• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ALDRICK
    ALDRICK --- ---
    KROMANON: 600D mam, a v režimech řízení mam na samospoušť dvě možnosti: buď 2s, nebo 10s/dálkové ovládání. Zkus se znova podívat, možná jsi to jen přejel.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KROMANON: Mam pocit, ze kdyz aktivujes mirror lockup, tak je timeout kratsi (2 sec). Ale to pripadne plati pro 400D, novejsi nemam :-)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Nevíte kde jde nastavit, případně jestli jde nastavit délka samospouště na EOS 600D? Mám tam 10 sec a stačily by mi cca 3 na prodlevu otřesu při focení bytů ze stativu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já zase mám problém v tom, že 60D nemá kontinuální s odpočtem/dálkáčem. Což třeba 450D má. WTF? (nebo spíše Classic Canon) :D
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    CALCULON: ano magic lantern, umi to pri nahledu na jeden klik rovnoum100%
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Při připojení 40D na EOS Utility a Capture foťák automaticky nezaostří. Netušíte proč? Jen když třeba zvolim na Av, tak se zavře závěrka a zmizí QuickView. Dá se zaostřit na foťáku. Pak po spuštění EOS Utils je fotka ostrá. Netušíte čim to může být? FW je poslední možnej. Dělá to jak na AI Servo tak na AI ONE SHOT.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Na starém panasonicu jsem míval takovou vychytávku: po vyfocení fotky se mi zobrazil třeba na 2 sekundy náhled a pak ještě na jednu sekundu asi 5x zvětšený prostředek fotky - dobře se tím kontrolovala ostrost. Dá se toho docílit na 600D? Předpokládám, že v základu asi ne, ale třeba v Magic lantern či jak se to jmenuje?
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Ono to pislo spíš takové popíchnutí vedoucí k tomu, že to pro něj je neschůdné. K čemuž jste mnohem více slovy dospěli koukám také ;-)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    LADINEK: To bude asi nad mé znalosti a zkušenosti a akorát mu to spíš rozházím, holt budu bez blesku a budu se muset spoléhat na ten integrovanej :(
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    PEETIK: asi bude, ale musis s tim proste pohrat, nastavit blesk do M a metodou pokus/omyl mu nastavit nejaky casy jak ma blejskat...
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    LADINEK: Ano, mám starej EOS 400D, a blesk Speedlite II 430, ale ten si vzal bratr na týden, tak jen řeším jestli mi někdo pujčí náhradu a ozval se kolega s Nikonem, proto sem se ptal. A ten manuální režim bez TTL a tak, stačilo by to na takový obyčejný portrétový focení? Já blesk používám jednou za uherák a s automatickým nastavením.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: to by asi nepsal do canon clubu, imho....

    PEETIK: bude, ale jen v Manual rezimu, tj. bez ttl atp...
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: POkud máš foťák od Nikonu, tak ano ;-)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    Chtěl bych se zeptat na blesk, potřebuju pujčit blesk, ale kamarád mi nabízí jeho, ale je to Nikon. Budou se podporovat nebo ne?
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    Tak to vypada ze muj 600d pujde k doktorovi, video nejde natacet ani po radach tady ani dle navodu, ani dle netu:(
    VASAX
    VASAX --- ---
    PIDIZUB: Co je na tom těžkýho na ovládání? PO prvotním nastavení podle svých nejtemnějších choutek pak už nej přepínáš režim dle potřeby a nastavuješ, a já na své 60D ani display nemám zapnutý.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Tak jsem se rozhoupal. Mám EOS 7D + C EF 17-40 L USM + Metz 36 AF-4 (komplet za 35tis.Kč). No a teď se s tím jdu seznamovat :) Olympus mi přišel mnohem jednodušší na ovládání.
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    PIDIZUB: asi ti to někdo vyfouknul. nic tam není.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Omlouvám se. Ještě je nějaký výběr zde. Můžu poprosit o doporučení: http://obchod.fotoskoda.cz/...531¶ms%5B252%5D%5Bfrom%5D=2603¶ms%5B252%5D%5Bto%5D=2599&order=
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Aha. Tak ještě ten odkaz. Je to bazar, ale v poho. http://www.megapixel.cz/canon-eos-7d-ef-s-15-85mm-is-usm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam