• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Kalkulačka z Windows 10 na GitHubu
    http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/kalkulacka-z-windows-10-na-githubu

    GitHub - Microsoft/calculator: Windows Calculator: A simple yet powerful calculator that ships with Windows
    https://github.com/Microsoft/calculator
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ALCATOR: 1) Nirsoft Produkey
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    ALCATOR: instalacky Office 2010 stahnes, pokud znas licencni klic, tady: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/office
    JENDAZCB
    JENDAZCB --- ---
    ALCATOR:

    1) Belarc advisor dokáže vytáhnout čísla opravdu z kdečeho . I verze zdarma

    2) Tady narážíme na klasický problém sdílených knihoven , záznamů kde všude možně ve win , možná nekompatibilita verzí win a od toho jsou originální instalačky . Ano , v dobách starších win to bývalo jednodušší . Ne , že by na to nebyl sw , ale leda hledat starší verze na stránkách jako je oldversion.com

    Zkus se na problém podívat takhle . Když by jsi instaloval něco na desítky , stovky PC , chceš mít 100 % řešení , že ti to bude fungovat .
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALCATOR: K O10 klid se da ziskat. Jsou na to softy. Google pomuze.

    Ten druhy soft neznam.
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    Prosba o radu / pomoc:

    Mám desktop počítač, který postupně prošel z Windows 7 přes Windows 8 až po Windows 10 bez clean reinstallation. Od jisté doby se Windowsům nedaří instalovat nové updaty a celkově mám pocit, že by to potřebovalo reinstall.

    Mám ale v tomto stroji některé programy, které bych potřeboval, aby fungovaly i po reinstalaci OS, a k některým z nich nemám instalátory/registrační klíče (MS Office 2010, MiniTab 16).

    Otázky:
    1. Dá se nějak z Windows dostat, jaké registrační klíče byly použity při aktivaci těchto programů?
    2. Který program pro přenesení nainstalovaných programů na nově nainstalovaný stroj byste doporučili? Případně jaký jiný postup by mohl fungovat?
    3. Je tady někdo z východního Slovenska, který by případně byl ochotný (za peníze) se o tuto aktivitu postarat, protože coby nezkušenému by mi to nejspíš trvalo dva týdny a nadával bych u toho jako dlaždič?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: A troufl/zkoušel jsi se podívat do toho Event Vieveru či česky tuším Prohlížeč událostí? Jestliže zaznamenáš přesně minutu a ideálně i zhruba sekundy, kdy se ti wifi při těch ostatních hrách odpojí, tak bys tam mohl najít, jestli je tam něco, co zní jako souvislost se sítí.

    Jinak mě ještě napadá porovnat přes nějaké sledování prostředků, třeba i GPU-Z apod. a přes systémové, jak se vyvíjí zátěž GPU, CPU při hře, co wifi neshodí a při hře, když tu wifi shodí.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEVIN00: Tak online hra běží po WiFi bez problémů ...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MAWERICK: Na kabel to jede bez problémů. Otázka, jak přesně poznat jestli je to WiFi kartou či routerem. Zkusím nainstalovat např. Drakensang a testnu PC vs. ntb (jestli to děda dá :D). Ono se to děje právě ve všech 3 hrách co hraji - Dishonored, Far Cry Primal a Far Cry Dawn. Ještě odpoledne zkusím komplet odinstalovat ovladač k WiFi kartě k PC a instalovat znovu.
    BTW Sestava je to letitá, mám Phenom II 940 BE v desce Gigabyte GA-MA790X-UD3P. Sice to napájí Enermax Pro82+, ale stáří je stáří, tak bych se ani nedivil, kdyby se něco dělo na "poli" základní desky. Router je poměrně kvalitní a není zase tak starý.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KEVIN00: no... Online nějakým způsobem je dneska skoro každá hra... Jsou to nějaký konkrétní?
    A eventlog je log Windows. Ale jestli vůbec nevíš tak nevím jestli je to teď ta správná cesta kam se pouštět...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEVIN00: BTW Router mám Asus RT-N18U
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    GURBON: Zítra z práce přivezu kabel, tak to vyzkouším. Doma tak dlouhý nemám :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    KEVIN00: to pocasi nebylo v uvozovkach bezduvodne :) Kazdopadne pokud mas moznost natahnout docasne kabel, udelal bych to, abych vyloucil problem na routeru.
    To ze to delaj neonline hry je docela haluz :D To by klidne mohlo bejt i neco o teplotach nebo vyuzivani kanalu na PCIe
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MAWERICK: Teď se přiznám, že moc nevím co bych měl udělat
    GURBON: Je to vzdálenost z chodby do pokoje a "přívod" je kabelový. Takže bych počasí s největší pravděpodobností vynechal.

    Ještě možná podstatná informace, že se nejedná o online hry.
    GURBON
    GURBON --- ---
    KEVIN00: v prvni rade bych to zkusil, co to bude delat na kabelu. Na wifi to muze bejt i "pocasim".
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KEVIN00: v eventlogui neco je? taky to muze byt bottleneck nekde dal... router mozna...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Ahoj, řeším problém odpojování od internetu během hraní her. Vypnul jsem v nastavení herní režim, zaznamenávání, vysílání i v nastavení síťové karty vypínání z důvodu úspory energie. Nemá někdo podobnou zkušenost? Když nehraji jde připojení bez problémů. Instalace systému je stará cca týden, tak předpokládám, že systém není "nakoply". Nemá někdo podobnou zkušenost? Díky

    Sítová karta: TP-Link Archer T9-E
    OS: Windows 10 v1809
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    btw vtipna diskuse, lidi tam resi spoustu pricin a i ruzny reseni
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    HONZA117:
    co toto?
    Unable to start Windows Server Essentials Management Service (WseMgmtSvc)
    https://social.technet.microsoft.com/...ials-management-service-wsemgmtsvc?forum=winserveressentials

    TLDR: nekomu prestalo fungovat po updatech, nekomu kdyz odmazaval stary backupy, pomohlo smazat backup catalog.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam