• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: to bys mel uctivat moje coax tannoye ;))

    kdyby nekoho zajimalo cos zas poslal za obr...

    Comparison between the 3D radiation patterns of a conventionally designed midrange-tweeter combination (left) and of the Boulder's coaxial midrange-tweeter system at the crossover frequency.
    The Boulder studio monitor
    http://unityaudioproducts.co.uk/boulder.php
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Páč blíže ideálnímu " one point source". Čili, když levný, tak určitě regálovky. PS. Osobně neznám vícepásmový sloupy pod 100k za nový, který by v tomto ohledu nedělaly víc škody než užitku. Ale klidně dej tip :)
    CROME
    CROME --- ---
    tyvole jeden Beda se odebere do ignoru a hnedle ho nahradi novej Machal, to je fakt nahovno tohle
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: napeti te uklidni? kulicky byly prilis velka zkratka, to uznavam.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    a nechcete jit vlnit mostama nekam jinam?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Nekecej, a užs na to přišel nebo ti to furt souvisí s padajícíma kuličkama?
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: mam pro tebe zacatek basnicky, bohuzel jsem ji nikdy nedopsal, ale zacinala takhle: pet tisic jointu zhulil jsem, nez inzenyrem stalul jsem. a kdo se nepta, nic se nedozvi. ty otazky musim upravovat podle urovna tazaneho, je docela sranda pozorovat, co z vas naslene vypadne.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Ty hele, nechtěl bys zase se věnovat hulení nebo čemu že to rozumíš? Která kulička padá rychleji nebo jak to bylo? Se pořád a dokola pouštíš do technickejch oborů - nemáš pocit, že bys to měl přenechat někomu, kdo zvládá matiku aspoň na úrovni prváku střední školy? Prostě jen čti, ne? To ti neublíží, když nebudeš hovořit o věcech, o kterejch nemáš ani šajn.
    Užs přišel na to, jak je možný, že silonový struny zahrajou stejnej tón jako železný nebo je to pro tebe pořád záhada, stejně jako ty amplitudy, frekvence a mosty?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    NOISEGATE: Tys vzal ty krygle! Pámbu potěš. Nemáš rád muziku nebo proč?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    NOISEGATE: Tasker je v klidu, ale volbu Dynaudio Ptačí Budky vs. Canton 190 celkem nechápu.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DOCKINEZ: Třeba něco podobnýho? [ TEDDYBEDDY @ low-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ... ]

    DRAGON: No spíš řekni tady klukům, jaký nový fejky značkovýho audia jsi nakoupil v Asii a jak to prima hraje.
    MATT
    MATT --- ---
    DRAGON: to víš, když mám 200 vodárenskejch odběrů přiřadit k 2700 vrtům, tak se potřebuju nějak rozptýlit ;))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATT: se ti vubec divim, ze uz si neco takovyho neudelal davno, obdivuji tvou trpelivost v konfrontaci s takovym levelem stupidity a buranstvi, mas muj obdiv :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TEDDYBEDDY: uskrcen kabelem nordost valhalla. Krasna smrt :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TEDDYBEDDY: co je v kontextu tematu "low-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky" povazovano ze slusnej aparat?

    Pojdme to rozseknout, treba se nekam pohnem :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MATT: No to se mi ulevilo, bych snad spáchal rituální sebevraždu nebotakněco :o)
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: majitel klubu silne uvazuje, ze te za tve hodnotne prispevky obdaruje bananem.. :D resp. kdybys nebyl tak srandovni, tak uz jsem to udelal..
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DEIKSAC: Hele fakt si nemusíš kupovat bibli, stačí zamakat na základech elektrotechniky a pak si vydělat na slušnej aprát ;)
    BLAF
    BLAF --- ---
    TEDDYBEDDY: Presne, ale u poradnyho hifi je potreba mit poladeny taky
    Dopplerův jev – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Doppler%C5%AFv_jev
    Hamiltonovská formulace mechaniky – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Hamiltonovsk%C3%A1_formulace_mechaniky
    a hlavne
    Carnotův cyklus – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Carnot%C5%AFv_cyklus
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOISEGATE: audiofilove sou kreteni, na jedny strane budou zbozstovat elektroinzenyrama postaveny stroje a na druhy ignorovat vcelku primitivni fakta, zhruba jako tady predvadi teddybeddy, kterej je schopnej chovani vodicu na radiovejch frekvencich bezskrupulozne aplikovat na audio, cimz se totalne diskredituje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam