• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    NOISEGATE: za ty prachy to beru místo tebe! mám starou 400D a chci videa... takže jestli vahas, já beru hned. ;)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    čau, táta si koupil canon 7D a nechal by mi svůj rok starej eos 650D se zakladnim objektivem za 5000,- mate nekdo zkusenosti s timhle modelem? jsem v zrcadlovce uplnej zacatecnik, budu to mit hlavne na cestovani a na toceni videii.. ď za nazor
    VASAX
    VASAX --- ---
    TOM_HOST: Ne každý prohlíží fotky na 60 ft obrazovce ;)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    VASAX: Ja si koupil novy monitor a vidim :))
    VASAX
    VASAX --- ---
    mrtvy bod nevycistis a pokud ma barvu - tzn je to hotpixel (r/g/b) tak je to čip. Na reklamaci to bohužel není, pokud se ti to projevuje při klasickým denním focení na iso 100 tak za zkoušku nic nedáš. Jinak hotpixely mám taky, třeba při delší expozici nebo vysokým isu.

    A IMO 1 pixel v podstatě nevidíš, v těch 12 MPix nebo kolik to má.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    VASAX: velky bratr ma 500D ;) a ma otazku

    nema ted po ruce fotku kdyztak z domu hodim ale mam na kazde fotce jeden mrtvy bod ... vypada to naprosto stejne klasicky jak mrtvy bod na monitoru proste cervena tecka (ale fakt 1x1 pixel) ... mam se bat o cip ze je na vymenu nebo to bude stacit vycistit?
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    VASAX: Dekuji:) smirim se s textem:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Uz jen kvuli Tomovi ti rad pomuzu, ale leda ze by jsi si udelal vylet a nebo se musíš smířit s textem :)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    Je tu nekdo z ov? Mam 600d ale knizni a internetove navody moc nechapu tak potrebuju to slyset ustne:(
    VASAX
    VASAX --- ---
    ANASTAZIA: Tomu právě nechápu, proč si to lidi potom kupují? Zbytečný prachy, výstup z toho stejný jak z nižšího modelu, jen je to velký a těžký...
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    VASAX: znam bohuzel i spoustu lidi co ma 5DmkII a jedou absolutne v random modu - neco nastavim a kdyz se mi to bude libit ne displayi tak je to ok:)

    je to kartel...jako vocamcat pocamcat...a kdyz to s inovacema prezenes tak ti rozkopou skrinku:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ANASTAZIA: Komukoli jsem to dal do ruky jako druhé osobě aby mě, si nebo něco vyfotila, stačil P a zapnutý AF.
    No to jako jo, jenže kdyby ty funkce nabízeli alespoň u vyšších modelů, nebo konkurence ;)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    VASAX: Ty scenicky rezimy jsou u xxD rady protoze to je porad relativne levny a tezko by chlap od rodiny vysvetloval proc si koupil hracku za 30kkc a manzelka si s ni nemuze ani vyfoti deti:) kdz kupujes xD tak uz se pocita ze si to mozna na sebe i jednou vydela:) jinak co se tyka firmware...mam asi 7 let starou hiend lcd telku ktera ma funkce o kterejch se novejm samsungum za 15kkc ani nezda a jde hlavne o firmware. jenze ta telka tenkrat stala 100kkc a jediny co lcd od lcd mimo panelu odlisuje jsou prave funkce:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Čtečka na CF je taková rarita, proto jsem rád že u 60D Canon přešel na SD.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    to byl porod, než jsem to nainstaloval, EOScard.exe mi udělal bootable CF až na třetím pc, předtím jsem zjistil, že dva noťasy tady navíc nemají čtečku na CF (první samozřejmě jsem předtím zapnul a stáhl naň potřebné soubory :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ANASTAZIA: Tak to taky beru, proto ho hlouběji nekritizuji. na jednu stranu z toho plyne hodně užitečných (timelapse, hdr, phototrap, DOF (který jsem pořádně nerozchodil)) funkcí ale taky je to potom zbytečně komplikované, zejména v ovládání, a člověk se v tom musí naučit víc chodit, zapomatovat si víc zkratek, trojhmatů a tak, a už z toho mám skoro Nikon :)))

    Na druhou stranu je to zase hezká ukázka co vše se dá v podstatě nenáročně přidat do funkcí fotoaparátu jen v rámci firmware, a člověk pak jen přemýšlí, proč některé funkce Canon neučesá a neintegruje (uživatelsky přívětivěji), aby tak mohl v podstatě za nic nabídnou víc.

    Jinak když už jsem u toho co mě sere na Canonu - proč jsou tam ksakru ty scénické režimy a Automatika? OK, u řady xxxxD bych to bral, u xxxD s trochou tolerance taky, ale u xxD mě to štve.
    Já jsem je nikdy nepoužíva, a to ani když jsem začínal s kompaktem, základ byl Program a dle potřeby Av, Tv, M. 60D má alespoň custom, který stejně jako A-DEP nevyužívám, ale alespoň má smysl.
    člověk co si koupí zrcadlovku to udělá zejména pro to, že chce mít hezčí fotky, a často taky že chce mít větší kontrolu nad tím, jak vznikají.
    ale chápu že Canon chce prostě prodat co nejvíce. Ale v tom případě by bylo fajn mít možnost si na ně nastavit něco jiného.

    Ani magic latern to neumožňuje, což je škoda, bylo by super mít C,Av,Tv,P a pak místo pitomých scénických režimů tam mít panorama assis, timelapse, HDR, phototrap,... otočením kolečka.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    VASAX: ML je hlavne plo filmare...bez toho je to vlastne nepouzitelny. ale jsou tam i super funkce pro foceni na time lapse, hdr, phototrap a nemusis si k tomu kupovat drahou spoust atd...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ten 400+ vypadá super, škoda že to není i pro 450D.
    BTW zkoušel jsem magic latern, a osobně musím říct že až na speciální funkce jsem z něj odvázaný moc nebyl, a raději bych ho měl na 450D a 60D nechal, tak jak je.

    Alespoň kompromis je že mám jednu 8GB karu s ML kdybych ho potřeboval a jinak jedu klasiku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    ANASTAZIA: Že Eos utility umí eshutter count to ani nevím (a pochybuji že to umí s 60D)
    PRAASHEK: V kwanonu moc soudruzi právě nejsou, spíš tak trochu zmrdi, takže s nimi je to občas dost k zlosti.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ANASTAZIA: jo, kvůli tomu jsem si chtěl doma z volné chvíle updatnout FW na 1.1.1 abych pak v práci (kde mám čtečku) mohl rovnou pokračovat v instalaci 400plus :) a pak jsem vzal jako výzvu najít, v čem udělali soudruzi z kánonu chybu. to je fakt na tečku :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    PRAASHEK: tak to urcite potrebujes https://code.google.com/p/400plus/ je to velmi povedeny...sam jsem to na 400 mel...treba iso 3200 se docela hodi...

    VASAX: sorry, jsem ted zjistil ze eos utility umi vic veci nez shutter count coz je to jedine na co jsem ho kdy pouzil...na ostatni tu je Lightroom:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam