• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MATT
    MATT --- ---
    JOPS: zalezi co mas za NAS. ja ted pripojil zvukovku pres USB primo do svy Synology a jede to. akorat bych nejak potreboval naroutovat IR signal z ovladace k receiveru, abych moh prepinat kanaly i z vedlejsiho pokoje.. 1st world problem :D
    JOPS
    JOPS --- ---
    DREAMWEB: Ja nebudu poustet tv. Kodi jde ovladat pres web, takze mobil ci ipad to jisti
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    JOPS: prvni model b. prehrava fajn, al jak tomu naroste library, je menu strasne ppoommaallee. ja chci jednu malinu vyhrazenou jen na audio. ji schovam za zesilovac a budu pres browser z mobilu/tabletu poustet.

    s kodi by to podle webu behat melo v pohode, ale pak mi neni jasny tvuj scenar. audio muzes pustis pres kodi, ale kvuli hudbe zapinat televizi mi prijde trochu nestastne.
    JOPS
    JOPS --- ---
    DREAMWEB: jaky mas rapsberry ? Mne na tom beha KODI luxusne. A v nejhorsim si koupim jeste jednu malinu na zvuk. Ale zajimalo by me, zda HIFIberry je kompatibilni i s KODI bez nejakeho sileneho konfigurovani :-D
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    JOPS: jsem rad ze se libi, zrovna resim podobny problem - hudba je v siti, jak ji dostat do zesilovace. :)
    na kodi mi malina prisla slaba, ale na audio bude uplne super.
    JOPS
    JOPS --- ---
    DREAMWEB: tohle se mi libi mnohem vic :) Rapsberry Pi 2 mam. Pouzivam to na filmy (KODI), takze bych to bez problemu mohl vyuzit i na tu hudbu s tou kartou Hifiberry. Vubec jsem netusil, ze neco takovyho je :))

    Ovladani bych teoreticky mohl zvladnout pres web (iPad nebo Android telefon)
    No, diky moc, tohle se mi libi
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    JOPS: raspberry pi + hifiberry + volumio?
    JOPS
    JOPS --- ---
    AKA_THE_A: no jo, to je fakt to mi nedocvaklo
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JOPS: jak nepropojíš? Je z toho audio výstup (sice 3,5mm, ale analog audio), stačí akorát propojovací kabel za 100,-
    JOPS
    JOPS --- ---
    AKA_THE_A: to nepropojim s bednama....
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JOPS: levnej smartphone, klidně z druhý ruky...
    JOPS
    JOPS --- ---
    hoj,

    shanim nejake zarizeni a nevim co hledat :)))

    mam nevyuzite repro Logitech Z5500.

    Logitech Z-5500 Digital THX 970115-0914 | CZC.cz
    http://www.czc.cz/logitech-z-5500-digital-thx/29680/produkt

    mam MP3 na NAS serveru

    a potrebuju neco, co mi posle pisnicky z NAS do tech bedynek (optika/cinch je to fuk)

    klidne at to je napajeny ze site, je mi fuk, zda to bude pres kabel ci wifi (proudeni mp3) a aby to moc nezralo a ja nemusel poustet TV/PC abych neco navolil (samozrejme prvotni nastaveni chapu)

    Mi prislo, ze by na tohle mohlo byt naprosto idealni rapsberry, ale tam jde zvuk asi jenom po HDMI....

    nejakej tip, co na to ?
    MATT
    MATT --- ---
    AKA_THE_A: jojo, koukal jsem na ni. ale vubec nevidim do ty HW/SW podstaty, tak jsem nevedel, jestli napr vyssi vzorkovani bude podporovat ten NASovej system.. ale uz mam slibenej Terratec Aureon Dual za par piv, podle databaze by mela bejt kompatibilni, tak uvidim..
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MATT: alespoň teoreticky by mělo....CMedia HS-100 má Linuxí ovladače už nějakou dobu...
    btw AXAGON ADA-15 MINI HQ používá trochu lepší kodek a stojí asi jen o 50,- víc...
    MATT
    MATT --- ---
    AKA_THE_A: mam Synology ds110j

    ADM: v ty synology je mi asi klasicka pci k nicemu..
    ADM
    ADM --- ---
    USB DAC, ale mám NAS na linuxu, takze mi tam běží mpd server a prehravam mpd klientem z PC nebo telefonu, případně stejně tak pouzijes DLNA který v tom NASu mas. Interní zvukovka nebude mít takový zvuk, ale pokud bys mel náhodou starou PCI sběrnici valí se mi tu nepotřebná zvukovka onkyo
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MATT: a má ten NAS dostatečnej horspower aby to zvládal? (nevim co máš na NAS)
    MATT
    MATT --- ---
    myslíte, že nějakej takovejdle bazmek bude aspoň na úrovni integrovaný zvukovky v notebookach?

    AXAGON ADA-10 MINI | Alza.cz
    https://www.alza.cz/axago-ada-10-mini-d1470921.htm
    MATT
    MATT --- ---
    máte někdo zkušenosti se zvukem z NASu? přemejšlim, že bych píchnul do svojí Synology zvukovku a hrál z ní (ovládal telefonem). druhá možnost je koupil nějakej bluetooth receiver a hrát z telefonu streamovanou muziku přes wifi..

    co myslíte, že je lepší?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GANBOY: Jasně, a teď beze srandy: kolik takový dedikovaný zvukový PC se zvukovkou stojí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam