• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    ADAM: myslíš jako že to mám udělat přes kartu ju?? tak tu nemám kde strčit, prostě to musí jít přes USB jinač to tam nedostanu
    ADAM
    ADAM --- ---
    card reader
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    čaute.. mám problém s připojením 600d k xpéčkum, řešil to tady už někdo??
    VASAX
    VASAX --- ---
    (aby to stálo za řeč; a také v poměru cena výkon).
    Rozhodně jej ale nezatracuji, aby někdo neměl ten pocit. Mí to v setu (tzn. levnější) když bych kupoval tělo, tak bych si ho asi nechal a zbavil se 18-55, ozvlášť té IS II, ta nějnovější STM nevím jaká je.
    VASAX
    VASAX --- ---
    ADAM: Není ani lepší, bohužel.
    ADAM
    ADAM --- ---
    hele, ta 18-135 je fakt celkem fain sklo, není horší než 18-55 afaik.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    SRNECEK: Asi mi nerozumis...a evidentne pokud nemas elementarni zaklady tak se na to radeji vyser. Pokud delas nejaky pseudoumelecky sracky tak na objektivu vubec nezalezi:)
    NJAL
    NJAL --- ---
    IM_MORTAL: Me zase prekvapuje, ze na zvirata chces radsi docela kratky 10x zoom, nez mit sice "nepohodlne" vymenovani skel, ale podstatne delsi ohnisko. Krom toho, dost pochybuju, ze na plache tvory budes mit nasazeno neco jineho nez to tele. Ja kdyz uvazuju o fotce veverky, tak si dam 70-300 hned. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    SRNECEK: Já mám pocit že jsi tady blbě a asi bude lepší se orientovat podel toho, co ti poradili v Canonu - tzn. zaměřit se na "filmařinu".
    VASAX
    VASAX --- ---
    IM_MORTAL: Hele já jsem měl stejný problém jako ty, občas si chci jen popadnout tělo a jeden co nejuniverzálnější objektiv, pro všechny případy. Ale bohužel v rozumné cenové hladině a přijatelné kvalitě nic není. Už tenhle 10x zoom garantuje několik kompromisů (čím levnější tím více), se kterými se člověk musí smířit. J8 bych to bral jako náhradu za setový 18-55, ale rozhodně si člověk nepolepší. Na takové to cvakání to stačí, proto ho rvou do kitů.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    ANASTAZIA: No, nebude mít čas zkoušet všechna skla, pochopitelně mám nějakou představu, co zvolit, ale záleží také na kvalitě skla a občas nevím, jak ve finále bude onen obraz shodný s mou vizí... není moc čas to zkoušet na místě a předem také ne... jelikož nevlastním techniku... teď prostě budu mít pomoc, ale chce později sám ovládat vše, proto potřebuji se začít vzdělávat, ale zatím nevím moc jak... nemám nyní x tisíc, abych si nakoupil techniku a zkoušel si fotit atd., tak jen teoreticky atd. a až si našetřím, tak si pořídím... mohu zatím na mé, již zmiňované, Sony Alfa 200 zkoušet fotit... ale i tak, potřebuji nějaký návod, co zkoušet, co co udělá a to zkusit... atd.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    VASAX: děkuji, pochopil si to správně:) nejde mi jenom o nějakou elnost s vyměnováním, ale trvá to nějakou dobu a zvíře neni ani socha ani člověk, to už se znovu stejně nenatočí (nebo minimálně ne v dohledné době).
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    SRNECEK: nejdriv si udelej storyboard a podle typu zaberu si vyber sklo...pokud si nejsi jistej vem rovnou celou sadu 14,24,35,50,85,100,135,200 a vsechno Lka...nepouzivej zoomy...pokud chces aby to melo nejakou kvalitu. S temahle sklama neudelas chybu.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    VASAX: Mám starou Sony Alfa 200, kdysi jsem s ní fotil, ale nějak jsem se moc nikam neposunul... Potřeboval bych více znát teorii a pak ji aplikovat... Budu točit krátký filmeček na DSLR, i když tam budu mít někoho, kdo to bude ovládat, tak přesto např. abych vybral dobré sklo, potřebuji lehce vědět, co od nich mohu čekat... Spíše teď se potřebuji připravit na natáčení a později techniku začít více studovat, abych již nepotřeboval asistenci na obsluhu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Resp nějak ti nerozumím - chceš umět s fotoaparátem zacházet, jakožto v rámci videozáznamu, a nebo chceš točit pokročileji videa, a k tomu chceš používat DSLR jakožto kameru?
    VASAX
    VASAX --- ---
    SRNECEK: Nechtělo by to začít ještě více od píky?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, potřeboval bych doporučit literaturu, ale i různé fóra, která se zabývají natáčením na fotoaparáty. Jsem minimálně obeznámen s technikou, a tak potřebuji začít od naprostých základů - objektivy, ohnisková vzdálenost, clona atd. Díky.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Jo, máš pravdu, ten příspěvek jsem přehlédnul. Narážel jsem tudíž na tohle: IM_MORTAL, podle čehož si s 55-250 moc nepomůže.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Spis ma 75-300 bez IS, jak jsem vyrozumel, a problem je udrzet dlouhy konec. Jako jo, "univerzal" je reseni, pohodlnejsi, drazsi a v konecnem dusledku mene kvalitni. Zrcadlovka s vymennymi objektivy je prave na to, aby se objektivy menily, vice ci mene optimalne vzhledem k tomu, co se foti...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: To přeci skoro má, s tou 70-300, ale pochopil jsem že chce jeden univerzál, protože se jí nechtějí měnit právě ty objektivy kvůli ohniskům, které by univerzál pokryl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam