• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    VASAX: No já hlavně točím, takže často zapomínám, že ty foťáky jsou vlastně hlavně od focení... ((:
    VASAX
    VASAX --- ---
    CALCULON: Alias klasické ostření jako při focení přes hledáček...
    NJAL
    NJAL --- ---
    CALCULON: Hledacek, aka ostreni pomoci rozdilu fazi (phase difference, PD) na dalkomernych senzorech pod mirrorboxem.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    VASAX: A ten quick režim je co? (sorry, jsem úplný nováček...)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CALCULON: já používám LV s vyklopeným displayem v ne moc pohodlných pozicích a nebo když ostřím ve špatných podmínkách plus několik dalších specifických případů. Ale při používání LV na focení jedině quick režim, Live režim v horších jak optimálních podminkách je opravdu často o nervy, obzvlášť na mém ne-USM tamronku... .)
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Ale jo, u videa to chápu a moc nenatáčím a liveview použiju tak na 1% fotek, akorát mi to teda připadá, že použitelnost liveview je skoro nulová - aspoň na pohybující se věci - když se nemůžu dívat do hledáčku, ale použiju ten výklopný displej, tak je to většinou v krkolomné pozici, kdy není moc příjemné čekat, než se to uráčí zaostřit... no nic, tak já jen jestli je to normální i u USM objektivu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BACKORA: nepřijde mi to rychlejší a lepší = přesnější. Většinou ve videu nepřeostřuji. Ale já od DSLR nechci natáčení videa, mám to jen jako doplněk :D
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    VASAX: Což to jo, ale osobně považuju za rychlejší a i lepší ostřit ručně. Navíc pokud v tom videu budu potom přeostřovat.... (:
    VASAX
    VASAX --- ---
    BACKORA: já, zaostřím a začnu natáčet.
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    CALCULON VASAX: Navíc on někdo používá AF při natáčení videa? (:
    VASAX
    VASAX --- ---
    CALCULON: Klasika :). Buď máš pomalý live ostření, nebo rychlejší quick ostření. Každopádně u toho druhýho se ti spustí zrcátko, takže zase chvíli nemáš obraz...
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAM: Vyrazne lepsi moznost ale na APS-C uz nemas. Vsechny ostatni nerybo-zoomy jsou jenom o 1mm sirsi.

    Takze leda prejit na FF a pouzit starou Sigmu 15-30, nebo Sigmu 14mm pripadne EF-14L, nebo Sigmu 12-24 :-) Ty vsechny daji sirsi zorny uhel nez 10mm digitalni objektiv na APS-C.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Zdravim, je normalni, ze v liveview a pri nataceni videa ostri fotak strasne pomalu (projede treba i nekolkrat cely rozsah zaostreni a pak se chytne nebo taky ne). Kombinace: 600d + 15-85 mm.
    ADAM
    ADAM --- ---
    ja jsem nějakej interier cvakal s tokinou 11-16 a musím říct, že i na těch 11mm bylo docela těžký tam menší pokoje vmáčknout.
    VASAX
    VASAX --- ---
    VASAX: ne jak na flickr mapě :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BEAUFORT: Já mám puštěný track na mobilu, gpx, apk to v zoneru dám do kupy s fotkama.
    Easy postup na panoramio jsem zatím bohužel neobjevil, je to jebačka :)
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    Nekdo zkusenosti s GPS modulem.? Jak probiha synchro s mapou? Da se to soupnout nejak easy na panoramio?
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KROMANON: jak bylo nize uvedeno, potrebujes sirokac ( ne zas brutalni , nemusi byt s nizkou svet. ) a externi blesk kerej budes svitit o strop. Nemam zkusenosti s inter.bleskem,ale umim si predstavit ze pri 24 objektivu to neosviti rohy.a prepali stred. Ja fotim na pevnou 24 a I kdyz delam render vizualizace interieru tak volim 24 , pobere to dost a este to tolik nezkresluje jako 18 treba.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tak nějak bych ti to napsal i já.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KROMANON: Zadny mega siroky a mega svetelny objektiv neni, takze nejaky siroky rektilinearni zoom, ty byvaji v rozsahu priblizne 10-20 a mizernych svetelnostech 4-5.6, existuje i (myslim) Tokina 11-18/2.8, ale stejne budes chtit mit vsechno ostry, takze budes clonit. Tedy to chce takovy zoom a externi blesk 430EX (nebo lepsi) s moznosti obraceni do stropu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam