• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KLEINZACH:
    TOOMIX: díky za info, já bych to chtěl dát učetním, aby měly co nejdelší podporu a nemusely řešit přechod na 11ky, který nebude nic moc.
    MILIS
    MILIS --- ---
    PES: díky za info
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    L4MA: Ptal jsem se na zkušenost pokud máš, ne to co se povede vygooglit. To vím taky, že to píšou ty chytrej. Ale nikde se mi nepovedlo najít jasné info. A vyzkoušet si to nemůžu. Všude jen PR plácání o tom samém, max teď něco nového: "you'll need to build a locally modified Windows Subsystem for Android."
    Ještě před pár dny mi tyhle linky google neukázal, nebo pokud už byly, tak byly někde hluboko dole.
    Takže za mě to vypadá, že tedy nefunguje. Pokud, se budu chtít dostat do Googleplay budu muset dělat nějaký modifikovaný build.
    Když to porovnám s takovým třeba Bluestacks, který jsem min 3 roky bez problémů používal.

    Nainstaluješ Bluestacks, provedeš případně pár drobných nastavení, logneš se do svého Googleplay učtu, vyhledáš aplikaci a jedeš.

    Co si poslal ty? Předpokládám link s trackerem IP?. Budiž.
    A ten první návod: https://www.androidauthority.com/how-to-run-android-apps-on-windows-11-3048569/
    A nějak tam nevidím ČR. Tak to bude asi jako s Cortanou že?
    Vidíš ten rozdíl a tu efektivitu na spuštění nějaké android aplikace? Jenže protože mi začal blbnout, tak hledám, aleternativní a pokud možno safe cestu.
    Tak jistě, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě že?
    Bravo.
    Nejdynamičtější obor, lol, jak v čem.
    Jestli v neschopnosti, tak tam bezkonkurenčně. Jak odrbat a vyjebat s klientem, tak to je taky dynamycké jak prase. I když tady to vyjebávání bývá někdy i z druhé strany. Vývoj ala Copy Paste a barvičky included. Můžeš si omalovávat.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    KOC256: Já tě chápu. A chápu i otrávenost. Sám ještě jedu nějaký ten support a bazuka po telefonu je asi tak nejmenší kalibr v mých myšlenkách, krvácení očí a mozku included.

    Tak se omlouvám. I když jsem psal z jakého důvodu je ten chaos u mě a že tak úplně za to nemůžu. Vyhořet může kdokoliv.
    A rozhodně nejsem jedinec co by zatajoval, nějaké důležité info jako že se v tom vrtal a něco si podělal.
    S takovým dotazem bych sem ani nelezl.

    Ale jsem a stále budu člověk hájící svobodu, normálního uživatele a budu se snažit bojovat s větrnými mlýny neskutečného byznysu vymývání mozků a výpalného, donucovacích prostředků a dělat z uživatele produkt.
    Jsem pro fér obchod. To že mám nějaké specifické požadavky co má tak asi 1% lidí je také fakt. Jsem náročný a vím co chci a co potřebuji. A vadí mi když mě někdo do nuceně tlačí co nechci, když za běhu a bez mého svolení si dělá co chce jen z pozice dominance.
    BAT
    BAT --- ---
    TAJSO: Kde jsem psal, ze ma to CHCI prejit?
    Otazka (BAT) znela:
    Zkousel/pouziva nekdo Windows 10 "Ameliorated"? (https://wiki.ameliorated.info/documentation_21H1)
    Pokud ano, narazili jste na nejaky SW/hra/ovladace co by pod tim nefungovali?


    Ty delas vsechno jine, jenom neodpovidas na polozenou otazku, takze prosim zase nekam zalez a nechej tu mluvit nekoho, kdo s tim ma nejaky zkusenosti, a nebo nekoho, kdo aspon pozna rozdil mezi Windows 7 a Windows 10.

    Na vic uz reagovat nebudu. Ty jsi evidentne clovek, kterej sice vi prdlacku, ale o to radsi se posloucha a bude placat jakykoliv kraviny, jen aby mel nejaky divaky.
    BAT
    BAT --- ---
    Zkousel/pouziva nekdo Windows 10 "Ameliorated"? (https://wiki.ameliorated.info/documentation_21H1)
    Pokud ano, narazili jste na nejaky SW/hra/ovladace co by pod tim nefungovali?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NAVARA: Jen FFDShow. Ale zajímavé je, že při přepnutí z DXVA2.0 na D3D11 se saturace částečně, (ne zcela) zpraví - netflix N je živě oranžové narozdíl od špinavě oranžového na DXVA.
    Oba ripy používají HEVC.
    Info z problématického mkv:
    [hide]
    General
    Unique ID : 249885732149879619230388302984913379392 (0xBBFE3DCDD95F397F1AB0DBAB70B46040)
    Complete name : D:\BT\Wednesday 1. serie\Wednesday 01×01 – Prokletá dívka Wednesday (Chapter I Wednesday's Child Is Full of Woe) 2160p. WEB.mkv
    Format : Matroska
    Format version : Version 4 / Version 2
    File size : 8.20 GiB
    Duration : 59mn 28s
    Overall bit rate : 19.7 Mbps
    Encoded date : UTC 2022-12-03 20:56:30
    Writing application : mkvmerge v67.0.0 ('Under Stars') 64-bit
    Writing library : libebml v1.4.2 + libmatroska v1.6.4
    DURATION : 00:55:39.211000000
    NUMBER_OF_FRAMES : 35
    NUMBER_OF_BYTES : 847
    _STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v67.0.0 ('Under Stars') 64-bit
    _STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2022-12-03 20:56:30
    _STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

    Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L5@Main
    Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Duration : 59mn 28s
    Bit rate : 17.9 Mbps
    Width : 3 840 pixels
    Height : 2 160 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.090
    Stream size : 7.46 GiB (91%)
    Default : Yes
    Forced : No
    Color range : Limited
    Color primaries : BT.2020
    Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
    [/hide]

    info z plně funkční mp4 (source: piratebay)
    General
    Complete name : D:\BT\Wednesday.S01.1080p.WEBRip.x265[eztv.re]\Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG[eztv.re].mp4
    Format : MPEG-4
    Format profile : Base Media
    Codec ID : isom
    File size : 952 MiB
    Duration : 59mn 28s
    Overall bit rate : 2 237 Kbps
    Movie name : Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG
    Encoded date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Tagged date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Writing application : Lavf58.20.100
    Comment : Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG

    Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L4@Main
    Codec ID : hev1
    Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding
    Duration : 59mn 28s
    Bit rate : 2 008 Kbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 032 pixels
    Display aspect ratio : 1.85:1
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.042
    Stream size : 854 MiB (90%)
    Writing library : x265 3.3+4-rarbg-30eb4de83092:[Linux][GCC 8.3.1][64 bit] 10bit

    Encoded date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Tagged date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam trochu problem s registraci Windows. Koupil jsem DVD s OEM instalci Win11, nainstalil do VirtualBoxu jako unattended install, tzn. nasazel veskery info a prisel k hotovymu. Problem byl, ze nejel Administrator; vytvorenej user nemel admin prava a nenasel jsem zpusob, jak je zaktivovat.

    Nu coz, smazal jsem tedy polofunkcni virtual a udelal novej a nainstaloval tentokrat normalne, abych mel Admina. Problem je, ze registracni klic uz neni platnej, protoze pouzitej skoncil v nenavratnu v prvnim ted uz smazanym virtualu. Co s tim muzu udelat?

    [ Windowsy nepouzivam/neinstaluju, pracuju normalne v linuxu. ]
    OTZ
    OTZ --- ---
    jooo, to znam :) tofuzel Recuva i jine utility zdarile najdou a zkopirujou info o tom souboru plus patricnou velikost, ale obsah tam dost casto chybi. co me se osvedcilo bud hned po chybe dat chkdsk v: /f, (pres cmd, ne gui) cely ty partisny, nebo v horsich pripadech testdisk (puvodne linuxovej nastroj), umi najit i pro Win neviditelny mft zaznamy a obnovit z toho. ale clovek to musi trochu nastudovat aby neudelal zbytecnou chybu

    TestDisk Step By Step - CGSecurity
    https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdravím, kámoš přesouval data v TotalCMD, tak, že soubory po přesunu nejdou vidět a vyhledat. Nejsou tagnutý jako hidden, spíš jako deleted. Ty soubory jsou vidět v Recuvě, včetně jejich původního umístění, ale jsou po recover akci nečitelný. V lepších softech, jsou soubory čitelný, ale chybí veškeré info (název fajlu, původní umístění atd). Neřešil někdo někdy něco podobného? Díky
    OTZ
    OTZ --- ---
    nejhorsi na tehle windows/MS built-in "bezobsluznych a automatickych" sluzbach pro lamy je to, ze nedavaj vubec zadny info o tom, co se (ne)deje, pripadne jeste nejsou nijak pres GUI stopnout nebo opravit. vubec netusis na jakym to visi procesu, kde je uzky hrdlo, jestli za to nicnedelani muze HW/SW, local/remote, server/client nebo co vlastne kurva..a i kdyz to nahodou dodelaj, trva jim to 5x dyl nez 3rd party programum.

    kdovi kde to visi, stahni si nekde ISO a vyrob si treba pres YUMI (to umi vyrabet i multiboot media) nebo LinuxLive USB Creator bootable medium. ten debilni media creation tool to stahuje vzdycky znova jak idiot, i kdyz mas treba to ISO na disku..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj,
    resim upgraded Windows 10 64bit 1903 vys, vzdycky to po asi 2 hodinach skonci nekde na 90% procentech a logu (setupact .log) je jen tohle:
    "2021-11-22 22:31:36, Info [svchost.exe] Parameters: pszWinDir: NULL
    2021-11-22 22:31:36, Info [svchost.exe] Exit WinReIsWimBootEnabled returns 0 with last error: 0x0"
    V GUI je chyba - 0x800701b
    KOC256
    KOC256 --- ---
    XSOFT:
    1.7.13 používám...
    No zatím zůstanu, protože funguje... Až přestane, tak se budu dívat jinde...
    Na filmy mám Netflix a HBO GO. Když offline, tak TV nebo iPad a tam něco nativního. Přehrávám z NASu Takže zatím držím...

    Ale díky za info, že tu jsou pořád divoké doby codecpacků a nevím čeho ještě... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ROLAND:
    co ma navic ten K-LITE?
    Codec packy jsem prestal pouzivat nekdy +-2005, kdy to uz nebylo treba.
    Ale jsem v tomto jen uzivatel...


    TOOMIX:
    Super díky za info... Až bude problém s MPC HC, tak budu vědět, že je i něco nového...
    SWIST
    SWIST --- ---
    Jen pro info - úspěch, už běžím na Win10.. Díky oběma.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    IMOLOL: No jasně AMD a Intel se rozhodly že desktopové verze nový procesorů na W7 nepojedou (pouze pro VIP kliáentelu) a MS udělal. Jistě KBxxxx patch sestavuje výrobce HW a předává MS k implementaci.
    Microsoft omezil práci Windows 7 a 8.1 na PC s novými procesory (Windows 10) | Tipy pro instalaci, konfiguraci a práci se systémem Microsoft Windows.
    https://cs.telusuri.info/articles/windows-10/microsoft-ogranichila-rabotu-windows-7-i-8-1-na-pk-s-novimi-processorami.html
    Jo W11 a TPM co asi tak se dá to toho napcat a k čemu zneužít?
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravim veSpolek, existuje nejaka moznost diktovani ve win v cestine do libovolnyho textovyho policka? nasel jsem jen nejakou portaci androidiho googlu, ale to se mi zda desne kostrbaty.. ale vlastne ocekavam stejnou funkcnost jako je diktovani v ios/android..
    Dik za pripadny info
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    GIOMIKY: Brzo asi taky budu, tedy byl bych dávno když by fungovaly hry full.

    PES: A jo máš pravdu na to jsem zapoměl. I když ty snad byly jen v rámci počítač to počítač ne vlastník to nový vlastník. Ale asi jako vlastník by se nejvíc blížila licence Public domain? Respektive je tam nejméně omezení.

    LOPIK: Aha díky za info. Já se u těch 10 dávno vesele ztrácím. Už jen ta degradace upgradem z Ultimate 7 na pro 10. Tak to pak jo na starting edition jsem zapoměl a asi neviděl.
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: No mají kontaktní e-mail (popř. další info), na kterém začnou "otravovat" jejich obchodníci jakmile si stáhneš něco lepšího než ten Veeam Agent (free) - např. tu Community Editon (omezenou na počet zálohovaných věcí) či pokud stáhneš něco pro virtualizované či cloudové věci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam