• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    ADITU
    ADITU --- ---
    DAROS: k tomu se dostanu, až dorazím z dovolené. doufala jsem, že by tu někdo mohl vědět, než dojedu domů, protože za roamingové ceny telefonuju celkem nerada :)
    DAROS
    DAROS --- ---
    Hele asi vymenis. Ale osbne bych zavolal do canon servisu v Praze. Tam by ti mohli rict cenu, pripadne orientacni cenu. Na ebay co jsem hledal tak prvni nalez byl kolem 500kc.
    ADITU
    ADITU --- ---
    Kolik cca může stát v servisu výměna dvířek SD karty u Canonu EOS 1000D? Momentálně nedrží zavřená a tetu moc nebaví je pořád přelepovat izolepou... příp. dá se to nějak pošéfovat doma?
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: Je to celkem jednoduchy, zoom je obstojne svetlo a rychle se menici ohniska, na zive akce (kdyz potrebuju jeste navic i nejake to svetlo, tak mam i 24-70L :-), pevna ohniska jsou na lowlight a kdyz mam cas zoomovat nohama potrebu izolace popredi od pozadi. A nakonec, kdyz je potreba vetsi obrazova kvalita.
    DAROS
    DAROS --- ---
    NJAL: No moje odpoved byla zalozena na faktu, ze kdyz mam omezeny rozpocet a 3 objektivy. Tak jedniny objektiv ktery fakticky prinasi neco co neni snadno ziskat je ono makro.

    Ale samozdrejme pokud bude receno co to ma prinest tak ten tvuj nazor bude mit vetsi smysl.

    Spise k tve sestave by mi zajimalo jak casto pouzivas ktery objektiv. Ja jsem nakonec ustalil na sade 11-16 a 50
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: Ja jen doplnoval, proc by nekdo mohl chtit dublovat ohniska. Napriklad mam zoom 24-85/3.5-4.5 a vedle nej 24/1.8, 35/2, 50/1.4 a 85/1.8...
    DAROS
    DAROS --- ---
    NJAL: Jasne, jen v prirode ocenis kazde kg navic... musis menit objektivy. Tj je na miste otazka co chce s jednotlivymi objektivy delat...
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: 100-400L ma o 1-2 clony mene na 135 a 200mm... Z toho nikdy nevytahnes ty casy, ktery dostanes z pevnych skeL.
    DAROS
    DAROS --- ---
    PIDIZUB:a k cemu to chces ? Mas uz 100-400 ... tj jediny co mi dava smysl je ten makro objektiv, pokud chces fotit makro. Ale jinak zalezi na tom co je ucel. Ja mam tu predchozi 100 a jednou ji vymenim za tu stabilizovanou...
    Za svetelny objektiv zaplatis vahou :-(... Za sebe nevidim moc vyhod mit svetelnou 200 ci 135 kdyz to uz mas pokryto pumpou...
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIDIZUB: Osobne bych sel do 135L (a jednou si ho koupim, az budu dospely a bohaty), rekl bych, ze svetla neni nikdy dost, tim spis, ze neni IS. Samozrejme, jestli je "priroda" nebo "sport" daleko, tak asi 200mm?
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Zdravím vespolek.
    Potřeboval bych poradit s výběrem od zkušených. Mám 7DMkII, 16-35mm 2.8 L USM, 100-400mm 4.5-5.6 L IS. Fotím převážně sport a přírodu. Rád bych si k tomu pořídil dobré pevné sklo (měl jsem 70-200, ale to je těžké). Ale váhám, takže počítám, že si skla postupně vyzkouším. Nyní bych ocenil zkušenosti majitelů.

    Dostal jsem tyto typy:
    1| Canon EF 135mm f/2,0 L USM
    2| Canon EF 100mm f/2,8L Macro IS USM
    3| Canon EF 200mm f/2,8L II USM

    Děkuji všem za doporučení. T
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Konečně jsem si přinesl EOS 80D.
    První dojmy: má to spoustu tlačítek a baterie je vybitá.
    AZIM
    AZIM --- ---
    zdar kanóni, uz jste nekdo resil housing na 100D?
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    Nezanedbatelná výhoda CF je taky v tom, že se tak snadno neztratí nebo nerozlámou v kapse. :D
    MINER
    MINER --- ---
    DAROS: Zajímavé je, že nejrychlejší CF je na Canonu o třetinu rychlejší než nejrychlejší SD. To jsem nevěděl. Já to nepotřebuji, mně naopak vyhovuje, že na SD nepotřebuji čtečku a čte to rovnou poč, ale je to zajímavé.
    DAROS
    DAROS --- ---
    WANHALF: Hmm ma aktualni zkusenost s sd kartami je ta ze je vecne zapominam v pocitaci, coz se s CF tak snadno nestane ;-)
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    DAROS: Díky za srovnání. Já právě potřebuji, aby zápis byl celkem rychlý. Fotím převážně sport. A se 7DMkII to jde dobře. Rychlá karta se tedy hodí.
    jj ty kontakty u CF mi taky vadí. Pár čteček už je v Pánu :)
    DAROS
    DAROS --- ---
    Sorry nepresnost CF pouziva 68-pin PCMCIA
    DAROS
    DAROS --- ---
    Muj nazor :
    Pokud nelovis top rychlosti zapisu tak ti to muze byt uplne fuk.

    Z delsiho hlediska se ti mozna CF vyplati (zalezi na vyrobci). Je to z duvodu ze vyuziva PATA rozhrani ktere kartu neomezuje co do velikosti (viz hdd). Jedinym limitem zustane asi rychlost. Jen pozor udelali novy standard 2.0 kde rychlosti jsou o rad vyssi. Ale neni kompatibilni (jedna se o SATA).

    SD karta nema robusni rozhrani, tusim ze nema svuj vlastni radic. Cimz muze byt levnejsi pri podobnych parametrech. A jako nevyhodu bych videl ze rychlost je ovlivnena pouzitym zarizenim. Canon nepodporuje druhou radu kontaktu na SD karte tj UHS-II SD karty muzou byt vyrazne pomalejsi nez uvadi vyrobce.

    Co se spolehlivosti tyce fakt netusim. U CF je potreba si sakra davat pozor na kontakty. Mrcha tam ma jeden pin(zhruba o 1/3 delsi nez ostatni), ktery kdyz se ulomi, klesne rychlost cca na 1MB/s . Za dobu co je pouzivam jsem takto prisel o par ctecek. Nastesti fotak ma hlubokou sachtu.

    Fakt netusim zda u sd karty se nemuze nejak vymackat kontakty... pochybuji

    Tady je nejake to srovnani http://www.cameramemoryspeed.com/canon-7d-mark-ii/fastest-sd-cf-card-comparison/

    Jinak jina otazka je volba velkosti karty, cim vetsi tim delsi dobu je rychlejsi (zalezi na zaplneni)
    WANHALF
    WANHALF --- ---
    Zdravím vespolek. Mám 7D MkII a tedy dva sloty pro kartu (CF a SD). Chystal jsem se koupit SD 128GB. Ale v prodejně mě zvyklali. Že prý mám raději investovat do CF, že jsou prý lepší a odolnější (a taky o něco dražší :))
    Tak bych rád optal, zda to tak je. Nějak nevím proč by se tedy vše optimalizovalo pro SD, kdyby byly poruchové. Díky.
    DAROS
    DAROS --- ---
    zalezi pokud je to v zaruce tak jedine awh, jinak lze zkusit fotoskoda www.fotoskoda.cz . Hele staci ti aby jsi se trosku potil, byl u more a pod. a tlacitko zoxiduje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam