• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    EDA: Ja stahuju fotky pomoci FastStone a tam lze nastavit prejmenovani jiz pri exportu.
    EDA
    EDA --- ---
    Jo tak. Tak s tím bych pomoci mohl, nepříliš elegantně (protože to není automatika), ale dalo by se to hromadně přejmenovat v Total Commanderu, hned po zkopírování. Tedy aspoň předpokládám, že s Canonem používáš čtečku karet a ne připojení kabelem přes tu jejich pazdrátovinu (kterou už jsem naštěstí léta neviděl a tímpádem už ani nevím, jak se jmenuje)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    EDA: Nemyslim ciselnik na stativov displayi. Myslim filename.
    EDA
    EDA --- ---
    IRUX25: No buď klidnej a jásej za to, co máš, 760D má jen 999 :-/
    Je to asi kvůli stavovému displeji (750D je čtyřciferná, šest let stará 550D taky), někomu se nechtělo programovat druhej ciferník, ale štve mě to dost.
    Tzn. stavový displej je trojciferný, na LCD je kilometr místa a v růžku se krčí taky jen tři cifry.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Jeste by me zajimalo zda nekdo nevyresil navyseni ciselniku z 9999 na treba 99999. Deset tisic proste neni moc...
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    OCTOPUSS: dik za info.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    80D umí jen UHS-I.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Ahoj.
    mate nekdo zkusenosti s rychlejma SDckama? Konkretne mam na vysli:SanDisk 64GB Extreme Pro SDXC UHS-II Memory UHS Class3 280MB/s

    Zajimalo by me zda to ma opravdu dobry efekt.. mam 80d. takze uz ty fotky jsou trochu vetsi.. dik za nazory :)
    MRAZIKCOMP
    MRAZIKCOMP --- ---
    technicka - pokud ti ten fotak nebyl ukraden ihned po nakupu a mas z nej vyfocenu alespon jednu fotku tak to seriovy cislo najdes v exifu :)
    MARI
    MARI --- ---
    EDA: to si umim taky vygooglit. ;) ja ale ten fotak nemam a jak je videt z obrazku, na krabici jsou uvedena cisla dve. jak jsem psala, nez se mi podarilo dohledat fakturu z r. 2009, mela jsem v ruce jen samolepku na orig. sacku od manualu, tak jsem chtela vedet, jestli ho nekdo treba taky nema a to cislo se neshoduje se seriovym.
    fakturu jsme nastesti dohledali a seriove cislo tam uvedeno je. s cislem na sacku se neshoduje (prestoze format cisla je stejny).
    EDA
    EDA --- ---
    google je u foťáků už dneska...

    canon 50d serial number - Hledat Googlem
    https://www.google.cz/...bm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi9jKX9zv_OAhUHbhQKHR2GBsUQ_AUICCgB&biw=1706&bih=891
    MINER
    MINER --- ---
    MARI: zítra budu u foťáku, tak na to mrknu
    MARI
    MARI --- ---
    MINER: tak jsme dohledali fakturu, mělo by to být 211230517162
    MINER
    MINER --- ---
    MARI: já ho ještě mám, ale dostat se ke krabici mi bude trvat týden dva. Zkus poslat číslo, co máš na krabici a čeknu na foťáku, jestli má stejný formát.
    MARI
    MARI --- ---
    Je tu někdo, kdo má Canon 50D? Potřebovala bych ověřit, zda číslo, které je uvedene na sáčku od manuálu je i sériové číslo k foťáku (byl mi ukraden a jediné číslo, které mám k dispozici a co se tváří jako sériové, je na orig. sáčku s manuálem).

    PS: Docela to spěchá... Děkuju!
    ADITU
    ADITU --- ---
    DAROS: napadlo mě ji na nějaký německý servis odkázat, ale nejbližší má podle stránek německého Canonu nějakých 250 km daleko :)
    ale OK, asi to uzavřeme s tím, že nejjednodušší bude zavolat po dovolené do pražského servisu a podle toho se rozhodne, jestli to chce opravit, nebo ji to vlastně až tak netrápí.
    DAROS
    DAROS --- ---
    ADITU: OT: in eu je to levnejsi nez doma
    ADITU
    ADITU --- ---
    DAROS: k tomu se dostanu, až dorazím z dovolené. doufala jsem, že by tu někdo mohl vědět, než dojedu domů, protože za roamingové ceny telefonuju celkem nerada :)
    DAROS
    DAROS --- ---
    Hele asi vymenis. Ale osbne bych zavolal do canon servisu v Praze. Tam by ti mohli rict cenu, pripadne orientacni cenu. Na ebay co jsem hledal tak prvni nalez byl kolem 500kc.
    ADITU
    ADITU --- ---
    Kolik cca může stát v servisu výměna dvířek SD karty u Canonu EOS 1000D? Momentálně nedrží zavřená a tetu moc nebaví je pořád přelepovat izolepou... příp. dá se to nějak pošéfovat doma?
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: Je to celkem jednoduchy, zoom je obstojne svetlo a rychle se menici ohniska, na zive akce (kdyz potrebuju jeste navic i nejake to svetlo, tak mam i 24-70L :-), pevna ohniska jsou na lowlight a kdyz mam cas zoomovat nohama potrebu izolace popredi od pozadi. A nakonec, kdyz je potreba vetsi obrazova kvalita.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam