• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GURBON
    GURBON --- ---
    OCTOPUSS: https://www.datahelp.cz/ minimalne diagnostika zdarma - kdyz uz slibili tak zachranili, jen ty cenovky byli sileny, ale to je asi vsude
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Měl by někdo tip na firmu zabývající se záchranou dat? Praha nebo okolí.
    RUTHER
    RUTHER --- ---
    Funguje vám někomu ve WSL, v konzoli CTRL+SHIFT+HOME a CTRL+SHIFT+END?
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    IMOLOL: IMHO jen QWERTZ.
    Na QWERTY je to AltGr + 2.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    IMOLOL: to vím, nešlo, asi měla tahle instance nějak dosekanou klávesnici, po reinstalaci bylo vše v pořádku.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    DRAGON: kdyžtak pro příště, na CZ klávesce je @ - pravej Alt + v
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KRYSPIN: AI sem se taky zeptal, nepomohlo. Takze sem provedl reinstalaci.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    DRAGON: Tohle říká AI :-)

    Pro trvalé vypnutí virtuální dotykové klávesnice ve Windows 11 přejděte do Nastavení > Přístupnost > Klávesnice a vypněte možnost Klávesnice na obrazovce. Dále klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel, zvolte Nastavení hlavního panelu a u ikony Dotyková klávesnice vyberte možnost Nikdy. [1, 2, 3]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pls, ve windows 11 (neumim s nima) mi po instalaci OS pri pokusu cokoliv nainstalovat, vyskakuje virtualni klavesnice na obrazovku, mam ji vypnutou, ale porad to dela, pustil sem ji jednou pri instalaci, abych mohl napsat znak zavinace (fucking czech layout), no a ted se mi spousti u kazde instalacky.
    Tusi nekdo jak to zcela zakazat? Display laptop nema dotykovej, je to normalni starsi dell.
    diky
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: Může, ale vždycky to nakonec doserou a poserou. To je prostě zkušenost. Když už to dře držkou o zem, že to zanechává brázdu, tak se (protože musí) na chvíli vzpamatují, ale pak (opět) nastoupí místo techniků a programátorů managoři a cyklus se ve spirále opakuje...
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: může vůbec MS udělat něco dobře? Ikdyž udělaj objektivně pozitivní krok vpřed, tak stejně přijde kritika z křišťálový koule.
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: ten reklamní a AI balast tam pak zase vrátí :-/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://x.com/Pirat_Nation/status/2049519830189875309
    >Dramatically lower idle RAM usage and a much lighter overall OS footprint
    >Heavy cuts to AI clutter and pre-installed junk
    >Completely rebuilt Start menu, reportedly up to 60% faster
    >A ton of other under-the-hood tweaks (faster File Explorer, snappier UI, fewer background processes, etc.)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MA747: Zpomalování kvůli látání různých CPU bezpečnostních problémů apod?
    MA747
    MA747 --- ---
    Pokud je toto video s aktualizacemi Win10 vs výkon pravda, tak ...

    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    KLEINZACH: To ungroup windows in Alt+Tab on Windows 11, go to Settings > System > Multitasking, scroll down to "Alt+Tab," and select "Open windows only" to stop showing Snap Groups.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    nejak se mi povedlo udelat grupu oken ve windousech - netusite jak sem to udelal?
    (pri alt-tabu se to pak chova jako jedno okno. jeste by to chtelo mozna schovat ty puvodni)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    paani, widle umi ansi barvy v terminalu (cmd.exe)

    RIVA
    RIVA --- ---
    Zabývali jste se někdo prevencí Token Replay útoku na organizace licencované pouze pro M365 Business Standard, tj. Entra ID Basic plán pouze s Security Defaults presetem, bez přístupu ke (CA) Conditional Access policies?
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: ty junctions by se měly rychle zakázat, takové "zlo" - co to umí namapovat (je to takový lepší SUBST ze starého DOSu ;-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam