• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KALHOTKAMUP - metropolitni univerzita Praha
    Oficiální webovky: https://www.mup.cz/
    rozbalit záhlaví
    SOEL
    SOEL --- ---
    ETH: http://zpravy.idnes.cz/omilostnena-benesova-budovala-v-praze-system-podobny-plzenskym-pravum-1an-/domaci.aspx?c=A120223_202751_domaci_brm

    Neboj ta se zná dobře s Livií od Vaška jinka by už byla za katrem :) A myslim, že odstoupila z funkce. Akrediteční komise neposuzuje míru prorostlosti korupcí. A kdyby se to stalo tak nas už snad ten poslední semestr nechaj doklepat a pak pryč magistersky na MUPu nééé.

    Myslim, že když se řešilo odebrání akreditace Plzni tak jsme zaslechl, že škola má povinnost ti zajistit studium na adekvátní škole ve stejným oboru.
    ETH
    ETH --- ---
    Přiznám se, že jsem pod světlem současných událostí okolo Benešové trochu nervózní, aby tu školu nezavřeli, resp. neodebrali akreditace. Co pak, když v tom jsou nasypaný peníze? Co si o tom myslíte?
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    Vít Strobach: Vysokoškolské protesty mezi politikou a estetikou - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/12585-vysokoskolske-protesty-mezi-politikou-a-estetikou
    OBLEU
    OBLEU --- ---
    SOEL: Hm, mas pred statnicema. Mozna ti ta davacka trosku zhorkne u statnic. Ne ze bych ti to prala. Kdyz jsem delala statnice ja v cervnu, tak jsem byla ten den druha, kdo to dal. Sla jsem sesta. No a pred dvema tydny jsem tam byla s kamoskou a ze sesti lidi to nedal nikdo. Tak nevim no. Mimochodem vetsina testu je skutecne lehka, ale statnice stoji za to,pokud nemas stesti na dobre naladenou komisi.
    SOEL
    SOEL --- ---
    ETH: Dám vědět ihned co to dostanu do ruky!
    ETH
    ETH --- ---
    SOEL: podělím se o náklady, případně to můžu oscanovat etc.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    SOEL:
    poslat mi na účet stovku, aby se z toho zaplatila obálka a poštovný, a já ti to pošlu poštou? :)

    (nemám je v praze a nechce se mi je tam moc vozit)
    SOEL
    SOEL --- ---
    MARIPOSA: Já bych je odkoupil, nebo bych je rad získal nějakou protislužbou. Co navrhuješ?


    ETH: Hujerky neznám ja znam jen Marfušky :D
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Já mám na papíře vypracované otázky pro bakalářky MVES, kdybyste měl někdo zájem.

    Je to teda z roku 2007, ale co jsem se teď letmo koukala, tak otázky na mezinárodní vztahy zůstaly stejné a z EU se dá použít cca polovina.
    ETH
    ETH --- ---
    SOEL: :) tak to ještě musíme vyčkat na naše milé šprtky hujerky než to zpracujou. Ještě se kouknu po loňské verzi, jestli tam nejsou nějaké hotové
    SOEL
    SOEL --- ---
    Okruhy krasa, ale technická!!! Nejsou vypracovany :)))
    SOEL
    SOEL --- ---
    Vedoucího mam Novotnýho poslal mi celou osnovu i použitou literaturu i se stranama kde najdu k tematu. Neboj nejsi pozadu jeětě jsem nazačal ani čist.
    ETH
    ETH --- ---
    SOEL: okruhy jsou vypsaný tady. Bakalářku koukám píšeš na Těšínsko, to je zajímavé téma, už jsi konzultoval se svým vedoucím práce? Ptám se jen, jestli jsem poslední zevlák, co ještě nemá ani úvod. Píšu e-demokracii a stále sbírám data, spíš mám problém, že nevím jakým způsobem to dát dokupy, jestli jako analýzu nebo popisný text...
    SOEL
    SOEL --- ---
    ETH: No když jsme tam šel tak jsem byl blbej podnikam jsem a nechtel jsem se nicemu venovat. No s postupem času jsem si přišel na to že by bylo dobré něco vědět. No ja pravě budu dělat statnice napodzim. Btw. jsem taky na MVES a neměla by jsi okruhy ke státnicím. Když jsme to cely tri roky oisoval abych už už e začal učit ne??? :D
    ETH
    ETH --- ---
    SOEL: hele jak co, něco je fraška, něco horší. Asi je to o přístupu, když z toho studia chci něco mít, tak se připravuju. Jestli to bereš tak, že je ti titul na... proč do toho sypeš prachy?
    A zas taková prdel to nebude, před 10dny byly státnice kombiňáků na MVES a z 9 to 7 lidí nedalo - informace přímo od Hřícha.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    :))

    mimochodem, teď vyšel v lidovkách přehled vysokých škol, na mup se vloni přihlásilo 1 063 lidí, přijato bylo... tramtadadááá... 1 063 lidí :)

    já jsem sice z mup pryč už několik let, ale pořád mě tenhle přístup vedení docela mrzí, protože ta škola má evidentně na víc než bejt "největší dávačkou, jakou kdo kdy zažil".
    SOEL
    SOEL --- ---
    ETH: Ja studuju MUP v 3 roč. chodim tam jednou za semestr napsat testy je to největší dávačka jakou jsme kdy zažil. nemusíš se učit testy primitivní a nakonec se dá ještě s lehkostí skokana o tyči opisovat jako dabel. Kdo ma prachy a chce titul, ktery mu bude uplne na ... tak tady ho ma na dosah.
    SOEL
    SOEL --- ---
    Zdravim MUPaky, Nenašl by se nekdo, kdo delal bakalarku, nebo magisterku na tema Česko-Polský vztahy (Těšínsko). Popřípadě shánim tyto knihy a vyvyžuju zlatem.


    Československo-polská jednání o konfederaci 1939-1944. Ed. I. Šťovíček a J. Valenta.
    Sv. 1-4. Praha: Historický ústav Armády české republiky 1994

    Československo-sovětské vztahy v diplomatických jednáních 1939-1945. Dokumenty.
    Díl I-II. Praha 1998-1999

    Borák, M.: Těšínsko v letech 1938-1945. In: Nástin dějin Těšínska. Ostrava: Adventis
    1992, str. 102-117

    Cabada, L. - Hricová, H.: Těšínské Slezsko.In: Evropa regionů. Příbram: Aleš Čeněk
    2009, str. 51-75

    Gawrecki, D.: Studie o Těšínsku 15. Politické a národnostní poměry v Těšínském
    Slezsku 1918-1938. Český Těšín: Muzeum Těšínska, 1999

    Gawrecki, D.: Těšínsko v období mezi dvěma světovými válkami (1918-1938). In: Nástin
    dějin Těšínska. Ostrava: Advertis 1992, str. 81-101.

    Janák, D. - Prokop, R. - Krol, J. Základní rysy vývoje československého Těšínska po
    roce 1945. In: Nástin dějin Těšínska. Ostrava: Advertis 1992, str. 118-152

    Sokolová, G. O vzájemných vztazích národů a menšin. In: Češi, Slováci a Poláci na
    Těšínsku a jejich vzájemné vztahy. Šenov u Ostravy: Tilia 1997, str. 123-144

    Szelong, K. Plebiscit a otázka sebeurčení těšíského obyvatelstva 1918-1920. Těšínsko
    2001, roč. 44, č. 1, str. 6-16

    Valenta, J. Arbitráž z 28. července 1920 po osmdesáti letech. Těšínsko 2001, roč. 44,
    č. 2, str. 12-25

    Žáček, R. Dějiny. In: Těšínsko 1.díl. Šenov u Ostravy: Tilia 1997, str. 41-72

    Žáček, R. Studie o Těšínsku 16. Těšínsko v československo polských vztazích v letech
    1939-1945. Český Těšín: Muzeum Těšínska 2000


    diky za tipy
    JANINNA
    JANINNA --- ---
    ETH: jojo, takže ty dálkově, už chápu :)
    ETH
    ETH --- ---
    JANINNA: no ale to studuješ prezenčně, ne?
    JANINNA
    JANINNA --- ---
    ETH: tak to jseš dobrá, že zvládáš full time plus školu, já jsem v prváku na MO Bc., pracuju na poloviční úvazek a je to teda fuška :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam