• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Konečně jsem si přinesl EOS 80D.
    První dojmy: má to spoustu tlačítek a baterie je vybitá.
    AZIM
    AZIM --- ---
    zdar kanóni, uz jste nekdo resil housing na 100D?
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    Nezanedbatelná výhoda CF je taky v tom, že se tak snadno neztratí nebo nerozlámou v kapse. :D
    MINER
    MINER --- ---
    DAROS: Zajímavé je, že nejrychlejší CF je na Canonu o třetinu rychlejší než nejrychlejší SD. To jsem nevěděl. Já to nepotřebuji, mně naopak vyhovuje, že na SD nepotřebuji čtečku a čte to rovnou poč, ale je to zajímavé.
    DAROS
    DAROS --- ---
    WANHALF: Hmm ma aktualni zkusenost s sd kartami je ta ze je vecne zapominam v pocitaci, coz se s CF tak snadno nestane ;-)
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    DAROS: Díky za srovnání. Já právě potřebuji, aby zápis byl celkem rychlý. Fotím převážně sport. A se 7DMkII to jde dobře. Rychlá karta se tedy hodí.
    jj ty kontakty u CF mi taky vadí. Pár čteček už je v Pánu :)
    DAROS
    DAROS --- ---
    Sorry nepresnost CF pouziva 68-pin PCMCIA
    DAROS
    DAROS --- ---
    Muj nazor :
    Pokud nelovis top rychlosti zapisu tak ti to muze byt uplne fuk.

    Z delsiho hlediska se ti mozna CF vyplati (zalezi na vyrobci). Je to z duvodu ze vyuziva PATA rozhrani ktere kartu neomezuje co do velikosti (viz hdd). Jedinym limitem zustane asi rychlost. Jen pozor udelali novy standard 2.0 kde rychlosti jsou o rad vyssi. Ale neni kompatibilni (jedna se o SATA).

    SD karta nema robusni rozhrani, tusim ze nema svuj vlastni radic. Cimz muze byt levnejsi pri podobnych parametrech. A jako nevyhodu bych videl ze rychlost je ovlivnena pouzitym zarizenim. Canon nepodporuje druhou radu kontaktu na SD karte tj UHS-II SD karty muzou byt vyrazne pomalejsi nez uvadi vyrobce.

    Co se spolehlivosti tyce fakt netusim. U CF je potreba si sakra davat pozor na kontakty. Mrcha tam ma jeden pin(zhruba o 1/3 delsi nez ostatni), ktery kdyz se ulomi, klesne rychlost cca na 1MB/s . Za dobu co je pouzivam jsem takto prisel o par ctecek. Nastesti fotak ma hlubokou sachtu.

    Fakt netusim zda u sd karty se nemuze nejak vymackat kontakty... pochybuji

    Tady je nejake to srovnani http://www.cameramemoryspeed.com/canon-7d-mark-ii/fastest-sd-cf-card-comparison/

    Jinak jina otazka je volba velkosti karty, cim vetsi tim delsi dobu je rychlejsi (zalezi na zaplneni)
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    Zdravím vespolek. Mám 7D MkII a tedy dva sloty pro kartu (CF a SD). Chystal jsem se koupit SD 128GB. Ale v prodejně mě zvyklali. Že prý mám raději investovat do CF, že jsou prý lepší a odolnější (a taky o něco dražší :))
    Tak bych rád optal, zda to tak je. Nějak nevím proč by se tedy vše optimalizovalo pro SD, kdyby byly poruchové. Díky.
    DAROS
    DAROS --- ---
    zalezi pokud je to v zaruce tak jedine awh, jinak lze zkusit fotoskoda www.fotoskoda.cz . Hele staci ti aby jsi se trosku potil, byl u more a pod. a tlacitko zoxiduje
    MINER
    MINER --- ---
    SELHAN: http://www.awh.cz/ Píšou že výměna stojí litr.
    Taky mě začala blbnout spousť na 50D, což mě po 30k fotkách dost překvapilo, když má podle Canonu vydržet 100k...
    SELHAN
    SELHAN --- ---
    Prosimvas nevite kam v Praze zanest 450D s rozbitym tlacitkem spouste? Pripadne jestli se da nejak dostat k potrebnym soucastkam a opravit si to svepomoci
    DAROS
    DAROS --- ---
    jen tu starsi nenabiju uz novou nabijeckou
    DAROS
    DAROS --- ---
    hele ja jsem pred asi tremi lety koupil nejake na ebuy za par supu... fungovala 3 roky, ted ma trosku nizsi kapacitu. Dalsi kterou mam je od Skody - Avacom nemam s ni problem
    MINER
    MINER --- ---
    DAROS: A které značky máš vyzkoušené, že spolehlivě fungují (a neodejdou do roka a do dne...)
    DAROS
    DAROS --- ---
    MINER: Hele no ja se rozhoupal a nemam problem s neoriginalni bateriemi (resp pouziva ty co fungovali v 7d)
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: Náhodou zkušenosti s aku na 7D ii nejsou? Nakonec jsem se rozhoupal k obměně, ale slyšel jsem, že podlý Canon si očipoval baterie, aby perzekuoval replacementy nespolehlivostí a menší výdrží. Funguje nějaký aku spolehlivě na 7D ii?
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    VASAX: to je fakt. ten co mám je v dobrém stavu - jistěže záleží na hodnocení kupujícího :) Ten co mám nese normální známky užívání. Nic dodrápaného, polámaného atp. :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANHALF: Standardně používaný je dost široký pojem. :-D Viděl jsem "standardně použivané" objektivy po fotoreportérech a nebyl to moc hezký pohled :-D
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    WANHALF: 25000?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam