• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KAPPI: Ja ty dvirka mam sundany, pac jsem tam mel predtim grip a ten sem sundal... Takze to bude asi tim, ze jsem debil a nevedel jsem, ze neco takovyho existuje..?
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VECTOR: mrkni na dvirka od bateriovy sachty. Casem zacne zlobit ten cudlik co hlida zavreni dvirek...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Dlouho jsem pouzival svou 60D (cca 5 mesicu) a ted, kdyz ji zapnu (baterie je nabta, zkousel jsem dve ruzne), tak to ani nepipne, tvari se furt vypla. Netusite nekdo, co na tom mohlo odejit a kolik si mam pripadne pripravit na opravu?
    GYGAL
    GYGAL --- ---
    Zdravím a měl bych dotaz ohledně fungování Canon sw pro 40D a 500D. Pod w10 se nechce nic spustit ani v režimu kompatibility. Rozběhal jsem to až ve virtuálu s w7. (Potřebuju remote control pro focení na mikroskop)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    MRAZIKCOMP
    MRAZIKCOMP --- ---
    no protoze to je omezeni platici jen v EU , protoze EU ochrana videokamer pred fotakama :D
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MRAZIKCOMP: Díky, to omezení jsem už zjistil (šílená *okotina dle mého), ale že to v usa neplatí jsem nevěděl. Díky!
    MRAZIKCOMP
    MRAZIKCOMP --- ---
    MICKEY_MOUSE: narizeni eu - fotaky nejsou kamera a proto sou omezeny na 30min zaznamu, pokud to natacelo min tak nejspis kvuli velikosti karty , takze doporucuju bud kameru a nebo fotak ale nechat pritahnout z ameriky , kde tyhle nesmysly nemaj
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    Zdravím ve spolek.
    Mam problém ze svojí 40kou a potřeboval bych na akci půjčit nějaký foťáček. Kde se dá na víkend zapůjčit , ideál aby si rozuměl z cannon softverem (utility) kvůli přenosu fotek rovnou do compa. dík za radu.
    Popřípadě pokut někdo půjčí svojí hračku Plzeň.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    NJAL: Aha, děkuju, vůbec by mě něco podobného nenapadlo, tak to je důležité zjištění, potřebuji točit i víc než hodinu a půl v kuse.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MICKEY_MOUSE: Udajne je tam omezeni pro to, ze na "videokamery" (=zaznam prakticky neomezen) se vztahuji nejaka dalsi cla ci co... Neco si matne vybavuji. Ale mam pocit, ze by to melo byt o zaznam do delky 30 minut.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, lama dotaz — chtěl jsem si koupit zrcadlovku, abych mohl točit i HD videa. A zjišťuji, že ta videa jsou z nějakého důvodu časově omezená (to jsem vůbec nečekal). Měl jsem v ruce dva Nikony (3100 a 5100), jeden měl max. délku 10 minut, druhý 20, a koukal jsem na manuál od EOS 760D a tam to také zřejmě vypadá na 10 minut max. (ale jistý si nejsem). To má každá zrcadlovka tohle omezení? Jde mi o to, že potřebuji natáčet a fotit rozhovory a přednášky. Přišlo mi ideální na to pořídit jedno zařízení, zrcadlovku. Ale možná se ukazuje, že to nebude možné. Poradíte? Díky.
    RATUS
    RATUS --- ---


    CANON 500D + EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM Prodám digitální zrcadlovku CANON 500D spolu se zcela novým stabilizovaným objektivem Canon EF-S 18-55mm STM.
    Tělo fotoaparátu jsem pro jistotu nechal prohlédnout v servisu a má odborně vyčištěný snímač. Závěrka má nacvakáno méně než 15 tisíc snímků. 100% funkční, tělo nese drobné známky používání.
    Cena 6700,- k vyzkoušení v Praze.
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    ahoj,
    nezustala nekomu plonkova baterka NB-2HL z 350D?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    DAROS: Díky, přes kartu to funguje. Sice to MapUtility ve foťáku nevidí, ale přes čtečku to jde. Díky za nakopnutí.
    DAROS
    DAROS --- ---
    SAMMAEL: co si tak pamatuji tak nejak se to delalo z menu fotaku. A nebo dokonce musis predtim neco zvolit aby se to ukladalo. A pak nekde z menu se spoustela nejaka funkce ktera vytvorila na kartu txt file.

    Takze v GPS /Digital compass settings prejdi na polozku Set up a GPS Logger. Log GPS position Enable, Transfer log data to card
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    DAROS: Myslím tím záznam trasy, ten by měl jít tím MapUtility.
    DAROS
    DAROS --- ---
    SAMMAEL: Co presne mas na mysli ? GPS jsou ulozeny v metadatech
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Zdravim, netušíte někdo, jak vytáhnout z 7D Mk.II. gps informace? Ten soft od Canonu se mi nedaří přimět k poslušnosti. Samotné EOS Utility najde foťák jen když je zapnuté až PO připojení foťáku. A Map Utility stále tvrdí, že není připojené žádné gps zařízení.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SN0008102070570: Proč by ho měl někdo platit za tebe?
    A pokud by ho platil prodejce, cena by zcela logicky byla o to vyšší.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SN0008102070570: Budeš doplácet DPH, v případě nákupu mimo EU ještě clo, poštovný... a ve finále zaplatíš ještě víc, plus nebudeš mít záruku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam