• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WTENBROUCKNebe, Peklo, Země, Ráj - dokumentární film o pohledu na bolest, který neulpívá na povrchu
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Diky za reakce, a protoze Calek nyx necte, predam mu je.

    Pokud jde o zabery lidi, tam se musime ridit autorskym zakonem.
    Pokud jde o konkretni chovani, to jde na triko konkretnim lidem.
    Abych tak rekla, nepatricne chovani neni vlastni jen dokumenaristum, tak jako neobchazi ani slusne lidi.
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Totéž se týká i elektrokoutu - na křesle se vystřídala spousta lidí, kteří s filmem nechtějí mít nic společného.
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Vcelku to pasuje na mé názory o žurnalistice jako celku... ostatně mám pocit, že se točila i ta neplánovaná scénka s Fro, Jakubem a mnou u sloupu, kterou rozhodně ve filmu vidět nechci.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    A k tomu Bitraackovi - kolem 20-21.hodiny vedle elektrokoutku si daval soukromy trampling. Prisel tam kameraman, Bitraack mu dal souhlas k nataceni,ale s prosbou,at nezabira jeho oblicej. Ovsem pri akci prisel i DRUHY kameraman a ten mu oblicej zabiral!

    Chovani prvniho kameramana (ac bylo domluveny,ze ve sklepe se nic tocitnebude) aspon beru positivne v tom,ze se optal a ridil se instrukci. Ale jeho kolega je...mamrd:-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    TAk se vyjadrim i ja. Cekala jsem na vyjadreni Bitraacka,o nemz se mi doneslo,ze ho nekdo bez dovoleni natacel.

    Takze jednak k celemu nataceni ve sklepe: OPRAVDU SKUTECNE MNE MRZI, ze se dohodlo,ze skutecne se budou natacet jen dve scenky a z daneho mista. To bylo z duvodu,aby natocen nebyl nikdo nahodny! Proto jsme domluvili, s Davidem Calkem, odkud se bude natacet a tudiz, co vse bude v zaberu -napr. protilehla strana podia, na niz jsme kvuli tomu dali oznameni o "hrozbe" byt v zaberu a vyhlasovali to pred scenkou.
    Bylo by v poradku,kdyby se toto dodrzelo -ano,scenka se natacela z tohoto mista,lec slib,ze ve sklepe se nic jineho natacet nebude, se mnedodrzel!

    Ano,kdyz nataceli (krom nasi) FRoneminu zkousku, v dobe,kdy ve sklepe nebyla verejnost, rekla jsem si, ze to sice porusuje dohodu,ale ze skutecne se nenataci nikdo,kdo s tim nesouhlasi a v okoli aninejsou lidi.

    Ze se nataceli rozhovory s Milkovem a Fronemou v prubehu akce, to mne jiz stvalo. Toto mohli natocit i mimo sklep! Tady ale pravda,ze nataceli v elektrokoutku,tj. stranou od lidi. Sice to bylo mimo dohodu, coz je v mych ocich minus,ale kvituji s povdekem,ze to neohrozovalo okoli lidi.

    Co mne ale stvalo hodne, byl druhy kameraman,ktery natacel Valacha-kone.
    Vim,ze to bylo tak najednou (ta druha kamera) kvuli tomu, ze Valach nevedel,zda vubec na akci pujde.
    Nicmene natacet ho,jak prochazi davem,kdyby se tocilo jen v hornich castech klubu,je vasde vec.
    Ale PRAVE Z DUVODU,AB ZAZNAMENAVANIM HVEZD NEBYLY V ZABERU I NECHTENILIDE,JSME SE PRECE ZABIVALI NA OSOBNI SCHUZCE S CALKEM A PROTO TO RESENI ZABERU PODIA APOD.!
    A ZABERY CHODICIHO KONE PRESNE TOTO PORUSILI!!!!!!!!

    Snazila jsem se kameramana zastavit,kdyz tam vesel sůledujice kone,ale mala holka proti drze jdoucimu chlapovi s kamerou moc sanci nema:-(

    Lituju ale,ze jsem byla altruista a "nechala to byt",ac jsem chtela a mela nejvetsi pravo jit dat toho pana proste vykopnout:-(

    MY VAM VYSLI VSTRIC!!! NECHTELI JSME VAM HAZET KLACKY POD NOHY, DOKUMENTU OSOBNE JA PREJU,ALE KDYZ JSME SI VYTYCILI PRAVIDLA,ABY SE ZAJISTILO BEZPECI LIDI, PROC JSTE JE PORUSILI? PROC?!!!!!
    INTEGER
    INTEGER --- ---
    Chtel jsem nechat zchladnout emoce, proto pisu az ted, dva dny po hell party. Bohuzel moje pocity jsou stale stejne a i pres veskerou snahu divat se na to i z druhe strany, marne hledam vysvetleni nebo omluvu pro to, co se stalo. Dnes jsem si procetl celou tuhle diskusi a po realne zkusenosti s autorskym tymem na me pusobi zdejsi reci o dodrzovani dohod a ochrane soukromi jako spatny vtip nebo jasny vysmech.

    Nekdy v unoru se s nami, vystupujicimi ve sklepe, sesel pan Calek a domlouval se na pravidlech, za kterych muze ve sklepe tocit. Domluveno bylo, ze vstup jako dokumnetarista bude mit on a jeho kemeraman, nikdo dalsi. Stejne tak se domluvilo, ze natocena bude elektro show a klinik 1, ze ktereho se vyberou jen casti, ke se neco deje a nikdo z akteru neni k poznani. Nic vic. Navic jsme jasne rekli, ze nechceme tocit zadnou zkousku scenky, zadne domlouvani, jak to bude probihat, proste nic dalsiho. Vsechno tohle nam pan Calek odsouhlasil.

    A jak to vypadalo ve skutecnosti?
    Ve sklepe byli dva kameramani, Calek a zvukar. (Uz tohle bylo pres dohodu, ale dobra, pokud chteji mit jistotu dvou kamer a budou tocit jen to domluvene, tak se z toho preci neposerem.) Pritomnost druhe kamery vysvetlovalitim, ze potrebuji naplnit dva porty a to zkratka jinak nejde. (Copak je to poprve, co neco toci? To dopredu nevedeli, ze budou potrebovat dve kamery?) Kameramani doladili svetla a my zacali zkouset na miste; nebylo moc casu a spechalo se. Prvni chodici zkouska, druha a zkusime to s tema nejnutnejsima pomuckama bez kostymu, at vime jestli i v tomhle prostoru stihame vsechno strihani, vazani a trhani spravne. Behem tehle zkousky se pred nami objevil jeden z kameramanu pana Calka a tuto zkousku natacel, samozrejme to bylo proti dohode. Velice rychle jsme kameramana vykazali, ale veskera koncentrace byla pryc a mohli jsme zacinat od znova, zkratka dalsi ztrata uz tak drahoceneho casu. (porad nevim, jestli ma pan reziser v hlave nasrano a nedokaze svym lidem vysvetlit, co se smi natacet a co ne, nebo jestli si do sveho tymu vedome vybral mamlasy, kteri nerozeznaji zkousku v uzavrenem sklepe od verejne sceny, ktera mela prijit na radu cca za pet hodin.)

    Behem vlastni party se pak stab produciroval po celem sklepe a pronasledoval sve hvezdy. Opravdu jsem zvedavy, jak budouvsechny ty omylem natocene obliceje autorizovat nebo rozmazavat.

    A proc jsme je tedy nevykazali?
    Protoze je dost tezke vyhazovat nekoho, kdo ma vylucni pravo natacet ve sklepe, i kdyz toto nataceni melo byt v dohodnutych mezich a ty byly poruseny (coz jsme bohuzel nemeli osetrene zadnym papirem).

    Snad se autorum rozsviti aspon ve strizne a vzpomenou si, co meli povolene natacet a co ne. Zatim se bohuzel i tento tym projevil jako naprosto neschopny dodrzet cokoli domluveneho a reziserovi sliby, jak oni to berou jinak nez ostatni novinari (a lovci senzaci) a jak budou dbat na dohody, se ukazaly stejne prazdne a falesne jako sliby ostatnich novinaru, kteri se drive nejak dotkli bdsm komunity.

    Tvurci nadseni kvuli kteremu vypnul mozek, neni omluva profesionala, ale chaba vymluva zmrda, ktery si nevidi na spicku vlastniho nosu. A copak profesional zmeska jasne ohlasene vystoupeni, ktere si vymodlil natocit?

    Pevne doufam, ze tohle byl jenom hodne spatny vecer tvurciho tymu, ktery se (zrejme marne) aspon pokusi urovnat. Kdyz uz me ostatni odradili od nekonsensualniho nasili, tak jim to snad nebudu dlouho vycitat.
    BUG
    BUG --- ---
    LIMONADA: v tom bych mu veril, jinak by to totiz bylo na presdrzku;-)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    BUG: no musim rict ze snaha vyhodit je byla, tymur to resil, nakonec jsme vymekli a ocividne to byla chyba....no ted muzem jen doufat ze david dodrzi aspon cast dohody a opravdu nezverejni to co nebudem chtit.
    BUG
    BUG --- ---
    TRUCE: taky verim ze se to pri strihani vyresi ale domluveny pravidla se neporusujou...ja bych to (kdybych u toho byl) asi vyresil tak, ze bych rek droopimu nebo nekomu z ochranky at kameramana vyhodi protoze porizuje zaznam bez povoleni, tzn drzel standardni postup (cou chapu ze se zase limonade nechtelo, kdyz tam byla dohoda a verila ze ji druha strana bude dodrzovat)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: ja verim ze se to pri strihani vsechno vyresi.
    kdyz tocis, sledujes instinkt. Kriticky omezujici mozek zapojujes az pak. Jinak by ty veci nefungovaly. Myslim si ja.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: pravidel ktera jsme si s davidem predem dohodli a on se zavazal je dodrzet.
    byla dohodnuta 1 kamera na dve povolene scenky s tim ze ji v ruce bude mit jen david.
    ve skutecnosti kamery byly dve (dobre, ok, to jsem povolili) a ale hlavni poruseni bylo, ze se natacelo v celem sklepe a to skoro furt.
    treba kameraman zacal natacet kdyz jsme zkouseli scenku.
    proste vsechno tohle bylo zapovezeno a vse bylo poruseno.
    ja chapu ze slo o sledovani postav, ale to ste mohli delat i jinde nez ve sklepe.myslim ze zajimave prostory byly i jinde.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Jake poruseni pravidel? O nenataceni, nebo o nepublikovani materialu?
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    hmm, tak si neodpustim komentar aktivite nebe peklo na hell party:
    VELICE JSTE ME ZKLAMALI!
    vubec nebylo dodrzeny pravidla co se domluvily. je to smutne, ze na vas neni spolehnuti.
    doufam ze david calek dodrzi aspon dohodu o kontrole natoceneho materialu. bohuzel tim ze nebyly dodrzena dana pravidla tak se zrejme do zaberu dostalo plno lidi, co proste v dokumentu nemuzou byt videt, protoze by jim to zpusobilo opravdu VELKE problemy.

    doufam, ze si uvedomujete citlivost materialu ktery mate v rukou a budete schopni aspon dal spolupracovat.
    mrzi me to, hodne jsem ve vas verila a tohle jen vice podkopalo mou duveru v jakekoli dokumentarni aktivity.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: casting byl super
    neprislo prilis mnoho lidi, ale to nakonec bylo i dobre, protoze jsme si povidali s nekolika opravdu skvelyma lidma,
    presne to co jsme od toho ocekavali: byt prekvapeni, nam vyslo.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: hele me je jedno jaky mate vase osobni spory

    zajimaly by me fakticke informace, treba jaka byla nakonec ucast na castingu treba;)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    OVERDRIVE: ty jo, jestli nekdo chyta za slovo jse to ty;) ja sem jen psala svuj pohled a nazor, nevynadala jsem......nektery veci si podaval desne cernobile se mi zdalo.
    jasne ze bolest nemusi byt spojena jen se sexualitou, ja si myslim ze dokument nebude jen o bdsm.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: slusnej clovek chodi do kina, to je snad jasny
    spletite myslenkove pochody mi zneji jako impertinence, ale prijimam ji s gracii ;]
    za zbytek informace dekuju
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: diky. Budes mit moznost svoje spletite myslenkove pochody vyjadrit ustne, a o zamereni pouze na bdsm neni treba uvazovat s obavou.
    S temi torrenty to byl dobrej vtip, diky jako!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jasne, ja jen, ze jsem se zatim potkal jen s BDSM reakcemi a dokonce jsem dostal vynadano, za svuj nazor, ze sebeposkozovani a sebeublizovani [ne vzdy je to poskozeni, nekdy je to zdobeni, jindy jen hra na bolest] nemusi byt nejaka psychopatologie slouzici k potlaceni vnitrnich demonu.

    dostal jsem vynadano za to, ze BDSM beru jako okraj sveho vnimani bolesti-slasti a za to, ze se mi s bolesti poji prijeme i nasili [rvacky]...

    taky za to, ze povazuju BDSM modu castecne za posch pozu a kasirku ;]

    nastesti to nebylo zadne tvrde vynadani, jen popichnuti v ramci diskuze, nicmene jsem si uvedomil, ze diky aktualnimu modnimu trendu by i pro me mohlo hrozit riziko, ze by se nejednalo o vyjadreni vztahu k bolesti, ale spise vztahu k sexualite... ne ze by to nebylo u me uzce spojene, jen spis jde o to, ze je to jen jedna strana minimalne sestistenne kostky pro me...

    zacinam se na ten film vlastne tesit, uz at je na torrentech ;] slibuju ze budu sherovat jak to pujde ;]]]]
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    OVERDRIVE: imo urcite nebude;
    ja jen mluvim za sebe,tj. za sve chapani, vnimani bolesti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam