• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    VASAX: Mám starou Sony Alfa 200, kdysi jsem s ní fotil, ale nějak jsem se moc nikam neposunul... Potřeboval bych více znát teorii a pak ji aplikovat... Budu točit krátký filmeček na DSLR, i když tam budu mít někoho, kdo to bude ovládat, tak přesto např. abych vybral dobré sklo, potřebuji lehce vědět, co od nich mohu čekat... Spíše teď se potřebuji připravit na natáčení a později techniku začít více studovat, abych již nepotřeboval asistenci na obsluhu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Resp nějak ti nerozumím - chceš umět s fotoaparátem zacházet, jakožto v rámci videozáznamu, a nebo chceš točit pokročileji videa, a k tomu chceš používat DSLR jakožto kameru?
    VASAX
    VASAX --- ---
    SRNECEK: Nechtělo by to začít ještě více od píky?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, potřeboval bych doporučit literaturu, ale i různé fóra, která se zabývají natáčením na fotoaparáty. Jsem minimálně obeznámen s technikou, a tak potřebuji začít od naprostých základů - objektivy, ohnisková vzdálenost, clona atd. Díky.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Jo, máš pravdu, ten příspěvek jsem přehlédnul. Narážel jsem tudíž na tohle: IM_MORTAL, podle čehož si s 55-250 moc nepomůže.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Spis ma 75-300 bez IS, jak jsem vyrozumel, a problem je udrzet dlouhy konec. Jako jo, "univerzal" je reseni, pohodlnejsi, drazsi a v konecnem dusledku mene kvalitni. Zrcadlovka s vymennymi objektivy je prave na to, aby se objektivy menily, vice ci mene optimalne vzhledem k tomu, co se foti...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: To přeci skoro má, s tou 70-300, ale pochopil jsem že chce jeden univerzál, protože se jí nechtějí měnit právě ty objektivy kvůli ohniskům, které by univerzál pokryl.
    NJAL
    NJAL --- ---
    IM_MORTAL: Univerzal (5x a vice zoom) je zpravidla nahouby, co takhle k 18-55 proste prikoupit EF-S 55-250 IS?
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    TOMMYKNOCKER: Tak ho zas prodej pac je to desny blato...brrr...na urovni EF-S 18-55 II....jediny dobry Canon objektivy na crop jsou 15-85/3,5-5,6 IS USM a 17-55/2.8 IS USM.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Ja jsem tedka poridil http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-17-85mm-f-4-5-6-usm-is. Ale mam ho zatim par dni.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    -ADAM: já měla právěže jako univerzál dlooouho tu 18-55, ale na zvířata sem to musela pořád měnit za tu 70-300 (a to většinou jen kvůli těm pár milimetrům), což tomu foťáku taky neprospívá - minimálně kvůli prachu. zkoukla sem tamrony, tokiny, sigmy a nic podobnýho nenabízej, tak do něj asi půjdu
    ADAM
    ADAM --- ---
    ten 18-135 je fain. já ho před časem prodával, ale pak jsem si to rozmyslel, občas se hodí, jako univerzální sklo.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    MYKEZ: ten mám:D mě osobně by právě vyhovoval rozměr kterej začíná kolem těch 18 (+/-) a končí za 100. mám ještě 70-300 od canonu, ale bez stabilizátoru a v ruce se to nad 150 udržet nedá:/ hodně fotim zvířata ve volný přírodě (a i v zoo:D) a tam se mi právě ten větší zoom hodí, ale koukla sem na prodej těla s tímhle 18-135 objektivem, a u 600d už to je "jen" 17k, oproti nějakej 25k u 700d, takže to tam možná dopadne
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    IM_MORTAL: Doporučil bych http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/EF-S/EF-S_18-55mm_f_3.5-5.6_IS_STM/ nebo http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/EF-S/EF-S_18-55mm_f3.5-5.6_IS_II/ . Jsou to lehký a (za tuhle cenu) dobrý objektivy, lepší poměr cena/výkon najdeš těžko. Pokud Ti teda stačí 55mm - já osobně zatím nikdy víc nepotřeboval.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    MYKEZ: jasně sem úplně blbá a neumim googlit...čekala sem osobní tip, ne heuréku, která mi nabízí prostě jenom objetivy pro canon pod 10k.........
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    nevěděl by někdo o levnější variantě tohoto http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/EF-S/EF-S_18-135mm_f3.5-5.6_IS/
    (nemusí to bejt přesně 18-135, ale tak zhruba)

    DANCHEZ: teď sem zrovna porovnávala 650 a 700, ale když to čtu tak se snad vrhnu na dilema mezi 650 a 600, ptž ta 700 mi přišla taky nezajímavá v pměru cena/výkon vs 650...
    VASAX
    VASAX --- ---
    To porovnání, viz odkaz v příspěvku níže, to velmi dobře shrnuje, a potom je důležitý si stanovit priority, a to už není o začátečník/pokročilý/...
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    ROLL: nedavno jsem rozhodoval mezi 600d a 650d a nakonec jsem zvolil levnejsi variantu abych mel na sklo,
    vicemene jediny rozdil je touchscreen (nejsem fanda) , trochu vyssi iso (ktere je ale stejne nepouzitelne), a trochu rychlejsi burst, ktery by byl hezky ale neobhajil pro me cenu:)

    komplet srovnani
    Canon 600D vs 650D - Our Analysis
    http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Canon-EOS-650D
    ROLL
    ROLL --- ---
    Cau vsem. Pro zacatecnika Canon 650 D ? Palec nahoru nebo palec dolu? dik za nazor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam