• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    ROLL: nedavno jsem rozhodoval mezi 600d a 650d a nakonec jsem zvolil levnejsi variantu abych mel na sklo,
    vicemene jediny rozdil je touchscreen (nejsem fanda) , trochu vyssi iso (ktere je ale stejne nepouzitelne), a trochu rychlejsi burst, ktery by byl hezky ale neobhajil pro me cenu:)

    komplet srovnani
    Canon 600D vs 650D - Our Analysis
    http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Canon-EOS-650D
    ROLL
    ROLL --- ---
    Cau vsem. Pro zacatecnika Canon 650 D ? Palec nahoru nebo palec dolu? dik za nazor
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    hm tak ten ML asi fakt prubnu, diky
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    nevíte někdo o české psané nebo video verzi tohoto návodu

    Canon 50mm F1.8 DIY Focus Calibration - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=vOjCiJN7T2E


    jak korigovat backfocus u objektivu canon 50 f1.8? ne všechno v tom videu rozumím, a nerad bych něco domrvil

    dík
    TWARR
    TWARR --- ---
    VASAX: plastova padina neasi ;))
    VASAX
    VASAX --- ---
    latern nepřepisuje systém, takže to je celkem bezpečností pmůcka...
    VASAX
    VASAX --- ---
    co to ej nifty fifty?
    jo a těď jsem unavenej kluk, takže tu nástěnkou ani nebudu zkoušet. Minuleto nějak nefungovalo kvůli kapacitě a na tenhle temný boj tento týden nemam sil :)
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    DANCHEZ: Zkušenosti jen dobrý (na Canonu 550D), žádný problémy jsem ještě nikdy nezaznamenal :)
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    INFO_EOS Canon EOS 600D + EF-S 18-55mm IS + EF-S 55-250mm IS + nifty fifty
    zdravim, jsem tu novej:)

    pro zacatek dotaz, nejaky spatny zkusenosti s Magic Lantern? na netu jsem se docet ze pro video je idealni iso v nasobcich 160 bohuzel to ale canon u 600d zablokoval, ale mam trochu obavy nainstalovat neoriginal software na uplne novy fotak
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jsem si vzpomněl - kdejaký canoní kompakt má režim "panorama".. ale zrcadlovky (teda za mě 450D a 60D) mají kde jaký pitomí scénický režim a jediný, který k něčemu v tom výběru je - panorama asist - tam chybí. Proč? Kwanone, proč?
    VASAX
    VASAX --- ---
    60D je šumově v rámci rozumných iso dobrá. jako používám 1600 (i 3200 a 6400 ale na 450D tyhle nejsou) a ani mě to nebolí :D
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    VASAX: To rad slysim. 7D je super, ale spokojím se i s tvym modelem. Hlavně, že to bude mít menší míru šumu a manuální vyvážení bílé, abych byl zase jednou spokojenej :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    RIPPER_CZ: Si mě špatně pochopil. 60D si pochvaluji i přes to že má své chybičky které jsou ale skrze vyzmrděného předchozího majitele/prodávajícího.
    Jediné v čem je papírově lepší a zároveň mi přijde že mi to vlastně k ničemu zatím nebylo, je víc adidas, teda megapixelů. JInak je samozřejmě lepší v mnoha ohledech.
    Jinak je lepší rozhodně, a i lepší jak 50D, zejména pokud přecházíš z 450D a výše...
    Jinak pokud plánuješ časem 7D, asi bych to znovu zvážil a spíš bych i došetřil na 7D.
    Já osobně jsem v xxD řadě, resp. s 60D spokojen, v rámci focení jako koníček mi dává vše, co potřebuji (a Canon to má v nabídce funkčnosti, jinak bych si přál spoustu věcí, ale na ty Canon sere skrze všechny řady :D)
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    VASAX: To je teda bída. Já poslední měsíc uvažuju o koupi bazarovýho 50D, tak teď nevím jestli poznám rozdíl nebo došetřit na 7D.
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Nemyslel jsem ceskej Nikon :-))) To info mam z megapixelu, kterej casto sjizdim. V poho.
    TWARR
    TWARR --- ---
    sorry, nechci se v tom rejpat. je to zbytecny, ale proste mi to neda. a koncim, uz se v tom stourat nebudu ;))

    http://nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d5100
    Režimy měření expozice Měření Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D); Color Matrix II (ostatní objektivy s CPU) Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 8 mm ve středu obrazového pole; Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2,5 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole
    VASAX
    VASAX --- ---
    RIPPER_CZ: Rozlišení... mám 450D i 60D a musím říct je že co jediné je lepší na 60D aniž bych vlastně cítil přínos, je rozlišení. Naopak vidím zhoršení v následném zpracování rawu :)
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Na ofiko stránky nechodim kdyz mam Canon a v ruce jsem ho taky nemel, takze jsem veril ceskemu webu, kde jsem se docetl jen o zonovem. Máš pravdu.
    TWARR
    TWARR --- ---
    RIPPER_CZ: srsly. d3000 je pod d5100. a d5100 ma taky spot.

    Nikon | Imaging Products | Specifications - Nikon D5100
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5100/spec.htm

    Metering method
    Matrix: 3D color matrix metering II (type G and D lenses); color matrix metering II (other CPU lenses)
    Center-weighted: Weight of 75% given to 8-mm circle in center of frame
    Spot: Meters 3.5-mm circle (about 2.5% of frame) centered on selected focus point

    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Pro upřesnění myslel jsem 5100 a níž, který maj jenom zónový...
    TWARR
    TWARR --- ---
    *bodovy. meh
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam