• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Přeně tak. Za ty pěníze je to pecka. Lepší zrcadlovku do začátku snad ani neseženeš. Třeba Nikony v téhle cenové reklaci nemají bodové měření. Já mám 450D a tohle má lepší procesor, větší rozlišení, dělá to videa atd. Neváhal bych .-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Hele "do začátku" je to supr, a někdo u toho zůstane na věky.
    Být tebou tak to vezmu, za pět to máš jak zadara.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    tak von by mi ho tatík za normálních okolností dal asi i zadarmo, ale musí se trochu zahojit po tý 7d :) jo a abych vas jeste trochu nasral, kupuje ho od svyho nejlepsiho kamose (v zaruce) za 10 000,- (ten si poridil myslim 1D :) vypada to na slusnou konstelaci, takze o tom zacnu vazne uvazovat. v opacnem pripade ho sem nabidnu ke koupi (bohuzel cizim ho otec proda zrejme za vic)
    VASAX: uznávám, můj dotaz byl trochu ve stylu "pane lorenc, uvezu to?" :) jde mi o to, jestli třeba tahle řada/model není úplný šlápnutí vedle. jak jsem psal, jsem digitální zrcadlovkou nepolíben
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: Ideálně asi nějakýho kamaráda elektrikáře, ať se na to mrkne, jestli to není nějaká "blbost", jinak oprava IMO maximálně v ceně bazarového blesku. Jestli jinak není moc jetý, tak by to možná stálo za to.
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Toť otázka... spadl mu na zem...
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: Otázka jak je rozbitej...
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Objektivy mám také bazarový, původní sem měl Setový 18-55 tady z Nyxu za 500 a pak sem si ted v lednu koupil Sigmu 17-70 F2.8 za 4K z Paladixu a zatím pohoda. Blesk si zatím jen pujčuji od bratra... dává mi zadara Speedlite 430 EX II, ale je rozbitej :D takže bazarovej by možná vyšel lépe. :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Nemám vás rád, fakt ne! :)
    :DD

    To já si vše poctivě vypotil a vybazaroval, načeš s bazaroidními objektivy a blesky mám dobrou zkušenost, s tělem už moc ne, protože nějaký vyzmrděný Martin Schubert; takže vzít alespoň tělo od nějakého známého to je rajská píseň...
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Já mám podobnýho bráchu :) Taky si koupil 7D a jeho starou 400D mi dal zadara bez oběktivu, takže sem si jen dokoupil oběktivy. Tak doufám že si brzo koupí 5D MKII abych dostal 7D :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jako abys mě pochopil, nevím jestli je dilema to brát, dilema se vrhat do zrcadlovek, nebo do téhle...
    Blbý to není, klasický Canon, který je jinak co se týče pokroku a změn konzervativní, takže žádný překvapení.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Chtěl bych takovýho tátu :)

    Ale nejsem si jistý co přesně po nás požaduješ. Fotí to, točí to. Hlavně to ale fotí, no.

    PEETIK: Za ty prachy bych ho vzal jako darek k narozninam pro mou drahou, i kdyz bych kvuli tomu musel byt tri mesice o ryzi :)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    NOISEGATE: za ty prachy to beru místo tebe! mám starou 400D a chci videa... takže jestli vahas, já beru hned. ;)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    čau, táta si koupil canon 7D a nechal by mi svůj rok starej eos 650D se zakladnim objektivem za 5000,- mate nekdo zkusenosti s timhle modelem? jsem v zrcadlovce uplnej zacatecnik, budu to mit hlavne na cestovani a na toceni videii.. ď za nazor
    VASAX
    VASAX --- ---
    TOM_HOST: Ne každý prohlíží fotky na 60 ft obrazovce ;)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    VASAX: Ja si koupil novy monitor a vidim :))
    VASAX
    VASAX --- ---
    mrtvy bod nevycistis a pokud ma barvu - tzn je to hotpixel (r/g/b) tak je to čip. Na reklamaci to bohužel není, pokud se ti to projevuje při klasickým denním focení na iso 100 tak za zkoušku nic nedáš. Jinak hotpixely mám taky, třeba při delší expozici nebo vysokým isu.

    A IMO 1 pixel v podstatě nevidíš, v těch 12 MPix nebo kolik to má.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    VASAX: velky bratr ma 500D ;) a ma otazku

    nema ted po ruce fotku kdyztak z domu hodim ale mam na kazde fotce jeden mrtvy bod ... vypada to naprosto stejne klasicky jak mrtvy bod na monitoru proste cervena tecka (ale fakt 1x1 pixel) ... mam se bat o cip ze je na vymenu nebo to bude stacit vycistit?
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    VASAX: Dekuji:) smirim se s textem:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Uz jen kvuli Tomovi ti rad pomuzu, ale leda ze by jsi si udelal vylet a nebo se musíš smířit s textem :)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    Je tu nekdo z ov? Mam 600d ale knizni a internetove navody moc nechapu tak potrebuju to slyset ustne:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam