• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MICKEY_MOUSE: Udajne je tam omezeni pro to, ze na "videokamery" (=zaznam prakticky neomezen) se vztahuji nejaka dalsi cla ci co... Neco si matne vybavuji. Ale mam pocit, ze by to melo byt o zaznam do delky 30 minut.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, lama dotaz — chtěl jsem si koupit zrcadlovku, abych mohl točit i HD videa. A zjišťuji, že ta videa jsou z nějakého důvodu časově omezená (to jsem vůbec nečekal). Měl jsem v ruce dva Nikony (3100 a 5100), jeden měl max. délku 10 minut, druhý 20, a koukal jsem na manuál od EOS 760D a tam to také zřejmě vypadá na 10 minut max. (ale jistý si nejsem). To má každá zrcadlovka tohle omezení? Jde mi o to, že potřebuji natáčet a fotit rozhovory a přednášky. Přišlo mi ideální na to pořídit jedno zařízení, zrcadlovku. Ale možná se ukazuje, že to nebude možné. Poradíte? Díky.
    RATUS
    RATUS --- ---


    CANON 500D + EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM Prodám digitální zrcadlovku CANON 500D spolu se zcela novým stabilizovaným objektivem Canon EF-S 18-55mm STM.
    Tělo fotoaparátu jsem pro jistotu nechal prohlédnout v servisu a má odborně vyčištěný snímač. Závěrka má nacvakáno méně než 15 tisíc snímků. 100% funkční, tělo nese drobné známky používání.
    Cena 6700,- k vyzkoušení v Praze.
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    ahoj,
    nezustala nekomu plonkova baterka NB-2HL z 350D?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    DAROS: Díky, přes kartu to funguje. Sice to MapUtility ve foťáku nevidí, ale přes čtečku to jde. Díky za nakopnutí.
    DAROS
    DAROS --- ---
    SAMMAEL: co si tak pamatuji tak nejak se to delalo z menu fotaku. A nebo dokonce musis predtim neco zvolit aby se to ukladalo. A pak nekde z menu se spoustela nejaka funkce ktera vytvorila na kartu txt file.

    Takze v GPS /Digital compass settings prejdi na polozku Set up a GPS Logger. Log GPS position Enable, Transfer log data to card
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    DAROS: Myslím tím záznam trasy, ten by měl jít tím MapUtility.
    DAROS
    DAROS --- ---
    SAMMAEL: Co presne mas na mysli ? GPS jsou ulozeny v metadatech
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Zdravim, netušíte někdo, jak vytáhnout z 7D Mk.II. gps informace? Ten soft od Canonu se mi nedaří přimět k poslušnosti. Samotné EOS Utility najde foťák jen když je zapnuté až PO připojení foťáku. A Map Utility stále tvrdí, že není připojené žádné gps zařízení.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SN0008102070570: Proč by ho měl někdo platit za tebe?
    A pokud by ho platil prodejce, cena by zcela logicky byla o to vyšší.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SN0008102070570: Budeš doplácet DPH, v případě nákupu mimo EU ještě clo, poštovný... a ve finále zaplatíš ještě víc, plus nebudeš mít záruku.
    ACID
    ACID --- ---
    IRUX25: U té pazdratoviny o které (asi) píše Eda si filename můžeš nastavit libovolně. Aktuálně mám u obou těl nastavené pětimístné číslování + nějaké prefixy.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    manualne to pokazde delat nechci, takze mam proste spis smulu :) ale v dnesni dobe by uz mohli nejak poresit urcitou programovatelnosti.. :(
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    EDA: Ja stahuju fotky pomoci FastStone a tam lze nastavit prejmenovani jiz pri exportu.
    EDA
    EDA --- ---
    ... není to nic moc, ale od firmy, která dá do foťáku roku 2015 nebo kolik třícifernej displej, se opravy asi jen tak nedočkáš :-)
    350D to ještě ukládala po stovkách, to bylo teprv žrádlo :-)
    EDA
    EDA --- ---
    Jo tak. Tak s tím bych pomoci mohl, nepříliš elegantně (protože to není automatika), ale dalo by se to hromadně přejmenovat v Total Commanderu, hned po zkopírování. Tedy aspoň předpokládám, že s Canonem používáš čtečku karet a ne připojení kabelem přes tu jejich pazdrátovinu (kterou už jsem naštěstí léta neviděl a tímpádem už ani nevím, jak se jmenuje)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    EDA: Nemyslim ciselnik na stativov displayi. Myslim filename.
    EDA
    EDA --- ---
    IRUX25: No buď klidnej a jásej za to, co máš, 760D má jen 999 :-/
    Je to asi kvůli stavovému displeji (750D je čtyřciferná, šest let stará 550D taky), někomu se nechtělo programovat druhej ciferník, ale štve mě to dost.
    Tzn. stavový displej je trojciferný, na LCD je kilometr místa a v růžku se krčí taky jen tři cifry.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Jeste by me zajimalo zda nekdo nevyresil navyseni ciselniku z 9999 na treba 99999. Deset tisic proste neni moc...
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    OCTOPUSS: dik za info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam