• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    KYN
    KYN --- ---
    ILL_EEL: tohle by mělo bejt zvěčněný v záhlaví nebo někde... Jako nejlepší post v tomhle auditku a možná i na nyxu ever!
    ILL_EEL
    ILL_EEL --- ---
    INK_FLO: na druhou stranu Karl Vesely ma zase zkresleni vnimani hudebnich novinaru, kteri v dnesni dobe zaroven potrebujou nejakej politickej/ideologickej/autentickej background, takze pokud bys mu rekl, ze ten track udelala 18-ti leta lesbicka imigrantka v music trackeru na 386 jako vzpominku na jeji prababicku v Gabonu, hned by se na to dival jinak :D
    ILL_EEL
    ILL_EEL --- ---
    MEDAN: mne osobne vadi ten zacatek, urcite to chce zacit acidem a hardcorem...zpocatku se hralo vicemene vsechno dohromady, subzanry se zacly objevovat az tak v 93/94, kdy taky zacinalo "nejslavnejsi" obdobi ragga jungle

    Pises "Doménou spíše černochů je zase reggae, dub a jamajské vlivy." a pak mluvis o ragga junglu. Jenze takhle se to zjednodusit neda, jednak i v "neragga" junglu/dnb bylo a je spousta cernochu (pocinaje Fabiem, Bukemem, Grooveriderem, Dillinjou, k tomu ruzny MCs, atd) a jednak vznik celyho hardcore kontinua byl do velky miry ovlivnenej jamajskou soundsystemovou kulturou, bez ktery by (uk) dance music, tak jak ji zname, nikdy nevznikla...
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    INK_FLO: to už má i Noik větši přehled :))
    VEX
    VEX --- ---
    INK_FLO: Podle me nemuzes dobre posuzovat neco cemu se aktivne nevenujes. Ja uz tomu taky moc nerozumim, ale netroufnul bych si rict, ze je to zasekly.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Párkrát jsem posílal Karlovi Veselýmu nějaký tracky, který mě přišli v rámci DnB fresh a zajímavý, protože vím, že kdysi dávno to měl taky rád a zajímalo mě, co na to řekne jako někdo, koho považuju za odborníka. A jakožto člověkovi zvenčí mu to stejně všechno zní pořád stejně, je to z jeho pohledu už spoustu let zaseklý a nikam nesměřující. Což by se dalo říct asi o každým žánru dnes, podle mě je to spíš zkreslení vnímání (nebo specifické vnímání, ať nepoužíváme slovo s negativní konotací) profesionálů, že jsou do toho svýho tak zažraní, že jim připadá, že se tam pořád něco děje, ale stačí trochu poodstoupit a už to není tak žhavý...
    VEX
    VEX --- ---
    VON_GILOTINE: Ja to s tim neurem vnimam podobne.

    Podle me je v historii i docela podstatny moment, kdy se fresh nebo dalsi popovi zacali hrat v mainstreamovych radiich.

    A youtube ma na vyvoji nemaly podil. Myslim tim nastup hranych videoklipu k trackum.
    RONDO
    RONDO --- ---
    AKISAN: check me out je taková bomba + totálně zapadlá, miluju. uplně z toho dejchá ta doba jako Amon Tobin - Bricolage a tak ... love love love
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    supr

    Crate Diggin’: Kid Drama selects five essential 90s tech steppers - fabric blog
    https://www.fabriclondon.com/blog/view/crate-diggin-kid-drama-selects-five-tech-steppers
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    AKISAN: takze komplet ve videu... diky Soldikovi a typkovi na youtube.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    diks
    KAMCZA
    KAMCZA --- ---
    VON_GILOTINE: no právěže spíš v něčem, čemu se tak nějak obecně říká deep (my jsem dřív říkali deep spíš soulful melodickejm věcem).

    Eska vybírá pěkný ukázky do tohodle playlistu: https://open.spotify.com/user/11124215328/playlist/4NDjhCgXEaGqS5l481IdCV?si=w286dBdhSaCwrlkdACRZtg
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Album holim celej den. Sem spokojenej moc, ale chybi mi tam tri tracky a jiny verze Disaster a Bubble!!

    Chase & Status - Weed & Rum (ft. Masicka)
    http://www.youtube.com/watch?v=7j8ySSs_yww
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    SOLDIK: si borec! Diky!
    SOLDIK: ja ho tam mam ale vejs, zapomnel dolu dopsat. Mame to komplet!!
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KAMCZA: diks. spis jakoby v liquid a soulfull soundu?
    KAMCZA
    KAMCZA --- ---
    VON_GILOTINE: nechci se do toho nějak zabředávat, popisovali jsme to třeba v tom rozhovoru pro Techno.

    Děje se to, že vychází hromada skvělejch tracků, který maj zajímavý nápady, top zvuk, lidi to baví a neni to komerce.

    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KAMCZA: co se deje?
    KAMCZA
    KAMCZA --- ---
    MEDAN: naprosto ti tam chybí rusko. A nějak popsat co se děje posledních 5 let.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    L4MA: zalezi na nastaveni meritek, jde obhajit oboje. staci kdyz to tu zazni
    L4MA
    L4MA --- ---
    VON_GILOTINE: chapu proc to tak vidis, nerikam ze to ve spouste vsemoznejch odvetvi nevnimam stejne, ale neni to tak, a change your mind nedokazu. .)
    nicmene ze by za poslednich 10 let nestalo v historii dnb nic za zminku? to je prilis zapskly i na tebe. :)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    L4MA: 2010 skoncil kruh. nevznikl zadnej smer uz nic. jen zacalo bejt skoro všechno zamenitelny. neuro je asi tak moc dnb jako autonomic. hh. change my mind.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam