• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    Prosím vás nemáte nekdo k zapůjčení na par týdnu bednu do PA systému, připojení XLR kabelem? Domluvíme nějakou rozumnou cenu. Praha

    Zn: Moje vyhořela 🙀
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    NOISEGATE: mam, na vez do dilny je to jedno
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DOKKTOR: máš to vyzkoušený? To bude děsný šumítko ne?
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    DRAGON: narozdíl od tebe odpovídám na dotaz a zároveň tazateli pomáhám s výběrem dle JEHO finančních prostředků.
    Podle tebe jsem mel odpovědět zřejmě nějak takhle: "doporučil bych ti repro z druhé ruky, co přehrajou ledacos nového za pár desítek tisíc, ale protože jsme v údajném lowend klubu, tak si prosím tě kup nějaké aktivní bedýnky se subwooferem k PC za 1500 Kč a zbytek peněz, které máš na repro vyhraněné, tak za ty jeď třeba k moři".
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLAYER: nespletl, ty je hazes do tohoto klubu, ty repro vazne nejsou low-end reseni. Jeden duvod je jejich puvodni cena, druhy to, ze na tohle ti nestaci nejaky low end zapojeni do okruhu, na to potrebujes dobry zesilovac.
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    DRAGON: spletl sis adresáta, já nejsem ten, kdo tu poptával repro mezi 30-40 tis.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLAYER: rozhodne nepatri do low end auditka
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HNZ:
    Bluetooth audio adaptér pro reproduktory bezdrátový V3.0 | dratek.cz
    https://dratek.cz/arduino/2068-bluetooth-audio-adapter-pro-reproduktory-bezdratovy-v3.0.html
    HNZ
    HNZ --- ---
    UMIAKI: je to jen do dilny. dekuju za rady!
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HNZ: Tak cokoli, co umí bluetooth :D Může to být dongle nebo sluchátkový zesilovač.
    Upřímně ho stejně začne brzy štvát, že streamuje z mobilu a že když mu někdo zavolá, tak to bude hrát ve věži a že nemůže opustit pokoj, protože bluetooth dosah je mizerný.
    HNZ
    HNZ --- ---
    UMIAKI: jo sorry, doplnim teda, ze bluetooth -> krabicka -> jack/cinch -> aiwa vez :)))
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HNZ: Je to tady určitě milionkrát :-)
    Nepíšeš jestli bluetooth nebo wifi.
    Jestli stačí bluetooth, tak jakýkoli dongle.
    Jestli wifi - spotify, tidal apod. - tak nejvíc lowcost je určitě raspberry, které umí spoustu kombinací softwaru i připojení.
    Pak třeba iEast M5, což je vlastně chromecast audio, ale pouze s 3.5 konektorem.
    AudioPro Link nebo WiiM mini a nekonečně dalších možností od levných až po nákladné.
    HNZ
    HNZ --- ---
    ahoj, potreboval bych poradit - kamos ma starou vez, do ktery by chtel castovat audio. Premyslel jsem o necem jako chromecast audio, ktery uz se ale neprodava. Nevite nekdo o nejaky alternative?
    PLAYER
    PLAYER --- ---
    IV0: jeste jeden tip od fér prodejce z hifi bazaru na FB:

    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    IV0: Já bych ti doporučil starý Infinity Renaissance 90, za cca 40k seženeš bedny, který přehrají to samé co bys teď koupil nové. Jen je potřeba si dát pozor na stav. Kdybys měl cestu přes Brno mohl bych ti zařídit poslech.
    IV0
    IV0 --- ---
    Poraďte nějaké sloupové (to je podmínka, kvůli dispozičnímu řešení, budou muset stát hned u zdi, max 10 cm od zdi) reproduktory. Nové nebo second-hand, které bych použil na stereo bez subwooferu a zároveň je mohl použít i na 5.0 (bez subwooferu) pro domácí kino. Místnost je (resp bude) lehce zvukově zatlumená težkými závěsy a knihovnou. Obývák je spojený s jídelnou a kuchyní a je tedy veliký (48m2), na poslechový prostor půjde oddělit těžkými závěsy na na obdélník 5,5x4,5m (25m2). Nejsem audiofil, mělo by to opravdu dobře basovat a mělo by to umět hrát nahlas. Zesilovač zatím nemám. Rozpočet 30 - 40 tisíc na repro.
    JOPS
    JOPS --- ---
    UMIAKI: ja k tomu memu reseni taky nepotrebuji obrazovku, pres HDMI mi jde akorat zvuk, protoze myslim, ze raspberry PI Zero nema jacka. A pak jsem se k tomu pripojoval mobilem, kde jsem akorat zadal IP adresu raspberry a dal play, ci si vybral co chci hrat :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOPS: Já tohle mám řešené taky pomocí Raspberry, ale...
    1) Pomocí Raspberry Imageru jsem si udělal SD kartu s distribucí Debianu 11. https://www.raspberrypi.com/software/
    2) Nainstaloval Raspotify plugin, aby to fungovalo celé headless bez obrazovky. https://dtcooper.github.io/raspotify/
    3) Používám hifiberry zvukovku takže jsem musel ještě nastavit defaultní zvukovou kartu v Raspberry na hifiberry.
    4) Teď se objevuje v Spotify Connect jako "raspotify" které mám optikou napojené na zesák.

    Celkově trochu bastlení třeba no.
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    JIRKA207: dik, to uz je dost. to by se skoro nabizel novy zesik s BT
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam