• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIDIZUB: No, ziskas vetsi, tezsi, svetelnejsi a drazsi objektiv cca stejneho rozsahu plus budes potrebovat drazsi (protoze vetsi) filtry. Tak si hlavne spocitej, jestli Ti to za ten milimetr na sirokym ohnisku bude stat, protoze treba pokud jsi krajinar, tak budes hodne clonit a jednu clonu navic nejspis nevyuzijes. Pro jina zadani se jedna clona navic muze hodit.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Zdravím vespolek. Potřeboval bych poradit od zkušenějších kolegů.
    Mám EF 17-40mm 1:4 L USM se kterým jsem velmi spokojený. Bylo mi nabídnuto ke koupi EF 16-35mm F2.8 L II USM.
    Myslíte, že to bude dobrá změna? Tu 40ku bych asi odprodal.

    Díky za postřehy.
    VASAX
    VASAX --- ---
    PAPRIKODLAK: soudě podle 450D je to normální. Já nafotím tak do 1500 na jednu baterku v 60D. Ale záleží na několika faktorech - jak používáš display, jak používáš LV (velký žrout) jak používáš AF a stabilizaci a jak používáš interní blesk...
    ACID
    ACID --- ---
    PIDIZUB: mela by byt soucasti, neni?
    EDA
    EDA --- ---
    KROMANON: Asi dobrý (já mám 430 EX II, ale cena toho Metze vypadá hodně lákavě), ale nejdřív zkus přirozené (či místní umělé) světlo a stativ. Než se naučíš s bleskem, zabere to dost času. Základní rady: nejlepší je manuál (třeba 1/50-1/200 a 5,6 clona) a napevno ISO, odpalovat se dá i od zdí včetně té za tebou, když nejsou zdi a strop bílé, je to trochu průšvih :-)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ahoj, koupil jsem si vámi doporučený objektiv na focení interiérů (canon 10-18). Umeli byste mi k tomu poradit i nějaký cenově dostupný blesk? Jediné co vím je, že bych měl odpalovat do stropu (asi). Takový základ: http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-36-af-5-digital-pro-canon ?
    NJAL
    NJAL --- ---
    UMIAKI: 30D mel vydrzet 100K...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Poprvé jsem koukal na svůj shutter count a řekl mi, že moje 40D už má 60,000... Máte někdo zkušenosti, kolik vydrží? Cca 100,000?
    NJAL
    NJAL --- ---
    AZIM: No pokud se dostanes vsude nablizko, tak asi tele zoom nebudes potrebovat. Jinak si ho radeji kup. Polarizak smysl ma, meni sytost barev a na nekovovych povrsich (sklo, hladina vody) eliminuje do znacne miry odrazy.
    AZIM
    AZIM --- ---
    ahoj, chystam se na pul roku do asie, mam 100D a 18-55 stm sklo ... ma otazka, bude mi to takhle samotny stacit, nejaky UV/polarizacni filtr nebo neco takoveho, ma to smysl ??
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    EDA: NJAL: dík oběma.
    EDA
    EDA --- ---
    KROMANON: Souhlasím s NJAL: ; navíc má stabilizaci, která docela funguje (plus u takhle širokého skla je kumšt to neudržet), USM je docela dobrý, je lehčí a stojí ani ne polovic. Tenhle objektiv mi udělal fakt radost.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KROMANON: Mozna bych poridil ten novy EF-S 10-18 Canon, stejne na interier potrebujes mit zacloneno, abys to mel vsechno ostre... A 1mm navic na sirokem konci muze jeste napomoci sirokemu uhlu zaberu.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ahoj,
    mám Canon 650D a fotím prakticky pouze nemovitosti. Víc interiér než exteriér.
    Aktuálně fotím se sklem http://www.megapixel.cz/samyang-14mm-f2-8-canon, ale při mých zkušenostech mi dost chybí AF. Rád bych objektiv vyměnil, za nějaký s AF vhodný k výše zmíněnému účelu. Líbí se mi: http://www.megapixel.cz/...ina-at-x-11-16-mm-f2-8-116-pro-dx-ii-pro-canon/recenze#product-sec-sample
    Můžete mi poradit, zda ten výběr je ok, nebo byste volili něco jiného?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Jaká je empirická výdrž baterie ve 100D? Vždycky mi dřív dojde paměťovka (kolem 500 fotek).
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    DANCHEZ: Dík, už jsem zkusil úplně všechno, formátování SD karty si ale nějak nevybavuju takže to zkusím a uvidím.
    _JULIE_
    _JULIE_ --- ---
    DANCHEZ: Díky za radu.
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    ROZA_I: http://improvephotography.com/10372/error-99-canon-camera-fix-repair/


    _JULIE_: originál ti vydrží víc, ale stojí víc, každopádně nějakou ultralevnou noname bych tam nedával, přecijen to není foťák za petistovku.. já teda kupuju jen originál (Canon LP-E8)
    _JULIE_
    _JULIE_ --- ---
    Ahoj, prosím o radu, odešla mi baterka, mám Canon 600D a co jsem se dívala na netu, tak baterek je více druhů(různé značky) různě drahých.. nevím, podle čeho mám vybírat, zda má třeba cenu brát ty dražší? Díky!
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    Zdravím, nevíte prosím někdo, co znamená chybové hlášení: error 99, případně dá se to nějak odstranit. Mám Canon EOS 1000D. Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam