• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WTENBROUCKNebe, Peklo, Země, Ráj - dokumentární film o pohledu na bolest, který neulpívá na povrchu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja si jen porad myslim, ze bolest v osobnim zivote muze mit i jine rozmery nez jen sexualni a vubec spojenou s BDSM, coz je treba vec, co jsme ted resili v overdriverim auditu... skoda by bylo dokumentu, ktery by se tykal pouze BDSM imho
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Hmm,navazu na Limonadiny argumenty a na to moje;-)
    Kdyby mne tento projekt nezaujal,nepsala bych to, spis jde o vymluvy pro mne samotnou:-))

    Vzdycky jsem si rikala, ze bych v necem takovem i figurovat chtela... kdyz se rozebiraly vsemozny porady, kde se vyskytli uchylaci;-) ... ze byt v slusnem poradu a proflakla jako uchyl,ktery to -rozumne- vysvetloval, ze by bylo fajn.... ale nejak mne to preslo;-) ... rikam si, ze za sadlomaslo to zvladnou jini i lip;-) ... mozna jsem proste usoudila, ze me nazory a zkusenosti nejsou tak svetoborny:-D... a to sem "odbornych" clanku na toto tema napsala nekolik... ale spis to byly cancy (tehdy dvacetilety) holky, co byla pomatena studiem estetiky apodobne:-))))
    Najednou se mi nechce rozebirat sve pocity na kameru... ani ne kvuli studu, ale ze si myslim, ze nic zajimavyho ode mne nepadne;-)

    Docela v ten projekt i verim, verim, ze reziser/kameraman to udela seriosne.... po nedelni diskusi;-) ... a protoze sem kyvla na nataceni scenky ve sklepe na hell party, v niz budu obeti, tak se v dokumentu mozna i mihnu;-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Trosku OT, ale snad to nebude majitelce klubu vadit: prave jsem se vratil z jedineho filmu, co jsem chtel videt na Festivalu Otrleho Divaka : Mucednici... a jsem nadseny, vlastne vsecko co jsem kdy vedel o osobnim nasili, co jsem o nem kdy chtel rict,... [non consensual]... slysel jsem lidi plakat, hystericky se smat, par holek zvracelo, ale neslo to pres hranici, kdy bych se musel odvratit od platna kvuli nic nerikajicimu, explicitnimu hnusu ... beznej divak to vzal s rezervou jak jsem slysel ve foaeu... nejaka holka tam pak mluvila o tom, ze sama casto uvazuje o nasili a ostatni u stolu, asi jeji kamaradi, se na ni divali divne, jeden se ji vysmal, ze co to je za hloupy uvazovani... nic nad cim asi budu dlouho premyslet, pac hodne toho mam prirozene v sobe, ale stejne velmi silne a mnoho ruznych pohledu na jednu vec... pokud pujde sehnat pokusim se o to.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    email odeslan...

    pri rozhovoru s kolegou, ktery videl, ze koukam na stranky a ptal se, zda jsem tedy ze skupiny tech, kdo zpusobuji nebo prijmaji:

    nejradeji bolet zpusobuji sam sobe, protoze nad ni mam nejvic kontroly a jsem schopen zajit nejdal

    to uz jen tak k obecne debate, ne primo asi ke castingu... treba jen tak pro inspiraci... co ja vim... pokud se tam nekdo dostanete, reknete jim prosim o bolesti neco i za me ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dik za oba postoje jinak, zapomel jsem napsat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIMONADA: LIMONADA: chapu Te, jeden cas jsem byl clovek verejny a zjistil jsem, ze to co bych chtel rict uz verejne nejde... citim kameru jako naproste soukromi, ale... neco jako zpoved, nema dusi.. .nezajimaji me lidi za ni, nezajima me konecny produkt... oboji mi bytostne vadi, stejne jako jakakoliv "komunita"
    chapu i zbytek Tveho vyjadreni ke svetu...

    JANITA: chapu Tvuj postoj a plne s nim souhlasim, protoze to, kam jde jit a strach a chveni jsou nenahraditelne
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: ne, ja to chapu...viz. moje odpoved JANITe, ja se proste sobecky nechci delit ani o pocity.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    JANITA: sorry, ale to co si napsala je (zvlast jeste v mem pripade) naprosta blbost, nic ve zlym.....ja jsem v realnem zivote velice extravagantni, nosim bezne podvazky, korzety, gothiclolita oblecky, pinup oblecky, a dalsi silenosti, lidi se za mnou na ulici otacej a me to bavi...=) (ale dle oblecku si me radej do ruznych skatulek, ale vetsinou ne do BDSM) navic studuju umeleckou skolu, me zajmy jsou predevsim v tomto ranku, a to taky neni uplne "normalni".ja proste nikdy nezapadala a nezapadam ani nadale a netrapi me to. jen u me proste uz minulo to obdobi, kdy jsem mela potrebu do sveta kricet "jsem uchyl", vetsina z nas si tim projde, nekomu to zustane, pro me je to proste hodne intimni vec....a to i tim, ze jsem konecne nasla partnera s kterym sdilim lasku i bolest. uz nemam potrebu o tom hovorit=)to neni strach, to je jen ta nadhera intimity a blizkosti a porozumeni druheho cloveka=)ano, a ja se o ni sobecky nechci delit...
    JANITA
    JANITA --- ---
    OVERDRIVE: "hrich jako moda" :)))

    OVERDRIVE: moc to nechapu s tou homosexualni komunitou.. jakoze se bali vystupovat pred kamerou? ??? ????

    chapu LIMONADA: ze ma strach.. ale to je prece vzrusujici, ne? neni to tak trochu podobne tem zazitkum v posteli, o kterych pises? to prekonavani strachu a posouvani hranic? :) myslim, ze tenhle dokument chce mimojine ukazat, ze to co neni "normalni" pro jednoho, muze byt naprosto prirozenou soucasti zivota nekoho jineho.. a ze se neni za co stydet, a ceho se bat..
    nekteri lide jsou straslive prizemni, az me to rozciluje.. prilis zaskatulkovani v jimi vykonstruovanem svete "normality"... nevnimas to jako vyzvu trochu neco zmenit? myslis, ze vsichni divaci jsou mimo? nepodcenovala bych je :)
    imho jses dost zajimava, z toho co pises.. skoda, ze se bojis..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jasny, imho je mozne nechat treba nekoho jen mluvit aniz by byl videt, to si predstavuju pomerne snadno... kdo uz pak treba pozna Tvoje telo, ten uz ho stejne videl... imho je to proste dobra zkusenot no, [sebe]uprimnost a otevrenost jsou doby kvality zdravyho cloveka...

    navic imho neni skoda, ze se z bdsm stal mainstream, pac je vic moznosti a clovek uz se nemusi strelit do hlavy, kdyz prijde o svou jedinou krutou lasku [to je hodne cynicka nadsazka, je to nejdebilnejsi vubec, vim... ot]... no nicmene zas je problem poznat obcas, ze to co je pro nekoho hra, ty myslis sakra vazne... je snadnejsi se spalit s tema povrchnima pozerama, co je jich ted kybl kopec... hrich jako moda.

    i kdyz nevim, jestli to nepatri spis do BDSM auditu [kerej je na muj vkus dense ukecanej a celkem nee..]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: je rozdilm mezi filmarem a dokumentaristou, a to v jakesi hloubce.
    Natacet dokument znamena vytvorit si osobni vztah s clovekem, ktereho natacis.
    Projekty delaji konkretni lidi. A cele je to citlivy proces, protoze lidi nefunguji na tlacitka a na povely.
    I kdyz "tocime dokument" muze znit zastrasujice.
    V zasade budeme radi i za lidi, kteri primarne nechteji "do toho jit" ale muzou prispet nejakym svym pohledem, nazorem, informaci co nas muze posunout dal.

    Proto je dulezity "casting". Osobni setkani.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    OVERDRIVE: no prave, jeste ti novinari.....ty si pak vytahnout co se jim hodi aby meli svoji senzaci;)
    ne, ja NP verim. verim davidovi, dneska se nam prezentoval velice rozumne, ale proste nektere veci nekteri lide do kamery nesveruji...ona je totiz vetsina prave vubec nesveruje.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIMONADA: jj tenhe pristup jsem zazil i u homosexualni komunity driv, nastesti se to jakestakes meni... imo co uz, bolest je osobni vec a spolecnost uz to jakes takes toleruje. delnici a ozralove me nezajimaj a muzou klidne koukat na zmalovany zada me holky a mit z toho vitr u piva, intose od ni kdyztak zazenu rozklapnutym destnikem. a spis je obecne problem s novinari nez s filmari. filmari umej spis asi tocit dokument tak aby to fungovalo, novinari hledaj senzace a zkracujou vyroky, sestrihavaj myslenky a vubec kurvej obrazky k potrebam vetsinoveho blba.
    Takze zadny strach mit imho neni potreba.

    Skoda, ze mam od TRCUE zaracha na srozumitelnou domluvu [jo promazava i co napisu sem a na postu mam ban], takze do toho nemuzu jit, myslim, ze by to mohla byt mila akce, precejen by me zajimalo jak takovy dokument vznika a co vlastne si mysli lidi, kteri neco co je mi blizke ziji, protoze ona ta kamera by mozna z tech lidi vytahla kdejakou zajimavou pravdu a definici.
    Njn.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: vzdyt jo, nerikam ze vsichni, ale velka cast z nas to tak ma;)
    myslim si ze sezenete dostatek takovych, co o tom chteji mluvit s knirem na kameru, oni prijdou sami, musite se jen probrat balastem
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: ano. Mas pravdu. Chapu to, co chces rict.

    Presto, co pises neznamena ale, ze tento stav je stejny u kazdeho, a ze je u kazdeho identicky.
    Verim tomu, ze lepsi nez veci definovat jak jsou, je pokouset se je menit.
    Hledat nove definice. Odstranovat rusici zrnka na dne more.

    Kazdy clovek je genius a unikat.
    Takze, kdyby ti Einstein na konferenci rekl, ze chce mit paruku a knir, co bys udelala? Dala bys mu paruku a knir!
    Pokud by to ovsem nerekl, ty bys mu to nemohla splnit, a na zadne konferenci by nevystoupil.
    I kdyz by mel co rict o svych bezesnych nocich, ktere prozil v laboratori.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: taky bys mohla pochopit, ze se radi nechame bicovat, radi trpime, radi si o tom i povidame s lidmi kteri jsou stejni jako my...a to sakra neznamena, ze to musi vedet divaci, kteri jsou uplne mimo...

    ja tomu projektu fandim, je zajimavej, znam uz i rezisera, verim ze udela vse aby komunita byla prezentovana v realnem svetle - tedy dobre, ale proste musite pochopit, ze se nechceme prezentovat navenek. proste to vetsina lidi ani pres vsechno vysvetlovani nikdy nepochopi, protoze to pochopit nechce.
    a ani vetsina lidi neni dost exhibo a nema takovou pozici aby si to mohla dovolit.
    a mimo jine, vetsina pocitu stejne neni ventilovatelna slovy
    ja osobne jsem dost mlada, jsem pekna, jsem uz i dost zkusena, verejne taky obcas vystupuju, prezentace by mi problem v zivote neudelala (ani do budoucna), ale proste nechci.jednoduse a proste, nechci do kamery povidat o tom cim se bavim se svym partnerem v loznici a cim se bavim se stejne zamerenymi prateli.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    TRUCE: jasny chapu ... vsak ja tady prudim taky jen proto, ze sem mirne zainteresovany.. mozna spis jen obdivovatel.. :o))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: posta prosim
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    SHASHA_KRASTY: ne, nezmenilo, jak vidis, neustale me to zajima :D
    (ale film nejsem ja, vsakano:)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: ne! Ty (uz) nejses zajimavej!! :o))) (*pardon, ale slo to ze me samo*)

    kazdopadne musim rict, ze od prvni chvile, kdy sem si tohodle projektu vsimnul si rikam, ze se objevi dost tech, kteri NEjsou dostatecne .. "*,mladi,*,blbY,*,a,*,neklidni, aby ukazali ostatnim ze vlastne NEjsou niEcim zajimavy..." ... ale zaroven verim i v to, ze se objevi i dost tech, kteri vam budou dostatecne "prinosnym materialem" .. :o)
    proste vam fandim! (..stejne zanicene jako Jara Cimrman sportovcum na olympiade.. :o))

    TRUCE: to "mimo" "komunitu" je fakt hezky cist zrovna od tebe... :o))
    nebo se snad za ty "?" roky neco zme/nilo ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam