• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Ono to pislo spíš takové popíchnutí vedoucí k tomu, že to pro něj je neschůdné. K čemuž jste mnohem více slovy dospěli koukám také ;-)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    LADINEK: Ano, mám starej EOS 400D, a blesk Speedlite II 430, ale ten si vzal bratr na týden, tak jen řeším jestli mi někdo pujčí náhradu a ozval se kolega s Nikonem, proto sem se ptal. A ten manuální režim bez TTL a tak, stačilo by to na takový obyčejný portrétový focení? Já blesk používám jednou za uherák a s automatickým nastavením.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: to by asi nepsal do canon clubu, imho....

    PEETIK: bude, ale jen v Manual rezimu, tj. bez ttl atp...
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: POkud máš foťák od Nikonu, tak ano ;-)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    Chtěl bych se zeptat na blesk, potřebuju pujčit blesk, ale kamarád mi nabízí jeho, ale je to Nikon. Budou se podporovat nebo ne?
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    Tak to vypada ze muj 600d pujde k doktorovi, video nejde natacet ani po radach tady ani dle navodu, ani dle netu:(
    VASAX
    VASAX --- ---
    PIDIZUB: Co je na tom těžkýho na ovládání? PO prvotním nastavení podle svých nejtemnějších choutek pak už nej přepínáš režim dle potřeby a nastavuješ, a já na své 60D ani display nemám zapnutý.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Tak jsem se rozhoupal. Mám EOS 7D + C EF 17-40 L USM + Metz 36 AF-4 (komplet za 35tis.Kč). No a teď se s tím jdu seznamovat :) Olympus mi přišel mnohem jednodušší na ovládání.
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    PIDIZUB: asi ti to někdo vyfouknul. nic tam není.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Omlouvám se. Ještě je nějaký výběr zde. Můžu poprosit o doporučení: http://obchod.fotoskoda.cz/...531¶ms%5B252%5D%5Bfrom%5D=2603¶ms%5B252%5D%5Bto%5D=2599&order=
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Aha. Tak ještě ten odkaz. Je to bazar, ale v poho. http://www.megapixel.cz/canon-eos-7d-ef-s-15-85mm-is-usm
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Ahoj. Prosím o zhodnocení této nabídky. myslím, že tělo je v poho. ten objektiv v recenzích nic moc.
    Ale teď hold nemám tolik peněz, abych si koupil vymazlený nádobíčko.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    VASAX: díky za info. Já samo nechci setový objektivy. Ale momentálně asi nebudu mít moc na výběr.
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    kazdopadne mas asi pravdu ze to AF motor nema.. respektive nikde jinde tuhle informaci nemuzu najit.. ne ze by na tom nejak zalezelo
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    VASAX: kdybych to sezral tak by to znamenalo ze jsem to kvuli tehle "featury" koupil.. coz neni pravda
    VASAX
    VASAX --- ---
    DANCHEZ: Bitch please: DANCHEZ: "je to tak" ;-)
    No nic, jedeme dál :-)
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    VASAX: ja nic nesezral, jenom jsem tu hazel stranku s porovnanim:).. koupil jsem teda 600d ale v dobe kdy byla venku 650tka a tam byl rozdil jenom v touchscreenu a trochu rychlejsi sekvenci.. ale to mi za ty prachy nestalo
    VASAX
    VASAX --- ---
    No asi takhle - podle mě je to blullshit, stejně jako celý to hodnocení na stránce, který si spíš cucají z prstu.
    1) jsem v recenzích a popisech 600D četl že by měli takovouhle funkci
    2) EF mount je tu od roku '87 a je to EF od slovního spojení electro-focus, tzn. autofokus motorek je v objektivu a vše se řeší přes kontakty.
    3) dle svých znalostí soudím že je to bullshit a ty jsi jim to jako správný consumer sežral i s navijákem :-)
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    VASAX: rekl bych ze asi zadne uz.. je to kvuli zpetne kompatibility.. ale fakt nejsem znalec, jenom co jsem zbezne prohlidl net, treba kecam blbosti:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DANCHEZ: Který EF objektivy, běžně dostupné, používají AF motor z těla?
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    VASAX: je to tak, ale nevidel bych to jako zasadni faktor protoze motor ma uz vetsina objektivu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam