• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCCOVýroba kopií CD/DVD - lisování, vypalování, potisk, balení
    Ahoj, již léta poskytuji servis v oblasti výrobi kopií CD a DVD a dost dlouhou dobu hledám místo k vytvoření dizkuse na toto téma, protože stále zjišťuji, že na netu je sice obrovské množství informací, které ale jsou takového rázu, že při potřebě výroby kopií dat, hudby a videa na CD a DVD moc neporadí jak vůbec začít, co je potřeba atd. Většinou se jedná o obecné bláboly, složité technické výrazy a hlavně ceny. Ať Vám to zní třeba divně, ale chodí ke mě spousta lidí kteří vůbec neví, jaký je rozdíl mezi lisováním a vypalováním, že kolikrát existuje jednodušší nebo levnější způsob výroby (hlavně třeba potisku a balení) než si vymysleli nebo naopak chtějí něco co viděli v zahraničí a neví jak se to jmenuje, ale potřebeují to vyrobit nebo aspoň znát info kde začít a zda to vůbec má cenu řešit, protože je to v nákladu tak malém, že výsledná cena bude ve finále astronimická či ........atd. Sice doba MP3 zcela upozaďuje CD média, ale zase pěkné holce v klubu nebo obchodnímu partnerovi někdy potřebujete dát do ruky něco co Vás prezentuje a nestojíto moc a nebo strašně málo. Je spousty rešení které mohou být DIY, které mohu poradit a i ty které ani neznám nebo mě vůbec nenapadli Dělal jsem v téhle oblasti vše a myslím, že mě nic nepřekvapí, ale vlastní nabubřelost rád zkrotím a informace doplním pomocí Vás, oplátkou za puštění svých znalostí a zkušeností pro Vás, kde co koupit, sehnat a pod. Tuto diskuzi bych rád věnoval poskytováním relevantních informací na všechny dotazy. Nezastírám, že mě to živí, a tak rád udělám kšeft, ale zase na druhou stranu, toužím znát problémy a představy Vás potenciálních zákazníků a hlavně pomoci Vám zvolit řešení, který Vás uspokojí. Když najdete řešení jinde nemůžu se zlobit, a když Vás zklamu může te to napsat sem pro ostaní a nebo spolu vymyslíme něco, co bude zajímavé i pro ostaní a mě to pak obohatí i když kšeft nebude :-) pište, ptejte se navrhujte řešení, díky moc
    rozbalit záhlaví
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj, ktera je tedka nejtissi blueray vypalovacka? Jde mi hlavne o cteni, moc toho palit nebudu, ale rad bych mel tu moznost. Pripadne nejakej problem s kompatibilitou pri cteni cd / dvd?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, neměl by někdo tip na kvalitní společnosti, které lisují DVD? Díky. Hodlám vydat nějaké nosiče, ale nevím, kde hledat...
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    Výroba CD a DVD - lisování, vypalování, potisk, obaly - AZCD.cz - Jan Kraus ocenil kvalitu použitého papíru u našich digipacků
    http://www.azcd.cz/blog/show-jana-krause-digipack-charlie-straight/
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    PEPAK: no nikdo se nehádá, klidně vyrobíme jeden kus, ale bude to stát jako těch 300, proto to minimální množství.......ono je celkem složité jend kus vyrobit, aby byl funkční první 50 (cca) má většinou nějakou chybu, než se vyladi umístění matrice....takže se stejně vyrobí x, jedno Ti dám a zbytek zrecykluji :-)
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Nikdy jsem nepochopil, k čemu je to minimální množství. Měl jsem za to, že vylisování X CD má nějaké náklady Y (fixní náklady na matrici apod., variabilní náklady na CD) a výrobci může být dost jedno, jestli si při těch nákladech Y nechám udělat těch CD právě X nebo 0.5*X nebo 0.1*X nebo kolik. Můžeme se bavit o tom, že do 0.2*X je levnější to vypálit než vylisovat, ale pokud jsem ochoten to vylisování přesto zaplatit, proč by se se mnou měl výrobce hádat?
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    je velmi důležitý počet kusů. minimální množství je 300.....pak je otázkou jak bude CD zabaleno (tedy jaký obal, počet stran případného bookletu atd., tedy obecně se dá říct, že do 15000 Kč se dá pořídit CD v plastovým standardním boxu s nějakým bookletem a to celé v celofánu
    PHARAO
    PHARAO --- ---
    kolik stoji takovej lis na cd?
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    SERC: na vypalování CD používáme CD-R....CD-RW jsou pro zapis i mazani tedy k hromadné výorbě kopií nevhodné....

    U DVD je to těžší.....Verbatim používáme hlavně z image důvodů, zákazníci na ně líp slyší, ale jejich kvalita neodpovídá ceně. Stejně kavlitní disky, ale bohužel NONAME koupíte i za polovic....dopručuji checknout www.cdr.cz, kde se člověk dozví více o médiích (bohužel nyní docházi k upgrade webu a tak databáze medií je nedostupná.....
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    AGENT23: :-) máme podobé stroje, ale nevypadá to u nás stejně :-))
    SERC
    SERC --- ---
    Ahoj, jaký typ CD/DVD používáte na vypalování?

    Já jsem naučený na Verbatim, nejsem si však jistý jestli brát R, RW, plus nebo mínus.. co je na co vhodné?
    AGENT23
    AGENT23 --- ---
    Palírna:-)

    MARCCO
    MARCCO --- ---
    MARFEE: Nero na Widle
    MARFEE
    MARFEE --- ---
    Ještě bych se zeptal na nějaký free vypalovací program majíci funkce:
    Vypalování datových CD/DVD,filmových(DVD video struktura),kopírování....
    Používál jsem CDBurnerXP,ale posledním časem se mi častějic stáva,že vypalené CD nefunguje a podobně...Děkují!
    MARFEE
    MARFEE --- ---
    Zdravím. Chtěl bych si potisknout cd,které sice je "printable" ale má trochu jinou tiskovou plochu než je standartně na pritable discích. Jedná se o tento model Verbatim:
    http://www.verbatim-europe.cz/cz_17/product_cd-r-azo-data-vinyl-printable_16864.html.
    Pokud máte s tímto mediém zkušenosti,poreferujte. Jde mi o to aby jak potisk tak hudba(data) v něm vydržel/a co nejdýl. Ale k otázce... Na stránce uvádí oblast tisku,které jsou 21 – 70 mm pro toto medium.Chtěl bych se zeptat jaký program je schopný tyto parametry nastavit/nebo kde se to nastavuje třeba v UnderCoverXP aby tiskarna tiskla kde má. Tiskarnu na CD/DVD potisk nemám,ale to už se někoho poptám. Díky!
    MADARLXR
    MADARLXR --- ---
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    CD hudební... Takže otázka je, zda to děláš taky a za jakých podmínek.
    Ta praktická otázka je, v jakých formátech se nejčastěji dává výsledek do vypalovacího studia (možná používám nesprávnou terminologii, ale hádám je mi rozumět :-) )
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    Ahoj, tak je to tu a máme hotové CD a teď ho rozmnožit a tak ...
    TRUBY
    TRUBY --- ---
    MARCCO: Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda by se od tebe dali sehnat malé CD (80mm) čistě pruhledné bez té datové vrstvy. Potřeboval bych je na jeden projekt. Sloupávat to žiletkou neni zrovna ono.
    MARCCO
    MARCCO --- ---
    PAWDOO: jasný doporučuji vylisovat určitě 1000 ks pokud citíte možnost využití. Je to levnější na kus a rozdíl za cenu celkem je minimalni. 500 ks = 10.000 Kč, 1000 ks = 13.000 Kč. Při výrobě 500 ks a pak dolis dalších 500 ks =7500 Kč (bez DPH), je to jak se vším než s enastaví stroj tak to něco stojí. No a pak vymyslet obaly....
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    MARCCO: Aha, promiň, blbě jsem tě pochopil :-) Zvažovali bychom lisování nad 500ks, dost možná 1000.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam