FYI, na 350D/400D 30D jdou nasadit i nektere ocnice Nikon, treba zvetsovaci DK-21M....
    VASAX
    VASAX --- ---
    MJUGEN: dealextreme.com. teď jsem si jednu kupoval, je jiná, ale je v klidu.
    EDA
    EDA --- ---
    MJUGEN: škoda, megapixel... Hledej ale celkem k čemukoli (tedy v rámci řady), koupil jsem si u škody kdysi dioptrickou korekci na 350D a volně přešla na 550D... Adam má ale taky pravdu :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    taky jsem ztratil - neřešim, dyt to k nicemu neni..
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Přišel jsem o očnici k 450D dá se někde v Praze koupit a za kolik? Díky
    VASAX
    VASAX --- ---
    MRTVY_KENNY: POkud chce akorát fotit rodinku na výletě a chce do toho vrazit takovou pálku, pošlu ho pro G12 nebo G1X, pe pro Canon EOS....
    NJAL
    NJAL --- ---
    MRTVY_KENNY: 1100D zacne skripat po AF strance uz i v pripade, ze na to nasadi plastovou 50/1.8 II.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    zajimave, ze se nikdo nepta, co s tim hodla delat, mi prijde i ta 1100 ok, pokud tim bude akorat na automat fotit rodinku na vylete..
    VASAX
    VASAX --- ---
    jestli na to máš/chceš dát, tak 600D, jestli škudlit, tak 500D.
    1100 nebrat.
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    no, bohužel máš pravdu )
    VASAX
    VASAX --- ---
    Asi ne.. otázka mezi 500a 600 je v podstatě hodně o penězích
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    buďte zdrávi, brácha váhá mezi 1100D, 500D a 600D, osobně bych si z těhle vybral to šestikilo, potřebuje nějakej universal...je tu někdo takový, kdo by to udělal jinak? díky
    NJAL
    NJAL --- ---
    _ALBETH_: Cena je to dobra. Kazdopadne zkus zaverku na maximalni rychlost, naschval podexponuj, a pokud bude fotka rovnomerne tmava, tak je zaverka v poradku. pokud na ni bude nejaky svetlejsi pruh, je tam problem.
    VASAX
    VASAX --- ---
    MRTVY_KENNY: Dá se to vyčíst, pokud to někdo nezresetoval. Z těch novějších už se to nedá vyčíst, co vím (když jsem si to zjišťoval). 50D, 500D a výše
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    jako je fakt, ze tady se to snazi trosku sledovat a tech 32k neni uplne moc.. (350 ma skoro 280k, 550 ma 1600k) ale asi to je nedostatecnym vzorkem..
    canon eos 400d | Camera Shutter Life Database
    http://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos400d.htm

    + z te 400 se to da vycist? mam za to, ze ne (pokud to nekdo zresetoval, muze tam byt cokoliv)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _ALBETH_: Kolik má nafoceno? Pokud má nalítáno opravdu hodně, hrozí výměna závěrky, která tě přijde cca na 3-6000 Kč....
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No, asi takhle: 60D patri k te majorite Canonu, kde Canon sam nepocita s vymenou. Takze to nebude tak lehke, jako u 40D, 50D a 5D2, kde s tim pocita. Bude to "standardni procedura" jakou znaji uzivatele 3rd party matnic uz docela drahnou dobu ;-) Ale zase to bude o dost lepsi, nez u 7D a 5D3, ktere maji LCD screeny a s vymenou matnice by to tam melo byt o dost horsi...

    Plus, pokud Canon s vymenou matnice nepocita, muze se stat, ze na 3rd party matnici nebudou videt ostrici body (ani jejich problikavani), a take je mozne, ze matnice bude ovlivnovat mereni (AE senzory jsou v hrbu nad matnici), protoze bude jinak svetla nez bezna matnice, se kterou firmware pocita. Canony s vymennou matnici mivaji custom function, kde si muzes jinou nez standardni matnici navolit (samozrejme, jenom typy dodavane Canonem).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam