• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOPIK: Však jsem nepsal že je problém ve zvukovce, ale v systému. A že nejen Windows mají dost hokej v přepínání input output a občas při spuštění jedné věci se spustí i jiná věc co nechceš, nebo naopak to co dříve fungovalo přestalo fungovat a musel jsem hledat řešení.

    Vidíš ani mě nenapadlo se zeptat jestli se to DANIELSOFTovi děje na PC a nebo NTB. A NTB může být ještě jiná písnička. Ale tam jsem bohužel mimo úplně.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ROLAND: E pardon, se Sonic Studio Virtual mixer má chyba myslel jsem něco jiného.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROLAND: Zvukovka nemá vliv na to l, že se ti v nějaký apce mackne play..
    Já bych zkusil vyměnit driver od klávesnice za nějakej default bez multimediálních tlačítek a případně šel po nějakým bloatwaru od výrobce notebooku a tam prošel tyhle multimediální nastaveni..
    Teď jsem viděl tuším Zenbook, co z krabice zastavoval náhodně video, protože někoho chytrýho tam napadlo v defaultu zapnout nějaký hlídání kamery, jestli u toho jako sedíš...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    DANIELSOFT: Jen hádám na základě svých různých peripetií a W10: Za mě, bych neřekl, že je to problém Foobaru, ale přímo problém někde ve Windows (10 i 11) a nebo v tom Zoomu. (Discordu)
    Dost možná pokud máš více zvukových zařízení. Integrovaný onboard kodek, plus třeba sluchátka se zvukovou kartou apod.

    Pak přijde nejspíš nějaká aktualizace a Windows má z toho hokejový zápas. To co jsem myslel, že si pamatují nastavení tak ne.
    Takže kromě toho že občas musím znovu přenastavit audio hlavně výstup. A poslední dobou, třeba dnes se mi stalo že jsem pustil přes media player video a na pozadí se mi spustil zvuk u videa na FB v prohlížeči (to mě docela zaskočilo) i když jsem tu stránku neměl v popředí, takže jsem musel hledat zdroj, protože mám i několik otevřených youtube. Discord už ani neřeším že sice slyším komunikaci s člověkem, ale neslyším zvuk počítače, ten je stále aktivní v druchých sluchátkách. Hlavní je když nemusím zase šašit s mikrofonem kdy mě druhá strana špatně slyší a nebo špatně slyším já ji i když mám hlasitost sluchátek na 100%.
    To že někomu ten problém odstranila koupě mikrofonu, mi přijde nesmysl a ten problém se mu vyřešil, že si změnil nastavení aby mohl používat ten nový mikrofon. A typoval bych že dost možná, se ten dotyčný z problémem setká znovu.

    Jo a ještě mám nějakou zvukovou záležitost, že mám reproduktory v monitoru a ty jedou zvuk přes grafickou kartu. Takže když jsem zapojil HDMI tak mi hrály reproduktory na monitoru a ne Televize.

    Ještě mě napadá, nemáš zapnuté Sonic Studio Virtual mixer? Ty jsem myslím musel zakázat aby se mi aktivovalo možnost přemostění a mohl jsem v GoldWave nahrávat zvuky co slyším. Takže mi dělal také bordel.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    dotaz:

    na počítači s Windows 11 provozuji Foobar 2000 na přehrávání hudby a Zoom na konference

    jenže: když pustím zoomovou konferenci a je spuštěný proces Foobaru 2000, tak Foobar 2000 začne hrát. skoro vždycky, ale není to 100% deterministické, někdy to udělá až kliknu na "join audio"

    pseudořešení č. 1 je prostě si pamatovat před Zoomovou konferencí Foobar 2000 zavřít a po ní ho zase otevřít, sice přijdu o frontu písniček, ale to se dá přežít

    zeptal jsem se na redditu v subredditu pro Foobar2000, ale nikdo tam nepoužívá Zoom (což se mi sice nechce věřit, ale budiž)

    zeptal jsem se na fóru Foobaru a tam je někdo, kdo používá Discord a zažívá něco podobného a pomohla koupě nového mikrofonu, což je sice divné, ale co už

    napadá někoho něco? nechce se mi zbytečně objednávat nový HW, ještě k tomu potřebuju headset a nový se může chovat stejně

    ve Foobaru 2000 jsou asi tři položky na různou úroveň integrace se zvukovým systémem ve Windows, ale dělá to i když povypínám všechny tři
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    BAT: Jestli to nesouvisí s tim phone link, který nově podporuje taky ios
    BAT
    BAT --- ---
    Ja vim co to je, jen nevim proc je to na mem kompu. Nic od Apple nepouzivam, nemam ani zadnej HW od Apple.
    Ale z Windows Update to teda asi nebude, kdyz BUNDA rika ze to nema.
    Uz jsem to smazal. Dik vsem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAT: pokud nemas v domě žádný apple tak to můžeš odinstalovat je to síťový standard, ktery se využívá napriklad k tomu, aby mohly Mac a Win sdilet tiskarny nebo jiny síťový zařízení
    JIMX
    JIMX --- ---
    Bonjour je od jebka ... safari, itunes a podobně...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    BAT: hele nic s názven Bonjour tu nemám.. W10 Pro 22H2 19045.4170
    BAT
    BAT --- ---
    Nevite nekdo jestli Bonjour service (nejakej malware od Apple) je soucasti nedavneho Widnows Update? (Win 10)

    Pred par dny se mi to objevilo na kompu.
    Doba kdy se to objevilo koresponduje s nedavnym updatem Windows, ale shodou okolnosti jsem tehdy instaloval i nejakej novej SW, a tak nevim jestli to prislo s tim updatem, nebo jestli to z nejakyho neskutecne bizarniho duvodu nainstaloval nektery z toho SW.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    IMOLOL: Měli podle mě jen id/passwd. Tak jsem jim řekl, že takhle ne a zjistil to ten přhlašovací mechanismus, kde jim napsalo, že mají úspěšné přihlášení z Rska. Tak jsem jim řekl, že mají okamžitě kontaktovat poskytovatele a ten jim to nastavil pořádně.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    DELVIT: měl klient nějaký rozšířený zabezpečení účtu, nebo jen heslo?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROLAND: Pořád a dokonce z Ruska byli u klienta úspěšný.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ROLAND: cca tak jednou za 2 tejdny
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Zdar, prosím jak často máte útoky na MS účet?
    Dá se to nějak snížit nebo reálná šance snížit zájem publika aby to nevypadalo takhle?
    Zajímavé že nevidím nic z Ruska, jako třeba u Steamu kam se rusákům i povedlo dostat i přes dvoufázové ověření.

    Včera 22:41 Neúspěšné přihlášení Čína
    Včera 9:54 Neúspěšné přihlášení Spojené státy
    Včera 5:16 Neúspěšné přihlášení Dánsko
    19.03.2024 18:04 Neúspěšné přihlášení Čína
    19.03.2024 7:19 Neúspěšné přihlášení Čína
    18.03.2024 22:10 Neúspěšné přihlášení Čína
    18.03.2024 19:56 Neúspěšné přihlášení Spojené království
    18.03.2024 19:17 Neúspěšné přihlášení Spojené království
    18.03.2024 19:11 Neúspěšné přihlášení Spojené království
    18.03.2024 18:51 Neúspěšné přihlášení Čína
    18.03.2024 9:10 Neúspěšné přihlášení Spojené království
    18.03.2024 8:36 Neúspěšné přihlášení Spojené království
    18.03.2024 3:02 Neúspěšné přihlášení Slovinsko
    17.03.2024 23:25 Neúspěšné přihlášení Spojené státy
    17.03.2024 21:13 Neúspěšné přihlášení Čína
    16.03.2024 17:42 Neúspěšné přihlášení Německo
    14.03.2024 7:49 Neúspěšné přihlášení Německo
    14.03.2024 2:58 Neúspěšné přihlášení Čína
    13.03.2024 20:42 Neúspěšné přihlášení Peru
    13.03.2024 19:35 Neúspěšné přihlášení Turecko
    13.03.2024 2:52 Neúspěšné přihlášení Čína
    08.03.2024 3:14 Neúspěšné přihlášení Kanada
    03.03.2024 10:04 Neúspěšné přihlášení Čína
    03.03.2024 3:34 Neúspěšné přihlášení Spojené státy
    02.03.2024 4:22 Neúspěšné přihlášení Indonésie
    02.03.2024 0:40 Neúspěšné přihlášení Čína
    01.03.2024 10:16 Neúspěšné přihlášení Čína
    01.03.2024 9:52 Neúspěšné přihlášení Čína
    01.03.2024 9:41 Neúspěšné přihlášení Čína
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: yup, tohle je ofiko postup :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak když jsem pak přidal češtinu zpátky, tak to nastavilo automaticky českou, tj. qwertz, klávesnici a pak teprve po přidání "mojí" qwerty šla odebrat ... :-/
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOL, tak to je vtipný ... teď jsem úplně odebral české klávesnice a nechal tam jenom anglickou a tahle blbá "česká" tam smrdí furt a jde na ní přepnout, ale v nastavení není, abych jí smazal :-(
    JIMX
    JIMX --- ---
    Koukám, že problém s objevující se klávesnicí mají W11 stále ... jak se prosím zbavím klávesnice "Čeština - České", když jí v Nastavení - Čas a jazyk - Jazyk a oblasti - Možnosti nevidím ... tam je správně jenom "České (QWERTY)"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam