• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    k diskuzi o psychoterapii:

    Osobní stanovisko k diskusi o mantinelech poskytování psychoterapie v ČR
    http://psychoterapie.fss.muni.cz/view.php?cisloclanku=2012100501
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ZUZKAOU: diky, predam
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DRAGON: v praze je povícero partnerských poraden - bezplantých, hrazených městem.
    CSSP - Centrum sociálních služeb Praha - O nás
    http://www.csspraha.cz/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KATIA: dik
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, spolubydlici shani partnerskou poradnu a jelikoz je student, shani nejakou, ktera ma smlouvu s VZP. Existuje takova v Praze, tusite nekdo?
    diky
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    satiterapie je opravdu zajímavá metoda. Dlouho jsem hledal něco o spojení východu a západu...
    OOHN
    OOHN --- ---
    NARVAH:
    DARJEEL:
    ZUZKAOU:
    takhle se spoždením díky všem za odpověď, satiterapie vypadá zajímavě, vyzkouším. Dík!
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    DARJEEL: bohužel, víc info o tom nemám. Proto jsem se ptal, jestli o tom někdo něco nevíte ve svých výcvicích. Ale řekl bych, že to souvisí s probíhající kauzou.

    PETJULE: super! Díky za upřesnění.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    no dneska na vycviku se kolem te akreditace strhla docela diskuze. a vystupy, ktere si z toho odnasim tak nejak jsou:
    - ze ten nas beh vycviku je akreditovany a mel by i zustat (kolem toho se pak strhla trosku takova polohysterie - jako co by se stalo, kdyby nezustal, tak to by se pry netykalo jen nas a byl by to docela 'atentat' ve smyslu, ze akreditacni komise neco jineho rika a neco jineho dela, proti tomu by se pak dalo branit soudne).
    - dalsi beh vycviku je take akreditovany, ale je otazkou, jak to bude do budoucna, nicmene pokud by akreditaci CLS JEP jednou ztratil, stale naplnuje kriteria EAP a svym rozsahem proste bude stale patrit mezi seriozni psychoterapeuticke vycviky.
    - takze pokud by se nekdy stalo, ze by jim akreditace byla odebrana, mely by byt zarazeny do nejakeho jineho akreditacniho systemu, ktery treba mozna vznikne.
    - celkove se toho po te dnesni debate tam nebojim, chapu to, jako nejaky nutny vyvoj, ktery treba psychoterapii ukotvi v nejakem jasnem a pevnejsim ramci. lektori k tem otazkam pristupovali myslim velmi otevrene a uprimne, potrebny prostor venovali diskuzi a nic neuspechali. chvili mi jich bylo az skoro lito, kdyz jsem poslouchala jakym otazkam musi celit a jake emoce ze skupiny ustavat. ale celkove fakt nemam dojem, ze by nas chtel nekdo utahnout na varene nudli. bude to dobry :)
    BARBARA0709
    BARBARA0709 --- ---
    Trochu propagace, snad ale k věci a někoho osloví: Otevíráme další běh sebezkušenostní a růstové skupiny pro studenty pomáhajících profesí (a také začínající profesionály). Skupina je vedena v duchu gestalt-přístupu a více o ní zde: http://www.terraweb.cz/uploads/doc/Skupina%20studenti.pdf

    (pokud správce vyhodnotí jako neadekvátní, smažte...)
    EPHEMERUM
    EPHEMERUM --- ---
    Ahoj, ruším rozsáhlou psychologickou knihovnu, kterou jsem zdědila po příbuzném.
    Všechny knížky jsou v perfektním stavu, jako nové, některé dokonce ani neotevřené, nabízím slevu 30-40 % z původní ceny.

    Pokud by to někoho zajímalo, jejich seznam je zde:
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Rozprodej odborné psychologické knihovny (knížky ve výborném stavu - 30-40 % sleva) / Praha ]
    díky, a odpusťte mi neodborný příspěvek .)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAMANICO: měl bys na to odkaz prosím, případně kde od koho jsi se to dozvěděl atd.? A o které výcviky jde a proč se to děje?
    Imho docela zásadní, díky :)
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    PETJULE: je to info z druhé ruky, takže by bylo třeba ověřit přímo. Spíš bych řekl, že jim hrozí neakreditování budoucích běhů výcviků. Jinak to info jsem slyšel od lidí kolem isz.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Co kdyby si baufuňáři přestali řešit osobní spory a začali se chovat profesionálně?
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    SHAMANICO: šmarjá, nestraš mě:) prosím tě, jaká pražská systemika ztrácí akreditaci pro zdravotnictví? snad ne ISZ MC...

    na stránkách jsem nic nenašla a ve smlouvě je normálně napsáno, že výcvik "je akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP", příští týden máme první výcvikové setkání, tak se tam zkusím taky zeptat, o co jde a jestli to vnímají jako širší trend...
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    KATIA: hmm, asi ano. Ale těžko říct. Snahu o vymezení psychoterapie i mimo zdravotnictví vidím už dlouhou. I snahu o zkvalitnění vzdělávání. Rozdíl mi přijde v reálném politickém vlivu jednotlivých aktérů, kdy na jedné straně asi malá skupinka politicky mocných má přímý vliv legislativní proces a druhá, mnohem větší skupina rozhořčených diskutuje a stěžuje si, ale nic z toho.

    Jinak jsem se včera dozvěděl pro mě dost překvapivou informaci, že některé etablované PST výcviky (jako třeba pražská systemika) ztrácí akreditaci pro zdravotnictví...nemáte o tom nějaké info, jestli je to širší trend?
    KATIA
    KATIA --- ---
    SHAMANICO: ze ve standardech mimo zdravotnictvi jsme zaspali...
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    NARVAH: díky za zveřejnění.
    Co si o tom textu myslíš/te?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PETJULE: to je ale výborná sestava. Jen potřebujou ještě nějakého it-mana.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam