• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny
    STUART
    STUART --- ---
    STUART: Konkrétní příspěvek do "ukňouranej indie liquid" debaty. Nakrouceno.
    [ STUART @ dnb mp3 - sety, podcasty, mixy, etc.. ]
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: fair point, harmonii samozrejme :D
    INK_FLO: ja nerikam, ze je to menecenny, rikam, ze dostat v tanecni hudbe do popredi cas od casu duraz na vyvoj a melodie neni nic proti nicemu, naopak.
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    MARIHAI: to zni jako vyzva :o)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    FALLENGEMINI: presety a smyčky jsou základ veškeré taneční hudby, důraz na repetitivnost a rytmus není ničím méněcennej oproti důrazu na vývoj a melodie
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    nechci bejt zlej ale harmoniku jsem v dnb ještě snad asi neslyšel :)
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    SHARNY: jednoduse je to o tom, ze v tom slysis nejaky tradicni hudebni zaklad - rozvijejici se melodii, harmoniku, dynamiku a rytmiku, proste nejakej organickej element, ne jen presety a smycky, coz uz je tu uvedeny pode mnou, viz INK_FLO: , kterej to ale vzal za spatnej konec a vysmiva se tomu...ze by v ty dobe neexistovaly "muzikalni" releasy je samozrejme blbost, stezejni priklad za vsechny budiz Atlantis

    LTJ Bukem - Atlantis
    https://www.youtube.com/watch?v=-g3RUnx9svM


    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    SHARNY: muzikalnost znamena, že se přizpůsobuješ slovníku minulosti, tzn. zaprděných rockerů, pro který je fetiš živých nástrojů, melodií a harmonii něco víc než loopovitost, repetitivnost a elektronickej základ (což jsou roots, ze kterých DnB vyrostlo, nebo mi jmenujte nějakej "muzikální" release z období 89 - 93)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SHARNY: je to dane existenci kontinua kvality a nekvality,strukturální komplexity a reflexi možných úrovni harmonie. kdyz se nějaký takový bod snazis vyjádřit v normalni konverzaci vede to pak k pouzivani termínu které mohou z druhého pohledu působit velice pochybne a bezobsazne..
    SHARNY
    SHARNY --- ---
    Kdo vlastně přišel s výrazem ,,muzikálnost" v dnb? Zní mi to jako nějakej patvar vyjadřující cosi jako vibez v normálním světě -_- Nebo jak to mám chápat? Třeba jsem jen nevzdělanej.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    SOLDIK: ano, mas pravdu...furt si to nejsem schopnej zapamatovat!!
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    AKISAN: Soulful
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Etherwood je phan:

    Etherwood - For A Time I Was You
    https://youtube.com/watch?v=paTIRbODPME


    Muzes ty nebo tvoje mama znat z meho noveho mixtape:


    Akira - Fall II
    https://soundcloud.com/doug-grind/akira-fall-ii

    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: nutno dodat, ze je v tom spousta dobrejch pisnicek a nam se na to povedlo naroubovat jeste spoustu dalsich :P
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    tady je něco pro milovníky etherwooda :) to budete milovat
    4 Chords
    https://www.youtube.com/watch?v=oOlDewpCfZQ
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    INK_FLO: kvalitni komplexni soulfull album.
    FALLENGEMINI: Ano
    FALLENGEMINI: ano
    FALLENGEMINI: ano
    RONDO: tohle je zrovna jedna z nej z toho etherwooda...hodne kvalitni vokalovka a remeslne goody!! A kdyz sem zabouchlej, tak mi to rve na cely auto a zpivam si to...

    #laskaihoryprenasi #zkustoity #justsayin
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: aha :D
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    FALLENGEMINI: každopádně v každý půl minutě noisie je víc muzikálnosti než v celym tracku od etherwood nebo jak se to menuje :)
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    RONDO:
    SHARNY: fair enough :)

    MARIHAI: Wilkinson ma dobry instro a dobrej vokal, DC Breaks nudny instro a otresnej vokal dle myho, ale budiz. Inverse je jedina opravdu poslouchatelna vec z Dead Limit EP, ktera te neprestane bavit potom, co ji dvakrat uslysis v klubu/v setu. kdyby treba vydrzel jako mainstream Hospital (s tim, co momentalne vydavaj), vubec bych se nezlobil :)
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    FALLENGEMINI: moc nevidim rozdil mezi dobre udelanou popinou a otřesnou popinou z toho co si linkoval. Markyho věc z ní jak nějaká b-side z roku 2004, ale nevadí mi.

    Jinak to že se za muzikální věci považujou ty ve kterejch se objevujou tradiční nástroje i když ve stupidních loopech je taková zaslepenost která se taky drží dlouho :)

    Já si třeba dneska konečně našel čas si v klidu poslechnout Dead Limit EP a musim říct že to je super. Snad až na Mouthbreather kterej se rozjede až na konci. Jestli je tohle dnb mainstream, tak je to pro mě nejpřijatelnější mainstream od doby Another Planet :) Inverse se přece musí líbit i největším haterum. Oproti Mefjusovi maj občas nějaký legrácky v druhym plánu.

    Jinak se mi líbí tá lítá bitva při porovnávání tracků to je super :)
    SYXAO
    SYXAO --- ---
    INK_FLO: co dělají poslední 2 až 3 mě nijak zvlášť nebaví ale pořád mě to nějak neuráží prostě těď dělaj docela dobrej pop podobně jako etherwood a další ze špitálu imho vesměs jsou to věci co balancujou na hraně mezi kýčem a tím co se ještě zvládnu, prostě neurazí ani nenadchne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam