• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    FELIS
    FELIS --- ---
    jezdit starymi vytahy :-) je to adrenalin a zaroven na me dycha neco z detstvi :-)
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    FELIS: JOO! Já mám úplně to samé. třeba se i zastavím, přivřu oči a užívám si pozici obtékaného tělesa.
    ELS
    ELS --- ---
    MORECUTS: Už jsem o něm dost slyšela, ale ještě neviděla, takže díky za něj! :)
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    Vcera me udelal radost film Mary and Max od Adama Elliota. Pripomnelo mi to Amelii urcitou atmosferou i kdyz tohle je o dost hlubsi a asi i smutnejsi ...doporucuju jestli ste nevideli.
    EETEE
    EETEE --- ---
    Dnes jsem měla ráno opět malou radost když jsem procházela kolem foto-automatu na Florenci a byl tam opravář. Má vyholenou hlavu a vypadá skoro jako ten z Amelie... ;-)
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    dodnes piju u babí ze stejnýho plechovýho hrnku jako v dětství:)
    FELIS
    FELIS --- ---
    mam dalsi radost...a prisla vicemene nahodou jsem si uvedomila, ze se mi to libi :) ackoliv pro ostatni, jsem mozna na zabiti :) a to...

    ...stoupnout si proti smeru v davu a nechat se "obtekat" :-D
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    jé u nás se taky "kreslilo" do másla na chlebu vidličkou.... a taky jsem milovala, když mi babička dělala na plotně u kamen topinky z housky nakrájené na plátky, "kamnové" topinky od babičky byly vždycky nej... taky krásný zvyk, který se tam vede a který si vždycky ráda připomenu, když jsem na návštěvě, když odbije třetí odpoledne, ať se děje, co se děje, vaří se kafe (pro strejdu kakao), pro každého tak jak má rád a do jeho spešl kafového hrnečku... takový každodenní milý rituál
    HELA
    HELA --- ---
    dneska nám v menze každému dávali k obědu čokoládového mikuláše nebo čerta, to byla malá hezká radost:)
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    já mněla zase oblýbený malí porcelánový hrníček se zvířátkama a zlatým ouškem . vždycky když jsem přijela na chalupu na jedly v zahradě které jsme říkali a dotet říkáme Kouzelňák byla pro mně připravená nějaká dobrota nebo drobnost a já tam stála a děkovala a klaněla se stromečku dotet si pamatuju ten pocit bylo to nádherné ..... :)
    HELA
    HELA --- ---
    MYS_USATA: jooooo! doteď jsem jen tiše záviděla, ale tohle jsme měli taky:) talíř s Alenkou a králíkem na dně... a hrnek k tomu:)
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    MYS_USATA: jo jo,,)) už to praktikuju taky.... zrovna dneska
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    EETEE: Jé, my s žabkou, husou a myškami :)
    A vůbec jedny z nejkrásnějších vzpomínek mám na pobyt u babičky s dědou. Babi učila literaturu a měla úžasnou knihovnu. Měla jsem ráda jejich dům, a taky sezení v ušáku s knížkou. Například Žlutá maska, Pes baskervilský, Zelený děs - to byly nejkrásnější objevy.
    EETEE
    EETEE --- ---
    MYS_USATA: My měli hlubokou mističku s kašpárkem! Ta byla většinou na kompot nebo pudink. A předcházela tomu hláška "Dezerty skáčou do prázdného talíře!" :-D
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    Anebo: "Jez, ať uvidíš obrázek". (Dětské talíře s pohádkovým motivem):)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    mě zas máma dělala ovečky a beránky - krajíc chleba s máslem a medem nakrájený na kostičky, ty s kůrkou byli beránci, ti bez ovečky :-)
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    Mně jako malé mamka krájela papriku na různě velký kousky a říkaly jsme tomu - blesky, hromy, krupobití, trakaře, etc...dle tvaru (a i počasí ;)) )
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GABBIANO: dobrej chleba, pravý máslo a dobrej žloutek - mňam. Ha už vím co budu mít k večeři...
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    ZUZKAOU: No tak to je taky krása! Já si z dětství taky pamatuju chleba s máslem s nedokrojenými proužky, ale už nevím, kdo to tak dělal, jestli babička, nebo nějaká teta? Ale to namáčení do vajíčka, to prostě musím zkusit!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam