• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    RAILA
    RAILA --- ---
    LALALEE:
    KATHY_:
    RHIAN: A značná část prohlídkového okruhu je vymyšlen:)Beru...:)Hrozna vám nakoupím:)i nějaké ty placky, ty se pekly:)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    Né domů, do sudu marš! :)))
    Nebo to byl zas někdo jiný? :D
    LALALEE
    LALALEE --- ---
    RAILA: co takhle Afrodita, Athena a Hera mlati Parida za to, ze neni schopnej vybrat, ktera bohyne je nejhezci? nebo neco podobne ulitlyho z reckych baji? :)
    a pak bysme treba mohli mit Sokrata, kterej by se furt na neco dotazoval navstevniku, dokud by ho nastvana Xantypa neodtahla za ucho domu...?
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    RHIAN: To jsem ráda, byl to jen takový náhodný výstřel :) Jinak k tomu bych mohla nějaké informace dodat, zrovna píšu diplomku z antiky :)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    KATHY_: Mně se moc líbí myšlenka o vhledu do obyčejného života Řeků.. budeme se cvičit v rétorice a žrát hrozny a olivy :D
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    MIHAI: Boží římské orgie!! Jdu do toho. Bohyně Amfora se hlásí do služby :-D

    Mimochodem Sofiin svět - pecka! :)

    Třeba jedna místnost by se dala udělat jako náhled do obyčejného života Řeků nebo Sapfó je také docela známá :))
    RAILA
    RAILA --- ---
    MIHAI: S tou vědou je to výborný postřeh, stejně jako Minoiský labyrint...to by mohlo fungovat jako velké dobrodružství...
    Mihai, ujal by ses jednoho z průvodců?:))
    Knihu si ráda půjčím, inspirace nikdy není dost,ale bojím se, že čas na ní budu mít tak o vánocích..a to bohužel nežertuji...


    ZURG: Bud to nebo nějakého bájného hrdinu:)


    SELLIGAN: Prostěradla..bohové..my tě nemít..:)Bez legrace..mě by to nenapadlo..
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    zbytek co mam - tylove volanove sukne, nejake kalhoty a tak, to vse posilam zadarmo na Jezeri
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    nejake veci na prodej - neco se vam muze hodit nekdy na Jezeri, ale je tam hodne vojenskych veci nebo tak.. - http://selligan.rajce.idnes.cz/na_prodej/
    ZURG
    ZURG --- ---
    Já bych si klidně rád vzal nějakého toho filosofa :)
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    Jo a ještě mě napadlo: podzemí by mohl být Mínoiský labyrint - natáhnout tam provázek a nechat podle něj jít návštěvníky...
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    RAILA: Otevírám Sofiin svět a jdu studovat prvopočátky filosofie.
    Mimochodem, antika je krom všeho zmíněného též kolébkou vědy (matematika, fyzika a tak vůbec, v té době hodně smíchané s filosofií a snahou vymanit se z banálních vysvětlení "takhle to funguje, protože to tak chtějí bozi).

    Podzemí by mohlo být bráno obrazně, alegoricky, symbolicky. Průchod vlastním nitrem/svědomím, zbytky mýtů a pohádek hluboko v povědomí... to bych s klidem nechal na kreativitě průvodců :)

    Pro inspiraci bych ti mohl půjčit knížku o Řecích, když budeš v Mostě.

    Jo, a ještě bychom mohli uspořádat pravé římské orgie :)


    SELLIGAN: Prostěradlo je jasná volba, jen se bojím zimy v zámku...
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RAILA: osobne si myslim, ze co se kostymu tyce, bude stacit par dobre naspendlenych prosteradel :)

    ja mam jen jednu tu "togu" co jsem mela na Snu (samozrejme zapujcim) ale zbytek (1 holcici a 2 muzske) ma myslim Zuzka, tak se muzes na ni obratit

    ale ta prosteradla, to je desne jednoduche...
    pokud ma jeste neco Pip co tahl tehdy na zvonika, nebo nekdo neco po babicce, neni problem to vymyslet, narasit
    pokud neco vyhrabu, taky pribalim

    ja mam velkou tasku kostymu a doplnku a latek pro vas, ale to se hodi spis na to straseni a tak
    ale treba jeste neco najdu, mam i nejake bile latky (ono levny uplet ve lex texu za 19 korun se da taky sehnat...)

    RAILA
    RAILA --- ---
    Ha, takže:)))
    Týme:) Volám do zbraně, dejme hlavy dohromady, Raila volá o pomoc..
    Rovnou se musím přiznat, že teď momentálně kvůli práci a produkční práci a práci nějak nedávám vymyslet všechno úplně jen sama a tak vás prosím o vaše tvůrčí úžasné mozky, které budou zachraňovat nejen mě, ale hlavně Jezeří.

    Toliko k úpění:)
    Téma je Antika...řecko a řím..a je to velké témá, tak ho osekáme:)

    Pro nás je důležitá antická architektura a její vliv na současnosti..
    Divadlo..alfa a omega
    Filozofie
    Básnictví
    Antičtí bohové

    řecko to je hlavně divadlo a filozovie a básnictví (az na Ovidia) a bohové
    řím, to je architektura..

    Budou opět důležití průvodci...
    Měl by to být někdo známý...Aristoteles, Sapfo, Homér, Vitruvius, nějaký znamý filozof třeba...

    Tady je čas na zvedání dobrovolných rukou a věty typu: vždycky jsem si chtěla zahrát Homéra...

    Průvodce je právě ten, který vtipně vysvětluje co je kdo, co udělal a zároven to vztáhne i na to, jak to ovlivnilo další historii...je důležité to vztáhnout na současnost a návštěvníkům to propojit..

    M"žeme využít současnou popkulturu...300 byl film, který viděl kde kdo..

    z těch konkrétní věcí mě napadlo, jestli Evička a Beruška by chtěly dělat zpívající sochy...vybereme k nim nějaké slavného antického sochaře..

    Mihai, Barunko, Kathy:) I ostatní:)))
    Byli byste ochotní se poradit se strýčkem googlem a vybrat známé osoby antické kultury nebo něco víc o těch, které jsem tu vyjmenovala, najít nějaké vtipné věci nebo chronicky známé věci, které bychom do humoru poučně dali?
    Hluboce se omlouvám, ale já na to právě čas nemám..
    Co samozřejmě zajistím je jídlo a potřebný servis, včetně kostýmů, hodlám oslovit několik divadel o věnování či zapůjčení, navíc díky bohu máme Yvettku, který nás opět bude zachraňovat svým fundusem:)
    Ale právě proto potřebuji pomoci se scénářem:)

    Beru ted všechny nápady, představy, obrazy...

    Navíc budeme spojeni s akcí rozkvětlé jezeří, floristi ho zase vyzdobí, takže budeme mít i krásné kulisy z květin, neboť jsme v kontaktu..

    Opět máme k dispozici klasické místnosti...
    Průchod dolní hlavní chodbou, pak je oratoř a audienční sál, schody a hlavní horní chodba, Kulečního sál(má vyleštěné parkety a vypadá jako z pohádky-vhodné pro tanec a divadlo), Malý sál, Ložnice, KOupelna a schody dolů-ve strašidelných sklepých jedině že by bylo podsvětí a tam Hádes a Persefona(třeba nějaká jejich manželská hádka, přeci jen..byl to dost unikátní manžeský pár)...a pak šup lidi ven..známe to:)

    Časově je to prosté...je to akce pouze na sobotu..začátek speciálních prohlídek je v 11 hodin, poslední speciální prohlídka bude podle návalů bud v 15:30 nebo v 16 hodin.....možné přespaní od pátku do neděle. Nájezd zájemců v pátek od 15 hodin...

    A také přijímáme návhry na plakát:)

    Přátelé, těším se na vás, moc:)A děkuju..


    MIHAI
    MIHAI --- ---
    MALAKK: A tak to já vím:)
    Já ten plán myslel globálně - jako jestli je to jenom v sobotu, od kolika, do kolika, kdy máme být na místě - ty základní věci, které jsou dány snad už i teď.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    MIHAI: Zapomeň na plán. Stejně se bude improvizovat. Jeslti pojedeš na Jezeří, musíš být hlavně připraven na všechno.
    RAILA
    RAILA --- ---
    MIHAI: Super:)
    Jasné, že role bude..pracuji na základním nástřelu, ale jasné, budu potřebovat pomoc s nápady a tak:)

    Vydržte, lidí, deset věcí najednou, popořadě dealuju a vymyšlím..
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    RAILA: Tak nakonec je všechno jinak. Protože máme v pátek turnaj, tak nemá cenu někam jezdit a proto budu mít čas. S holkama je to spíš tak, jako že krátká návštěva, nebo vůbec, ale já bych mohl plnohodnotně.

    Pokud se ti do konceptu hodí človíček, pokládající zdánlivě banální otázky a nespokojující se s banálními odpověďmi (něco na způsob Sokrata - pozor, neplést si s disperzním nátěrem), tak jsem tvůj. Případně nadhoď něco, co bys ode mě potřebovala. Akorát s kostýmem si nejsem moc jistý - něco z prostěradla bych asi uvázal, jenom se bojím zimy :)

    A samozřejmě čím dřív se dozvím charakter, průběh, časový plán a tak vůbec, tím líp se budu moct připravit.
    RAILA
    RAILA --- ---
    LALALEE: No tak to rozhodně:) super ve všech variantách:)
    RHIAN: Tak uvidíte:) Sic bez Jiříků to bude polovičaté..ale když vás budeme mít na strašidla, oželíme vás na antiku:)
    LALALEE
    LALALEE --- ---
    RAILA: ete nevim, jak straseni, ale na antiku bych dorazila, pokud to neva... :) beru cokoli :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam