• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCCOVýroba kopií CD/DVD - lisování, vypalování, potisk, balení
    Ahoj, již léta poskytuji servis v oblasti výrobi kopií CD a DVD a dost dlouhou dobu hledám místo k vytvoření dizkuse na toto téma, protože stále zjišťuji, že na netu je sice obrovské množství informací, které ale jsou takového rázu, že při potřebě výroby kopií dat, hudby a videa na CD a DVD moc neporadí jak vůbec začít, co je potřeba atd. Většinou se jedná o obecné bláboly, složité technické výrazy a hlavně ceny. Ať Vám to zní třeba divně, ale chodí ke mě spousta lidí kteří vůbec neví, jaký je rozdíl mezi lisováním a vypalováním, že kolikrát existuje jednodušší nebo levnější způsob výroby (hlavně třeba potisku a balení) než si vymysleli nebo naopak chtějí něco co viděli v zahraničí a neví jak se to jmenuje, ale potřebeují to vyrobit nebo aspoň znát info kde začít a zda to vůbec má cenu řešit, protože je to v nákladu tak malém, že výsledná cena bude ve finále astronimická či ........atd. Sice doba MP3 zcela upozaďuje CD média, ale zase pěkné holce v klubu nebo obchodnímu partnerovi někdy potřebujete dát do ruky něco co Vás prezentuje a nestojíto moc a nebo strašně málo. Je spousty rešení které mohou být DIY, které mohu poradit a i ty které ani neznám nebo mě vůbec nenapadli Dělal jsem v téhle oblasti vše a myslím, že mě nic nepřekvapí, ale vlastní nabubřelost rád zkrotím a informace doplním pomocí Vás, oplátkou za puštění svých znalostí a zkušeností pro Vás, kde co koupit, sehnat a pod. Tuto diskuzi bych rád věnoval poskytováním relevantních informací na všechny dotazy. Nezastírám, že mě to živí, a tak rád udělám kšeft, ale zase na druhou stranu, toužím znát problémy a představy Vás potenciálních zákazníků a hlavně pomoci Vám zvolit řešení, který Vás uspokojí. Když najdete řešení jinde nemůžu se zlobit, a když Vás zklamu může te to napsat sem pro ostaní a nebo spolu vymyslíme něco, co bude zajímavé i pro ostaní a mě to pak obohatí i když kšeft nebude :-) pište, ptejte se navrhujte řešení, díky moc
    rozbalit záhlaví
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    PAWDOO: jasný doporučuji vylisovat určitě 1000 ks pokud citíte možnost využití. Je to levnější na kus a rozdíl za cenu celkem je minimalni. 500 ks = 10.000 Kč, 1000 ks = 13.000 Kč. Při výrobě 500 ks a pak dolis dalších 500 ks =7500 Kč (bez DPH), je to jak se vším než s enastaví stroj tak to něco stojí. No a pak vymyslet obaly....
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    MARCCO: Aha, promiň, blbě jsem tě pochopil :-) Zvažovali bychom lisování nad 500ks, dost možná 1000.
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    to pawdo: ano lisuji, jen je treba rozlisovat pojmy vypalovani a lisovani, protoze jde o dve technologie zcela rozdilne s temer shodnym vysledkem, ale za rozdilnou cenu :-)
    takze pohoda, jak budes mit chut napis co potrebujes bud do dizkuze sem nebo posli treba mail, poresime dalsi.....
    LKD
    LKD --- ---
    MARCCO: diky!!
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    to LKD: mas to ve svym mailu
    LKD
    LKD --- ---
    MARCCO:
    ahoj, jen rychle..nemam ted moc casu hledat, atd...
    muzes mi prosim vykalkulovat, kolik by u Tebe stal vylis dvdckek i s potiskem, at se tam necpe nalepka??
    Obal by se udelal jinde..

    varianty - 500 ks, 1000 ks, 5000 ks
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    MARCCO: Aha ... a ty nelisuješ?
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    PAWDOO
    audo CD bych nevypaloval. Lisování CD Audio je dnes mozne od 300 ks, a ta jistota, ze kazdy kdo koupi nebo dostane CD, si ho v pohode za rok pousti je k nezaplaceni.
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    Klub je přínosem, brzo se ozvu, finišujeme s mixem cedečka a vypalování je hned pak na řadě :-)
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    konkurenci vitam, je to prinos vyvoje
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ja to beru tak ze pokud je to tve forum a jsi ochoten tu rozsirovat osvetu tak nemam problem kdyz z toho budes i neco mit. Taky je otazkou co bys delal kdybys tu mel konkurenci ale tim nechci rozpoutavat flame :)
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    hele tak to je od tebe pekny DIK , ja se trochu obaval, ze me vsichni poslou do pr...ale fakt je ze denne komunikuju s kapelama a maylma reklamkama a slysim hrozny bludy a mylny predstavy o vyrobe dyvek a ced......kolikrat treba ani nechapou rozdil mezi lisovnaim a vypalovani....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARCCO:
    jasan. a mezi nami ja bych ti nezazlival ani nejakou podporu prodeje ;-)
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    tokoc256: no prvoplanove to tak vypada, ale jak pisu v uvodu klubu sposta lidi chce neco vyrobit a nemaji se sanci kdekoliv zeptat....kolikrat trva notnou chvili nez clovek pir telfonatu ci osobni setkani se uvolni a zacne resit co vlastne potrebuje.....tento klub je o proste plkani o tom co se v teto oblasti da a co ne......protoze kvuli jednomu dotazu nezavolas do firma aby ti rekla co mas delat.....tady s eo tom da vyborne diskutovat
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    to shadowalker: nopohlednicak je zaklad, existuji i papiry co maji jeste vice hlazeny povrch a ofsetovy tisk na nich vypada jeste lip...napr: ensocode
    Lamino samozrejme lesk nebo mat...mat mam radeji, ale dulezitejsi je vyber podle toho jak ma vypadat vysledek....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARCCO:
    a ja si rikal k cemu bude slouzit tento klub :)

    ale jasan proc ne :)
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    to jezzek: delam sam na sebe, web: vypalovani-cd.cz nebo azcd.cz...dalsi kontakty v mem profilu
    JEZZEK
    JEZZEK --- ---
    MARCCO: Delas v nejaky spolecnosti? Web? Kontakt? Dik
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    MARCCO: Moc dekuji! Koukam, ze jsem s odhadem nebyla uplne mimo. A jinak by to samozrejme musel byt pohlednicak s laminem, aby to nevypadalo jako dyi. ;)
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    Pošetku z kartonu s tiskem v tomto nakladu lze řešit:
    1. tiskem nalaserovy tiskarne nebo 2. standardne ofsetem, rozdil je v ceně. Vysek + laminace + lepeni je stejny
    takze ceny:
    1. 2500 Kč
    2. 4700 Kč
    ceny jsou bez DPH, pokud neni treba doklad DPH neresime

    Faktem je že jsem videl ceny při digitalním tisku i nizsi cca 2000, ale zase nebyl pouzitel pohlednicovy karton, ale nejaky obycejny papir vyssi gramaze. Jestli to ma nejak vypad, tak ten pohlednicak s laminem vypada lip...
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Zeptam se konkretne, pokud by to bylo mimo, tak prosim do posty.
    Na kolik vyjde posetka dvd pri vyrobe na miru v nakladu 100ks, rozmer cca12x12cm, tisk cmyk 4/0 na 300-350g s laminaci 1/0 + kompletace (vlozeni dvd a folie)?
    Na vyrobu dvd se neptam schvalne, protoze ceny znam. Predem dekuji za odezvu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam