• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHGuerrilla gardening ♠ ♠ ♠ (partyzánské zahradničení)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TSOH: jsem pro, jdu do toho samozrejme s vama, vozik nemam, ale na zadech v batohu cca 30 kilo hliny unesu :D
    chce to krumpac a nabirat hlinu z travniku u palmovky severo zapadni cip :))
    TSOH
    TSOH --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: těžko se to odhaduje... půda se ještě k tomu slehne... na druhou stranu skruž nemusí být plná úplně ne ? v případě vhodně vysokého rostlinstva .... minimálně bych typoval cca 4 až 5 pytlů ... (pro tu variantu že skruž nebude plná...).
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH: :))zatim sem žádnou vlnu nadšení nezaregistrovala:)) ale tak uvidíme že jo:)
    kolik myslíš, že to spolkne zeminy?? 200?
    TSOH
    TSOH --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: plechovku ci plastovou nadobu snad nikdo na nic dal ani pouzit nemuze... jen znicit to jo... ale to by pak clovek nemohl delat vubec nic, protoze vsechno se da znicit.. :)
    ---
    no pockal bych co vostatni lidi (zda se nevyskytne treba vozejk) no taky by to slo privezt v pytlich (po cca 50 kg)...
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH:to je přesně ten můj špatnej odhad prej 30-40 litrů....no:)
    jinak ty závěsný květináče jsou boží, ale nevim jak dlouho by na tomhle místě vydržely....
    TSOH
    TSOH --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: ta skruž si vo to řika... ale neplnit tohle... to je na nejeden vozejk za auto... ( mám možnost pouze kufru v osobáku... )..
    ale to by nemělo odradit ne ? :) když už tu je ten napad...
    při nejhoršim by se skruž mohla po obvodu ověsit něčim podobnym jako je na prvni fotce zde -- >> TSOH:
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH::)krásnej lán, netušim kde je kokořínsko, ale kdyby náhodou...vlastníme taky celkem lán půdy v jižních čechách (což je už úplně mimo ruku, vím:)), ale tam je ta samá možnost -kdyby někdo chtěl partyzánčit na jihu...
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    erhm - dobrý den, vítám všechny:)
    takže, prosímvás, nahazuju fotku skruže na palmovce,kterou jsem měla v plánu použít jako květináč - viz SIUDELAOIPOOIK: - (kvalitu omluvte, foceno z tramvaje za jízdy, abych aspoň rámcově ukázala o čem jsem mluvila:)
    po poměrně obsáhlé diskuzi s panem dragonem si ale přestávám být jistá, jestli zrovna tenhle objekt bude vhodným, jelikož se vyskytuje v poměrně rizikové zóně a to: Palmovka, PŘÍMO u zastávky tram 19,8,10 a bůhvíčeho ještě(ta na fotografii nejni, je asi o 3 metry napravo)
    S objemem "květináče" jsem to silně podcenila (kolik hlíny by to sežralo si už rači netroufám odhadnout)
    hlavní problém -jak sme s drakem shledali- by bylo pravděpodobně opakované ničení květin, přeci jen.....vandalů je na Palmě kotel...

    chtěla bych znát váš názor na věc. jestli to má cenu, plýtvat sazenicema a zeminou právě na tenhle objekt....
    Já, sama za sebe, s myslím, že by to cenu má, i v případě, že by se vysazovalo, třeba častějc než by si lidi na květiny zvykli...
    prosím o názory, nápady i kritiku...
    předem děkuji,
    Siu:)

    SIUDELAOIPOOIK:
    BLANA
    BLANA --- ---
    tez se hlasim do prazskeho partyzanskeho zahradniceni!!!
    bohuzel sve ruce mohu nabidnout az na prelomu duben/kveten, ponevadz nejsem v cechach..
    kazdopadne do te doby hodne zdaru a dokumentujte!
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    Ahoj lidi, přidávám se k rostlinným legiím! Nabízím své srdce, hlavu a ruce. Dále pak čajovnu Pod Stromem čajovým jako jednu z budoucích lokálních základen. :-) Máme tu dvůr, kde kompostujeme, takže hlína časem bude. I bychom tu mohli postupně shromažďovat rostliny, dokud by nenastal čas jejich invaze do městských zákoutí. Založme tu partyzánskou školku a množírnu. Stromky musí být dostatečně vzrostlé/na místě chráněné/dalším osázením zvýrazněné, by nebyly posekány městskými kosiči. Propagujme a zřizujme kompostování, ať máme v budoucnu dostatek výchozího materiálu. :D

    SIUDELAOIPOOIK: S Palmovkou rád pomohu. Bydlím kousek nad ní. Řeknu ještě kamarádům co tam bydlí.

    TSOH: Technické konopí je taky můj favorit. Minulý rok jsem ho vysel okolo 100m2. Přednosti: nepotřebuje zalévat, roste rychle, je krásné a výrazné, zkvalitňuje půdu, dodává hodně materiálu (ten bychom mohli použít např. na výrobu alternativy k rákosovému pletivu, což se bude hodit na zpříjemnění mnoha městských zdí)
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH: vyfotim - odhadneš - já sem na odhady dost levá:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TSOH: skvele :) tohle by se melo realizovat, fakt jo :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: grrrr :))
    TSOH
    TSOH --- ---
    to by se líbilo Hrabalovi... bydlel co by kamenem dohodil... :)
    hlína se tězko odhaduje co do mnozství... 30 kg je jako kdyz plivne... ale treba to staci... v pripade potreby to mam z Proseka kousek z kopce a mohu pomoci autem...
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    DRAGON: až teď sem si toho všimla.....:))) možná byses neměl toliko namáhat-přecejenom:))
    KAREN
    KAREN --- ---
    DRAGON:

    .))) ja si tam chci vybrat nakou hromadu, ale spis smerem ke sparte... uvidime)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KAREN: tak to je jasny, ze tam nepujdem ted vysadit hnedej pruh :))

    monstrtunel bych spis nechal zasypat, zalejt a vysadit tam zabky s japonskejma kaprikama, ale to asi neklaplaplne :)
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    KAREN: no vždyť:) kůztlata vždyť je mi jasný jak dlouho to trvá na něčem se domluvit:) a i když nejsem nezdatnější zahradnice - to že je poměrně brzy ještě poznám:))
    KAREN
    KAREN --- ---
    DRAGON: kdybys chtel do tyhle akce [ KAREN @ Guerrilla gardening ♠ ♠ ♠ (partyzánské zahradničení) ۶ ▓ ] , muzem udelat bojovou jednotku;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tenhle klub ma smysl! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam