• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

    OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
    26.-27.10. 2013
    Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
    Přihlášení:

    Průvodci
    Pip plus

    Vypravěči a strašidla na nádvoří

    U alchymisty a přilehlá chodba:

    Chodba-

    Upíří ples

    Sklepení

    Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby





    rozbalit záhlaví
    RAILA
    RAILA --- ---
    ELVOTHIEN: Nápad můžeme použít, něco podobného už jsme tu měli tak před třemi lety, kdy byl na zámku šlechtický i pohádkový dvůr. M"žeme to udělat jako kontrast k běžnému životu na zámku.
    Na masky pro návštěvníky nemáme pěníze. Líčidla jsou otázkou rozpočtu, který spíše říká ne, ale není to zcela vyloučené. Ale spíše s tím nepočítejte. Může tam prosít až na cca 800 lidí, pokud budeme mít štěstí(dnes jsem se dozvěděla, že v ten samý den je Den Magistra Kellyho v Mostě na hradě Hněvím-dotuje ho mostecká honorace), takže budeme muset víc zamakat na reklamě, aby lidi opravdu přišli. Sem tam někdo může malovat kytičky na děti, to snad by mohlo být tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
    Nepočítejme s úplně masovou akcí, potřebujeme mít tolik lidí, kolik ubytujeme a nakrkmíme(ano, část rozpočtu jsem urvala na jídlo pro účinkující;)))
    Dále se k nám přidá Markus jako skřítek. A snad i Frael, až tu přestane řešit mail(který postě nekdy nemusí dojít) a konečně se výjádří, co bude dělat:)Dveřník by mu šel:))
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    A ještě nějaká křídla....
    http://www.youtube.com/watch?v=30_OSFdbt7k&feature=related

    Kočičí ouška...
    http://www.youtube.com/watch?v=cYdC0jXrrbw&feature=related

    a malá víla zubnička:
    http://www.youtube.com/watch?v=gBOcAhV53Jc

    To jsem si nemohla odpustit :D
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    Tak já se odsunu do kouta někam tiše červenat, ano....

    Lidi, hlavně se poptejte všude možně okolo - kdo má doma zbytky závěsů, staré sukně, cokoliv, hromady korálků, starou bižu, co by jinak vyhodil, barvy, stará líčidla, paruky, květiny, záclony...to je fuk, cokoliv, o čem víte, že se dá použít.

    Prošmejdit babičkám půdy a dědečkům kufry, vygooglit co se vám líbí a hurá na to. Nejdůležitější je, že v tom nebudete se spícháváním kostýmu sami, a nenecháte to vše na Selligan - pomůžeme si navzájem a pobavíme se! A o to hlavně jde, ne?
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    Bylo by fajn k workshopování podotknout, že by každý měl mít jasno v tom, co chce dělat, a jak by to mělo vypadat. Takže rozmýšlejte, rozmýšlejte - abychom si mihli udělat príma víkend, kde to bude odsýpat, nikoliv zabývat se tím, kdo co, jak, a proč právě tohle ne!
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Vzhledem k neuveritelne praci s kostymama skritku a vil, vyhlasuji kreativni sobotu!!

    Kdo? - vsichni kdo jedou na Jezeri a chteji si udelat kostym (nejen) na Jezeri, vily, skritci, faunove!!

    Kdy? - sobota 24.4.2010

    Kde? - místo se jeste resi, pokud bohove daji, tak DDM Kobylisy

    Co prinest? - skritci a vily ruzne kousky latek, obleceni na spotrebovani, tricka, sukne,...vse pujde vyuzit, cokoli co mate doma, muzeme i smenovat, koralky, jehly, nite, spendliky neco take bude k dispozici, (nektere veci pak mohu dosit na stroji doma), kdo bude chtit kridla pak drat ci dratena raminka (2-4), latku na kridla zkusim sehnat, barvy na textil, napadum se meze nekladou, fauni pak at se inspiruji videem nize a dle toho si prinesou material

    Inspirace kridla - http://faeryazarelle.deviantart.com/gallery/#_featured

    http://www.youtube.com/watch?v=5z20jIu7XJk&feature=fvst

    http://www.youtube.com/watch?v=RM3C93E6uNw

    Inspirace fauni - http://www.youtube.com/watch?v=vRMIo-lPp_8

    zde jsou nejake kostymy na kterych zatim pracuji ja, bude to lepsi az bude vic materialu a tak.. - http://picasaweb.google.com/selligan/KostymyJezeri?authkey=Gv1sRgCLvF8srel5rUogE#

    nezapomente na hodne kytek, je to precijen májová slavnost

    PROSIM HLASTE SE MI DO POSTY, KDO BY MOHL PRIJIT!!!
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    ELVOTHIEN: jsi uzasna!!!!! me se to libi moc!!!
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    Ráda bych přispěla drobně do mlýna brainstormingového procesu: Proč nezpestřit celé hemžení o fauny, najády, dryády, hejkaly, bludičky a jiná... Nevím, jestli si to pamatuju správně, ale dvůr Oberona a Titánie byl pohádkový, ne? Takže tohle všechno by tam mohlo patřit.
    Pojmout to jako Jarní slavnost, na kterou si Jejich výsosti sezvaly hromady hostí - a jsou k vidění tanečníci, zpěváci, poetici, služebnictvo jen kmitá - na nádvoří zámku je třeba, aby si host nechal nasadit masku - (rozumějte, třeba stánek, kde by se lidi mohli za drobný peníz nechat líčit - pro zámek nebo pro toho, kdo přitáhne barvy, a bude malovat, to je fuk). A zatímco honorace se baví, obyčejní občané pohádkové říše se baví po svém - víly lítají po chodbách a rozhazují barevný prach (konfety...i když kdo by to uklízel), faunové a satyrové obtěžují pěkné ženské, ve spíži se mastí karty a pije se, a tančí na trošku odvázanější muziku, než nahoře.

    Královský pár z toho má trošku hlavu, a Mácha, který dostal jakousi tajemnou pozvánku od neznámého královského páru se diví, že ta baletka támhle má špičaté uši, a že to, co má král na hlavě není koruna, nýbrž parohy.

    Co? Jen idea, ale co kdyby to prošlo?
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    a navrhuji zrusit morske panny ve vane aby nam nenachladly, spis rozsirime rady vil a skritku
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Railo, mam dotaz

    zpevacky budou pry zpivat renesancni hudbu a ty zde pises, ze to budou vily. Nemaji kostym a myslim, ze se to k sobe nehodi


    autorske cteni - co je to za poesii? bude se to hodit ke snu, kvetinam, maji a tak?
    At nam to nevypadne z kontextu...
    je mozny nejaky nahled?
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    RAILA: Mihai by možná vypomohl s nějakou rolí, tak nějak se zmiňoval.. zaapeluji na něj, ať se vyjádří a dá Ti případně vědět :-)
    MERLE
    MERLE --- ---
    predpokladam, ze me si ivet nekam umisti, teda pokud me ukeca abych vubec cokoliv hral. jinak budu spis roznaset dobre zpravy a spatny svarak.
    RAILA
    RAILA --- ---
    FRAEL: Nezapomněla:)Psala jsem jen ty, kteří mi potvrdili účast a ozvali se:)
    Takže pokud s tebou můžeme počítat, tak se tam počítej taktéž:)
    FRAEL
    FRAEL --- ---
    RAILA: Jako nechce se mi to psát, ale ty jsi na mne zapomnela! :D
    RAILA
    RAILA --- ---
    Tak přátelé:)
    Tito lidé nám zatím potvrdili svou účast. Píši k nim i to, o co je žádáme. Jakmile s tím budete souhlasit, napište prosím Ivette do pošty, abyste si domluvili kostýmy. Děkuji:)
    RAEL(tanečnice, mořská víla)
    KATHY(tanečnice, mořská víla)
    PELDRIC, MADLA, ZUZKA, YVETTE a další(Sen noci svatojánské, Titánie, Oberon, Puk, víly skřítci a další role)(sháníme další herce, zvláště pak mužského pohlaví)
    RAILA, MORGAIN(víly, skřítci, org)
    SAKUHEN, KÁJA, LOTHAR?(skřítci, přízraky, apod. ještě se domluvíme)
    JIRKA BÁSNIČKA A TOMÁŠ BUŘT(autorské čtení)
    BERENICKA PLUS KAMARÁDKA(zpěvačky-víly)
    BORŮVKA, FÉNIX?, ZURG?(Víly, skřítci)HLEDÁME DALŠÍ VÍLY A SKŘÍTKY
    KAKANA(baletka víla)
    MATÝSEK? A ANIČKA(Karel Hynek Mácha a jeho služebná).
    MARTIN Z JIŘETÍNA PLUS TŘI(skřítci)
    IMPROVIZAČNÍ CIRKUS OD LEATHE

    Dále hledáme ochotné herce do Snu noci svatojánské, organizačně pomocné síly ochotné komunikovat s návštěvníky, skřítky a víly ochotně dělat blbosti a tančit, hodně komunikovat s návštěvníky a dělat atmosféru Květinové slavnosti.
    Dále hledáme další ochotníky, kteří by nám vypomohli rekvizitami, umělými květinami a dalšími věcmi, které by mohli postrádat a pomoct nám tak na zámku udělat zase o něco lepší akci:)))
    Ozývejte se mi prosím průběžně:)
    Za org tým zdraví
    raila


    _ARTEMIS_: Uvidíš:) případně se budeme těšit a držím palce, at je to rozhodně na tu oslavu:))


    ELVOTHIEN: Jsi úžasná:))
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    S pomocí boží budu mít posilu do týmu - kamarádka z archeologie, chomutovská rodačka, a mmj. taky členka pěvěckého sboru. Ještě to není stoprocentně jisté, ale pracuji na tom, :)
    _ARTEMIS_
    _ARTEMIS_ --- ---
    já bych na jezeří jela moc ráda :-)
    ale pár dní předtím dělám maturitu a možná budu tou dobou ještě slavit... nebo smutnit...
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Od dobré čajovny je to šest minut tramvají na muzeum a pak už stačí jen hupsnout na metro..tedy pokud to stačí:)))
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RAILA: Másto mi sedí skvěle.
    RAILA
    RAILA --- ---
    MORGAIN:
    SELLIGAN: Počítam s tím, že dřív jak v pět to nepůjde:) Musím odjet busem v osm z Dejvic:)Do úterka upřesníme místo:)Navrhuju čajovnu Jedna báseň pod nuselskými schody tři stanice od I.P. Pavlova.
    RAILA
    RAILA --- ---
    RHIAN: Mail jsem posílala i tobě, ale dneska mi přišla zpráva, že to nedošlo. Jen jsem se chtěla zeptat, ani mě nenapadlo, že bych tě byť na chvíli odtrhla od vaší žežulky:) Doufáme, že bude krásně slunečno:)))
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    Ahoj přátelům jezeřských dobrých skutků :-) Přišel mi záhadný e-mail od Bereniky, v němž se mě ptá, cituji, "jak moc reálně to vidíš?" A protože jsem nějak nevěděla, co mám vidět, dal mi Mihai přečíst Railin zvací jezeřský info-mail, v kterém se objevuji i já :-) A tak bych vás ráda ujistila, že zpívat budu příštích několik měsíců jen a pouze ukolébavky pro svou týdenní holčičku :-) V květnu nám sice už skončí šestinedělí, ale nikoli vzájemná závislost, jaksi :o)) Při troše dobré vůle a slušného počasí se na vás přijedeme podívat - teda hlavně se chlubit, samozřejmě :o) Běda, jak někdo naši žežulku nepochválí! ;o))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam