• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    RADUZZKA
    RADUZZKA --- ---
    KAJINA: Minimalism foreva! Pecka!
    Na ledvinku číhám delší dobu, ale koukám, že už ji tu chce více lidí. Tak na jaře uvidím, abychom se nepotkávaly (holky) ve stejnokroji :)

    DEB: Kowabunga! Haha
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Jsem si teď objednala infantilní kočičkové triko (to, co nad ním tak ostentativně zvrací Deb) a myslím, že si ho vezmu na sebe určitě aspoň dvakrát. Nebo jednou :-)
    Ale tyhle šaty s kočičkama bych nosila určitě.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: jo. Do města (na poštu, do obchodu, k zákazníkovi) a pracuju doma a i tam chodím často v šatech. S neutrálními doplňky do je prostě vzor, o nic horší než třeba kytičky.
    KAJINA
    KAJINA --- ---
    CMLKA: sem si trochu pridala, na prahu 40tky je asi presnejsi. Diky za upozorneni.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BLONDYNKA: samozrejme, Kajina nevi, co znamena "na sklonku"
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    jeden omluvnej miniobrázek za kecy, šaty s kočkama. Zatím doma.

    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    MAR_TINA: Njn.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BLONDYNKA: jo. Jenže bohužel tady se překládá ruční jako píchám tam šídlem a protahuju dratev-
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: jo, eggo peněženky mě nezaujaly, kabelu mam.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    MAR_TINA: U peněženek je to ještě horší, protože ono se to nezdá, ale tíha mincí záhy zničí cokoli, co není prošité fakt pevně a zesíleně. Ale nemá to co dělat s ruční nebo neruční prací. Dobré boty nebo kabelka, které jsou ručně šité, by měly vydržet spousty let. To "dobré" značí podložené pevné švy, silné nitě, přiměřené stehy, patřičné podlepení, taky vychytávky jako drážka na prošití, aby stehy nebyly vystaveny tření apod. Je toho spousta.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAMELLA: to už mě tak na 10 let nezajímá :) Ale dík

    A měla jsem jich v ruce dost, od jednoho velmi oblíbeného kožedělce jsem měla na zkoušku pouzdro na tužku. Prostě špatný. Od Egga mám třeba brašnu, růžovou koženou a k ní pásek. U brašny váha a nulové členění tak nevadí, u peněženky jo.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: v Praze poblíž tyláku je malá kožená galanterie, mají jen věci malých dílen a myslím, že se tam daji koupit přesně takové peněženky, jako jsi sháněla :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Něco na tom je. Já sem dva roky hledala kvalitní koženou peněženku od malého českého výrobce, nejlépe ručního. A další požadavek byl výrazná barva.
    Všechny byly jen sešité (ručně = velké díry, dlouhé stehy, často jen jednořadé prošití), v horším případě zcvokované nebo poskládané!, z několika plátů kůže, bez slušného vnitřního členění, zapínacích kapsiček, látkové podšívky. Tzv. kvalita se vyznačivalo fakt silnou kůží, takže byla těžká a do přihrádek se nedalo vlézt.

    Vzdala sem to a koupila si Mywallet vyrobenou na strojích Thajsku.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    DEB: Co to meleš, probůh. Přehnutý kus kůže bez začištěných okrajů a s cvoky, které se za chvíli vytrhnou, tomu se říká raw minimalism? Jako vážně? Takové kabelky jsme vyráběli ve výtvarce na základce, tvl.
    Ale vlastně jo, teď mi to došlo. Bylo jen otázkou času, kdy někdo začne nedostatek řemesla vydávat za záměr a nacpe to mladým hipsterským dušičkám jako raw a natural, no jo, máš pravdu :-D
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    KAJINA: Hm, spíš jsem ti očividně šlápla na kuří oko, viď.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    DROOPI: na sklonku čtyřicítky je snad před padesátkou, ne?
    DEB
    DEB --- ---
    BLONDYNKA: kdyby tam chtela tyhle vsechny veci dat, dala by je tam, zvolila naprosto raw minimalism, ale to tobe treba ani nedoslo, kazda vec ma sveho kupce, ty zustan u fendi kycu a tricek s kocickama a nam nech divnokabelky
    JAFROST
    JAFROST --- ---
    bože muj, fakt tady někdo čekal, že zrovna někomu, kdo má takovej ten eastern-snobish ukrajina/ rusko pohled na módu a na svět, se bude líbit Kajiny outfit? come on!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    blondynce je pres padesat ne?..alespon podle obliceje
    SITH
    SITH --- ---
    KAJINA: takže jsem starší jak blondýnka? OLOL
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam