• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    SOLEI: ty vůbec vidíš zvláštní věci.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    IF_: vidím tlusté šaty na štíhlých nohách, přes jejichž barvu člověk nedohlédne do obličeje.
    IF_
    IF_ --- ---
    JACOB
    JACOB --- ---
    BLONDYNKA: nejsem lingvista a jsem rad, kdyz se mi zcela nahodou povede napsat zakladni veta bez hrubek. Odkaz je z Ustavu jazyka ceskeho. Jestli se neco zmenilo, nemam nejmensi tuseni, ale prijde mi absurdni vest tuhle debatu zrovna v klubu "vohoz na dnesek"
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    1KA: to bych nosila jen v případě, že by bylo jasné že to břicho je těhotenské.
    Oprava, klidné to nos. Aspoň my průměrné holky, Budem aspoň chvilku vypadat líp, než krasavice kolem nás.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    SABATHSASULE: Opet moc pekne :).
    SABATHSASULE
    SABATHSASULE --- ---
    JAJITA: Protoze blbe stojim
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    SABATHSASULE: proč ty špičky k sobě??
    1KA
    1KA --- ---
    Někdo ty kytky zalít musí :-)

    JACOB
    JACOB --- ---
    ECLECTICA: zas tak odlisne to teda neni a v diskuzi "vohoz na dnesek" asi ne uplne podstatny rozdil ;)

    K latinskému próició, -iectum máme české sloveso projektovat. Sloveso projikovat kodifikační příručky českého jazyka neuvádějí, v Českém národním korpusu nalezneme jen pár dokladů tohoto slova (celkem 4× projikovat a 5× projikovaný). Přestože bychom doporučili kodifikované projektovat, kolega latinář připustil i možnost vytvoření latinismu projikovat, a to právě z důvodu odlišení projekce technické a psychické.

    Naše řeč – Z dopisů jazykové poradně
    http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=8137
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ELLTY: projektuje se stavba, asi jsi chtěla napsat "projikuje".
    SABATHSASULE
    SABATHSASULE --- ---
    Nekdy minuly tyden na jeden vecirek

    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ELLTY: nezapomen dat ostatním najevo svou svetovost a tim označit ostatní za menecenne omezence. like anyone cares. bud věcná a nedomyslej si. díky,můžeme pokračovat v tématu?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ELLTY: dekuji zes mi to pripomnela :)
    Hláška #3719 - lamer.cz
    http://www.lamer.cz/quote/3719

    ELLTY
    ELLTY --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Jeste existuji rozumne uvazujici lide! Diky, svet je zase o trochu ruzovejsi;)
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    KAIAFOX: ah, takze maly pes, ktery si do me projektuje svou vlastni menecennost.. jak neprekvapive..
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ELLTY: S vyrazem London style neni problem, to se da brat jako terminus technicus. Ale kdy pouzijes neco jako "very hodne", tak se nediv, ze to pusobi ponekud smesne. Ono vubec takhle nahodile pouzivat ve vete anglicka slova, v radoby svetackem ladeni, je komicke, stejne jako pred par lety pouzivani W misto V - protoze to bylo woprawdu wostry ;D.
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    Ja vas zcela uprimne nechapu, decka. Jste urazeni, protoze vam ego nedovoli oddelit London style od ceskyho, coz by bylo typicky ceske, nebo protoze jsem si dovolila pouzit slovo "very"? Pardon, jsem netusila, ze to je v CR vyssi divci. Nebo je tam nakej dalsi totalne absurdni duvod, ktery nedokazu ani najit.. ale maly pes si duvod ke stekani najde vzdycky.. depresivni.. A mily vlku, ty jsi rozhodne nehoden toho nicku
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MIRAKLE: chápu, že to v podpadcích musí být peklo :D
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    MIRAKLE: ten kabát má něco do sebe, ale vzala bych si k němu spíš černé boty na podpatku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam