• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BEAUFORT: Já mám puštěný track na mobilu, gpx, apk to v zoneru dám do kupy s fotkama.
    Easy postup na panoramio jsem zatím bohužel neobjevil, je to jebačka :)
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    Nekdo zkusenosti s GPS modulem.? Jak probiha synchro s mapou? Da se to soupnout nejak easy na panoramio?
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KROMANON: jak bylo nize uvedeno, potrebujes sirokac ( ne zas brutalni , nemusi byt s nizkou svet. ) a externi blesk kerej budes svitit o strop. Nemam zkusenosti s inter.bleskem,ale umim si predstavit ze pri 24 objektivu to neosviti rohy.a prepali stred. Ja fotim na pevnou 24 a I kdyz delam render vizualizace interieru tak volim 24 , pobere to dost a este to tolik nezkresluje jako 18 treba.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tak nějak bych ti to napsal i já.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KROMANON: Zadny mega siroky a mega svetelny objektiv neni, takze nejaky siroky rektilinearni zoom, ty byvaji v rozsahu priblizne 10-20 a mizernych svetelnostech 4-5.6, existuje i (myslim) Tokina 11-18/2.8, ale stejne budes chtit mit vsechno ostry, takze budes clonit. Tedy to chce takovy zoom a externi blesk 430EX (nebo lepsi) s moznosti obraceni do stropu.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ola co byste mi doporučili k 600D za objektiv určený primárně na focení nemovitostí? Jde mi o focení uvnitř, světelný podmínky mohou být špatné a zamo co nejširší záběr s co nejmenším zkreslením.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    SNELA: mi se tak jednou kousl objektiv. Vím, že mne za to asi lidi popraví, ale ruč jsem s tim prakticky náslně otočil do kraji polohy, luplo v něm a od tý doby ok. Prosblém stejný jako popisuješ. Nezaostřil nevyfotil, protože nemohl ostřit. Nevypadal ani, že by mu něco scházelo.
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    Nekdo zkusenosti s koupi canonu v HKongu?
    DAROS
    DAROS --- ---
    za pet prstu...
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    zakolik se da v CR poridit 5D Mark III ? body
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Nemel by jste nekdo na pujceni nabijecku na NB2LH baterky ? Canon 400d... Ta z DX mi jeste neprisla a nejspis pojedu o vikendu trochu fotit... nabizim lahev vina nebo cokoladu :D
    EDA
    EDA --- ---
    MORIARTY: No závěrka snad ani ne, spíš displej a hlavně ostření (fyzická práce :-) )... Ale jinak mají zrcadlovky spíš menší spotřebu než kompakty (respektive víc baterek), takže to byly asi nějaké slabší kousky.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    EDA: Dík, pravděpodobně to bude v baterkách. Já ten grip doteď používal s akumulátorama do foťáku a teď jsem tam poprvý dal obyčejný tužkovky. Zkusím alkalický, asi to chce hodně proudu na otevření závěrky.
    MUSHKA
    MUSHKA --- ---
    Zdravím, nemáte někdo doma navíc nepotřebnou nabíječku na Canon 400D (CB-2LTE / CB-2LWE)? Za nějaký úplatek samozřejmě ;) Nebo pokud někdo ví kde prodávají nějaké levné kusy budu vděčný, já našel nejlevněji za 400,-.. Díky
    EDA
    EDA --- ---
    MORIARTY: Záleží dost na tom, co je v něm za tužkovky. Alkalické (nenabíjecí) články by měly být OK, obyčejné, stejně jako NiMH akumulátory s velkým vnitřním odporem (typicky 2700+ mAh méně známých výrobců, takové Sanyo Eneloop 2000mAh jsou vesměs OK) mají problém - foťák rozjedou, ale jen co dojde k většímu odběru proudu (ostření, blesk, displej...), dojde ke snížení napětí a foťák to vyhodnotí jako vybito. Může za to právě ten velký vnitřní odpor - kapacita ve článku sice pořád je, ale článek jí není schopen odevzdat dostatečně rychle. Samosebou po ukončení odběru napětí zase stoupne, takže když vyndáš zandáš grip, do dalšího zmáčknutí spouště je to OK.
    Jo, nabíjecím článkům (NiCD, NiMH) se k tomu pojí další problém, mají nominální napětí 1,2V a to dělá oproti 1,5V suchým článkům pro šest tužkovek rozdíl 1,8V. Mám dojem, že jsou tam tři články sériově a dvě série paralelně, ale i tak to dělá 3,6V (kousek pod 3,7V lithiovky) oproti 4,5V.

    Čímž musím pochválit firmu Bateria (nebo to, co z ní zbylo) - někde na akci mi došly akumulátory, tak jsem v jejich stánku koupil šest alkalických tužkovek po pětikoruně a odfotil na to přes dvěstě fotek - 550D, žádný blesk.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    MORIARTY: jo - je to originál BG od canonu
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Mám problém s battery gripem pro 350D - mám v něm nové tužkovky a všechno normálně funguje až do doby, kdy stisknu spoušť. Foťák pak začne indikovat prázdnou baterii a pomůže jen vysunout a zasunout grip. Nesetkal jste se někdo s tím?

    Asi bude problém v kontaktech toho gripu, dá se někde stáhnout schema zapojení kontaktů, abych se do něj mohl podívat?
    VOLEJDA
    VOLEJDA --- ---
    SNELA: co vím, tak AWH sevis na Vinohradské.
    SNELA
    SNELA --- ---
    NJAL: nene měnila jsem objektivy a i ostření a nic :(
    NJAL
    NJAL --- ---
    SNELA: Hele, mozna je to zbytecna otazka, ale nemas objektiv nastaveny na MF?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam