• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MATT: dik, rad mrknu, shanim jeste gramo :)
    MATT
    MATT --- ---
    FURYAN: hezky, ja ted narazil na kram plnej takovejdle, spise blejskavejsich, krabicek na zacatku kralina smerem od florence.. mel uz po zaviracce, ale chvili me nechal slintat... od pasku, gramce, zesiky, .. moc pekny stroje..

    tusim tenhle kram
    Kovoslužba - servis audio video - Sokolovská, Praha 8, Česká republika (Služby, Odborné služby, Statní a socialianí služby)
    http://www.nelso.cz/cz/place/5301/
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Btw. - kino uz je fuc, zbyl mi tu jen DVD player (Sony DVP-S725D), CD player (Nakamichi CD Player 4), a ty dva reproduktory.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    FURYAN: uka starsi analog stereo ;)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Poridil jsem si o deset let starsi analog stereo, tak kdyby mel nekdo zajem...
    Kino [ OFFERINGNABÍZÍM: Domácí kino SONY / Praha 4 - Spořilov / 9990 CZK ]
    CD [ OFFERINGNABÍZÍM: Nakamichi CD Player 4 / Praha 4 - Spořilov / 1000 CZK ]

    (jeste se mi tu vali center od JBL VENUE VOICE a nejaky no-name woofer (je na nem Sound wave ASW007, to by bylo za nejaky cigara, whisky, atd.)
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MERTLAS: check this out http://www.sonos.com/ nejsem si jistej jestli sem spravenpochopil tvoje pozadavky ale tohle mame v kavarne a spokojenost, pripojis do site namapujes audio knihovnu a ovladas pres wifi, abys ovladal z vice zarizeni nemusis odarovat a sparovat zvladne jich to vic v pohode, zvukove dobry idealni v kombinaci s NAS
    MATT
    MATT --- ---
    NASA, BIRK: jojo, pripojit pres Line IN / AUX IN ..
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CERMINEK: " pro přímý poslech a jsou i referenční, které vyplní celý prostor" je kravina. nearfield znamená, že to posloucháš zblízka, sd vyzařovacím úhlem to nemá nic cpolečnýho. řekněme ještě, že to bejvaj spíš menší bedny bez ambice uhrát velkej prostor co se týče basů
    NASA
    NASA --- ---
    NECRON: dejte pls odpoved i sem, kdyby to nekdo v budoucnu hledal...
    (no ja vim, ze se vsichni nejdriv ptaji a az pak hledaji, ale kdyby nahodou :-))
    NECRON
    NECRON --- ---
    BIRK: vyreseno v hifi
    BIRK
    BIRK --- ---
    ahoj mam dotaz... poridil jsem si gramafon Lenco l90 a rad bych ho pripojil k AV recieveru pomoci cinchu co z nej lezou abych mohl zvuk rozvest do repraku...

    jenze v manualu jsem narazil na upozorneni : Abychom predesli poskozeni gramofonu nebo vaseho audio systemu, ma tento gramofon zabudovany zesilovac. Nepripojujete proto tento gramofon k vasemu audio systemu pomoci phono-input, nebot tento vstup je take zesileny...


    zanmena to ze to tedy nemuzu pripojit?

    co pomoci AUX...to by mohlo bejt vklidu ne?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    byl jsem sem poslan z top audia, tak poptám i tu :)

    mel bych dotaz,

    shanim nejaky audio, ktere by melo splnit tyto pozadavky:

    prehravani zkrz wifi, bluetooth a pripojeni na iPod/iPhone a 3,5mm jack. Kdyz bude mit dalkove ovladani, tak to bude prijemne. Vyskytuje se na trhu neco takoveho? Zatim jsem na zacatku hledani, ale budu rad za nasmerovani, pripadne osobni zkusenosti :)

    Diky za radu.
    MASO
    MASO --- ---
    Takže reciever radši novej, bedny múžou bejt z druhý ruky, ale stereo. A koukat na velikost.. ? A koukat jinak po značce, nebo ještě nějaký důležitosti? Nebo myslíte ty jamy co psal [ DEIKSAC @ low-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ... ] sou ideál?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MATT: Mno tak to bylo myšleno, nearfield vyzařují na zvukaře a nikam jinam moc ne. nemají takový vyzařovací úhel. Referenční pak mají mnohem větší vyzařovací úhel a tím tedy vyplní prostor. Pro míchání se používají nearfield, pro master pak referenční a sposta dalších. Pokud to tak není, tak mě ale vyveďte z omylu, takhle to mám už léta zažité...

    Jinak u basů je důležitá hlavně dynamika a a tu příliš 5" a 6" basových repráků nemá. 8" a 10" má z toho co je na trhu asi nejlepší dynamiku, pak už začíná růst takové to nehezké dunění. Samozřejmě závisí na mraku věcí okolo toho repráku...
    MATT
    MATT --- ---
    CERMINEK: a tohle mi vysvetli prostím, čim to je? s tim vyplňovánim mistnosti? vpodstatě jediný co mi napadá, by mohla bejt různa směrovost měničů..

    a k těm basum, ja mam doma monitory od tannoye s 8" reprakem a jsem spokojenej, ale co jsem slysel třeba adamy s 5" nebo 6", tak mi to přišlo taky chudý..
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MATT: Monitory jsou nearfield - pro přímý poslech a jsou i referenční, které vyplní celý prostor, jako hi-fi bedny... Osobně ale všem říkám, ať si připlatí za slušné stereo, než monitory, protože každý, kdo slyší moje monitory, tak říká, že to má moc výšek a málo basů, přitom, tak je to správně... Prostě lidi jsou neskutečný basofilové. Taky pak jde o žánr - klasika potřebuje dynamiku bedny, hip-hop hodně basů... je to alchymie :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MASO: tak samo ideální to vidět. ťuklej vrchlík na vejškáči buď je z materiálu, kterej se poškodi a pak to uvidíš anebo je to z matorše, jako má třeba seas svů sonotex a tam je to fuk pač se to nedeformuje

    MATT: monitor je jen nálepka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam