• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    Zdravím vespolek. Mám 7D MkII a tedy dva sloty pro kartu (CF a SD). Chystal jsem se koupit SD 128GB. Ale v prodejně mě zvyklali. Že prý mám raději investovat do CF, že jsou prý lepší a odolnější (a taky o něco dražší :))
    Tak bych rád optal, zda to tak je. Nějak nevím proč by se tedy vše optimalizovalo pro SD, kdyby byly poruchové. Díky.
    DAROS
    DAROS --- ---
    zalezi pokud je to v zaruce tak jedine awh, jinak lze zkusit fotoskoda www.fotoskoda.cz . Hele staci ti aby jsi se trosku potil, byl u more a pod. a tlacitko zoxiduje
    MINER
    MINER --- ---
    SELHAN: http://www.awh.cz/ Píšou že výměna stojí litr.
    Taky mě začala blbnout spousť na 50D, což mě po 30k fotkách dost překvapilo, když má podle Canonu vydržet 100k...
    SELHAN
    SELHAN --- ---
    Prosimvas nevite kam v Praze zanest 450D s rozbitym tlacitkem spouste? Pripadne jestli se da nejak dostat k potrebnym soucastkam a opravit si to svepomoci
    DAROS
    DAROS --- ---
    jen tu starsi nenabiju uz novou nabijeckou
    DAROS
    DAROS --- ---
    hele ja jsem pred asi tremi lety koupil nejake na ebuy za par supu... fungovala 3 roky, ted ma trosku nizsi kapacitu. Dalsi kterou mam je od Skody - Avacom nemam s ni problem
    MINER
    MINER --- ---
    DAROS: A které značky máš vyzkoušené, že spolehlivě fungují (a neodejdou do roka a do dne...)
    DAROS
    DAROS --- ---
    MINER: Hele no ja se rozhoupal a nemam problem s neoriginalni bateriemi (resp pouziva ty co fungovali v 7d)
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: Náhodou zkušenosti s aku na 7D ii nejsou? Nakonec jsem se rozhoupal k obměně, ale slyšel jsem, že podlý Canon si očipoval baterie, aby perzekuoval replacementy nespolehlivostí a menší výdrží. Funguje nějaký aku spolehlivě na 7D ii?
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    VASAX: to je fakt. ten co mám je v dobrém stavu - jistěže záleží na hodnocení kupujícího :) Ten co mám nese normální známky užívání. Nic dodrápaného, polámaného atp. :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANHALF: Standardně používaný je dost široký pojem. :-D Viděl jsem "standardně použivané" objektivy po fotoreportérech a nebyl to moc hezký pohled :-D
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    WANHALF: 25000?
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    Ahoj Vespolek. Za kolik by se dal prodat Canon EF 16-35 1:2.8 L USM - s krytkami, filtrem, neorig sluneční clona. Standardně používaný. Díky za radu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MINER: Pro 30/40D (a tedy 50D) jsem kdysi davno koupil Ansmann, drzi perfektne. Ale mam obavu, ze uz nejsou dostupne. Pro sve jine Canony bezne kupuju Avacomy, jde to.
    MINER
    MINER --- ---
    Má někdo vyzkoušenou nějakou značku alternativních akumulátorů? (jmenovitě pro 50D) 2k za origo 1100 mAh mi přijde moc a Phottix a Flashpoint, které jsem měl, a vydržely stejně, jako origoš, už se neprodávají.

    VASAX
    VASAX --- ---
    Nemám co bych dodal, snad jen pokud bys pořád váhal, tak se podívat na technické recenze a porovnat to z toho pohledu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIDIZUB: No, ziskas vetsi, tezsi, svetelnejsi a drazsi objektiv cca stejneho rozsahu plus budes potrebovat drazsi (protoze vetsi) filtry. Tak si hlavne spocitej, jestli Ti to za ten milimetr na sirokym ohnisku bude stat, protoze treba pokud jsi krajinar, tak budes hodne clonit a jednu clonu navic nejspis nevyuzijes. Pro jina zadani se jedna clona navic muze hodit.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Zdravím vespolek. Potřeboval bych poradit od zkušenějších kolegů.
    Mám EF 17-40mm 1:4 L USM se kterým jsem velmi spokojený. Bylo mi nabídnuto ke koupi EF 16-35mm F2.8 L II USM.
    Myslíte, že to bude dobrá změna? Tu 40ku bych asi odprodal.

    Díky za postřehy.
    VASAX
    VASAX --- ---
    PAPRIKODLAK: soudě podle 450D je to normální. Já nafotím tak do 1500 na jednu baterku v 60D. Ale záleží na několika faktorech - jak používáš display, jak používáš LV (velký žrout) jak používáš AF a stabilizaci a jak používáš interní blesk...
    ACID
    ACID --- ---
    PIDIZUB: mela by byt soucasti, neni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam